Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.182
Поени од реакции
25.853
Па не знам каде точно го бркаат тој рејтинг. Ако е за во Европска народна партија и некои амбасади- можеби.
Ако е за пред гласачи дома, не знам стварно кој е тој гласач што ќе го придобијат со тоа што цифкаат субмисивно додека шипптарон ги реди од горе со све и свашта ги пцуе.
На патетика сега се ловат гласови. Колку сме ние жални, репресирани, тепани. И сите зли сили се против нас. СДСМ 2.0.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.633
Поени од реакции
5.171
Комитите јадење ќутек, па па па. Малце фалеше некој да му срипа :coffee: :icon_lol:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.228
Поени од реакции
36.249
Колку се глупи не ми се верува, направија индијанецов да биде херојот со нивното џавкање и мафтање со рачињата.

Со разум и дискусии не се брани Македонија бе војводи. Да беа како вас револуционерите кои толку ги славите, ни востание ќе се дигнеше, ниту Република ќе направеа.

Боксови и тупаници треба, муда до колена, а не дискусии. Дискутирајте сеа до утре ако сакате, наместо да му влезевте 5 души да го здробите, и конечно нешто асално да направите, вие и во такви моменти размислувате за во иднина како ќе коалицирате со ДУИ. Затоа никој нема да ве сака, тешки фејкери сте.

Вмро да го вратите на народот.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.006
Еден па пишал за племенецов,бил доктор и знаел 5 јазика :ROFLMAO: :LOL: Џабе и у Јапонија,коа у генетика племенското е појако, воинот,мора :LOL::popce: Овие Вмро ко пички, пасивни џукели. Антонио се курчи ајде ајде:ROFLMAO:
Од тија 5 јазици, еден е сигурно органот за укус во устата му негова, а кои се другите 4?...:unsure:
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
303
Поени од реакции
440
:eek:А бе зааааштоо бееее,баш Адеми ли најдоа да го малтретираат?душа од човек,питом,мирен,посветен злато човек:(
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.880
Поени од реакции
9.634
:eek:А бе зааааштоо бееее,баш Адеми ли најдоа да го малтретираат?душа од човек,питом,мирен,посветен злато човек:(
Требаше во болница Бардовци да вртат да пуштат едно возило и во лудачка кошула да го соберат.
Тежок шизофреничар:facepalm:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.832
Поени од реакции
83.670
Најбоље е онаа во жутото пробувајќи да го смири Адеми, му отвара шише водичка :LOL:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.880
Поени од реакции
9.634

Kajgana Shop

На врв Bottom