Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Грујо не го ранеше цел Балкан.
Ако дојдеше до такво нешто, комуњариве ќе викаа дека на Албанија најмалце и дава. Затоа албанците треба да бидат против него и да коалицираат со сдс
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.276
Русија не се брза никаде очигледно им одговара ситуација, цените на енергенсите плафон, жито плафон..метали се живо.... Се напунија пари, покрај нив и Арапите :D Ситуацијата им е под контрола, кај нив криза нема за енергенси храна оружје има за извоз, санкциите мачкина кашлица за нив. А од другава страна потоп, и тоа сред лето, ами зимата кај е?
Час поскоро е потребно идење на бакни рака кај Путин оти кучињата со маст нема да не јадат, особено помалите вазалски вукојебини и протекторати како севернава НАТО членка со смрдени гаќи и опинова глава, со овие цени на енергенсите уште колку мислите дека ќе издржеме?
Не произведуваме ништо, земјоделие и тоа што имаше се уништи пропадна, а сега и да се проба нешто да се подобри кур со овие цени на нафтата и ѓубривото, треба со магариња и волови да се обработува земјата како пред 5 века, за леб ќе испоцрка народ, готови сте номади северни без испукан куршум ве победи Путин:pos: јебал ви вас НАТО членка.
Не брзај...

Прво, ќурката треба да добие инструкција од ОТАН, дали нешто „може„ или „не може„ да стори по прашањето на нашето преживување, а претходно, историската комисија треба да му каже што е по род, дали „е„ или „не е„ Македонец.

Да се биде земја-членка во ОТАН не е лесна работа...
Автоматски споено мислење:

Абе готово редови се чекале во кремљ кој да му ја баци на путин побрзо раката. Јас ваква омраза кон Македонија и Македонците немам видено ни од грци,бугари, љопки.
...а тоа твое невидување нечија омраза само значи дека нит‘ си Македонец, нит‘ живееш во Македонија...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Germanskata ekonomija padnala za 6%, taka?
Не биди упорен си пишуе у твитот убаво.
Фактори ордерс. Задоволен ?

Не сум ја правел јас таа анализа. Пиши му у коментар на батето ако имаш нешто да се буниш :ROFLMAO:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Не биди упорен си пишуе у твитот убаво.
Фактори ордерс. Задоволен ?

Не сум ја правел јас таа анализа. Пиши му у коментар на батето ако имаш нешто да се буниш :ROFLMAO:
Epa toa kazav, eden parametar padnal. Nisto strasno, ke krene pak.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.090
Поени од реакции
4.276
Не, Македонија ја води таа надворешна политика што сака да ја води. Не го претставувај ова како САД да не форсирал да се ориентираме кон него и западот. Тоа Македонија сама го сака.

Жив ти све, види ја твојава грешка во болдот и конкретизирај ја со вистинита државна политичка постапка-како „севернава„ води надворешна политика која не постои?...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
битно паднало нешто море дали нарачки дали економија што има врска
Ок, не е битно.
Ќе ви стане :)
Автоматски споено мислење:

Epa toa kazav, eden parametar padnal. Nisto strasno, ke krene pak.
Озбилен си или се заебаваш?
Знаеш колку суровините се битни во тоа поле каде што е падот. Мислиш дека туку така ќе крене пак ?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.110
Поени од реакции
6.760
Epa toa kazav, eden parametar padnal. Nisto strasno, ke krene pak.
ќе крени со скапи материјали и енергенси жими моле, голема економија побрзо ќе падни на клун после ова отколку мала, пошто загубите ќе бидат огромни и ненадминливи, а ќе нема ни кој да ги покрие....... ќе треба меркел да се врати и одржава во живот на апарати уште 50 години за да се подисправи германија
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
ќе крени со скапи материјали и енергенси жими моле, голема економија побрзо ќе падни на клун после ова отколку мала, пошто загубите ќе бидат огромни и ненадминливи, а ќе нема ни кој да ги покрие....... ќе треба меркел да се врати и одржава во живот на апарати уште 50 години за да се подисправи германија
Vikas taka ke bide? Ne e prv pat vreme na inflacija pa pak preziveavme.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
ќе крени со скапи материјали и енергенси жими моле, голема економија побрзо ќе падни на клун после ова отколку мала, пошто загубите ќе бидат огромни и ненадминливи, а ќе нема ни кој да ги покрие....... ќе треба меркел да се врати и одржава во живот на апарати уште 50 години за да се подисправи германија
Ја извадија од нафталин да каже Путин е зло и пак ја вратија назад.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Каде бе владе? Каде? Го читаш ова нештово што сум го тагнал
Go citam. I pak si stojam zad toa sto go napisav.
Mozebi i gresam, toa e sepak moe mislenje i izvini no sepak moeto mislenje si go cenam povekje od tvoeto makar bilo i gresno.
Najgolema omraza kon se makedonsko vo ponovata istorija imav videno samo od sarenite kurtoni i nivnite poddrzuvaci. Ovie drugite sto gi nabroi se pickin dim sprema ovie, uste povekje sto so ovie do nekni bevme ist narod ( mislam na severdjanite po novo)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom