Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Тоа нема врска со желбата за ориентација кон западот. Тој референдум не беше за да се откажеме комплетно од ЕУ.
Никој не сака да биде силуван пријателе, освен неарни у паметот.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087
Ајде мајката
Важно Игорче ти стаи смајли. Ако стварно сарказам удира на тоа дека Германската индустрија бележи пад, шта речи. Треба ние Македонците тој мајндсет да го имаме. Удри бригу на весеље и да не се секираме. Сигурно швабите немаат размислување како дотичниот.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Важно Игорче ти стаи смајли. Ако стварно сарказам удира на тоа дека Германската индустрија бележи пад, шта речи. Треба ние Македонците тој мајндсет да го имаме. Удри бригу на весеље и да не се секираме. Сигурно швабите немаат размислување како дотичниот.
Zemas eden podatok i so toa sakas cela ekonomska situacija da ja opises. I edno smajli e malku za toa.

A padot ima drugi pricini. Nemanje dovolno rabotnici i materiali vo odredeni bransi.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.443
Поени од реакции
40.304
игорче, добро е што Путин е претседател, иако вие Путлер го викате. Да беше некој друг работите ќе беа многу полоши за вас. Замисли Стрелков да е претседател, Сармати имаа да летаат до сега.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
игорче, добро е што Путин е претседател, иако вие Путлер го викате. Да беше некој друг работите ќе беа многу полоши. Замисли Стрелков да е претседател, Сармати имаа да летаат до сега.
Putinle nekogas. Putler ne, golemo ime e za nego.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Zemas eden podatok i so toa sakas cela ekonomska situacija da ja opises. I edno smajli e malku za toa.

A padot ima drugi pricini. Nemanje dovolno rabotnici i materiali vo odredeni bransi.
А каде се работниците ? Да не отидоа Украина да ја помагаат.
Иначе и кај нас фалат мн работници, во исти гомна сме :ROFLMAO:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.443
Поени од реакции
40.304
Putinle nekogas. Putler ne, golemo ime e za nego.
не го сфаќаш муабетот. Вие сакате да го соборите од власт човекот, а тој што ќе дојде место него, ќе ве направи радиоактивен отпад.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
А каде се работниците ? Да не отидоа Украина да ја помагаат.
Иначе и кај нас фалат мн работници, исти гомна сме :ROFLMAO:
Od drugi pricini falat.
Автоматски споено мислење:

не го сфаќаш муабетот. Вие сакате да го соборите од власт човекот, а тој што ќе дојде место него, ќе ве направи радиоактивен отпад.
Ne mi se veruva. Milijarder ke zameni drug milijarder. Im se zivee i na dvajcata. Na Putin mozebi ne tolku i onaka broeni mu se denovite.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Болни и тешки преговори ќе бидат овие за Украина. Посебно што се уште се под еуфорија дека цел западен свет ги тапша по грбот. Кога ќе треба да се прават големи отстапки и да се изгуби територија голема повеќе од пола Италија, ќе се испозаколат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Od drugi pricini falat.
Автоматски споено мислење:


Ne mi se veruva. Milijarder ke zameni drug milijarder. Im se zivee i na dvajcata. Na Putin mozebi ne tolku i onaka broeni mu se denovite.
Ок, заради проклетите неработници низ светот што несакаат да дојдат и да поработат во Германија. Државата за грев дури 6% им паднала економијата за една година :(
Ако продолжат со санкциите, уствари со "барањето работници". Може до нова година и двоцифрена да биде бројката на падот.
Скраја да е, па догодина може уште полошо да биде. Па и стварно да им фалат работници што ќе се враќаат од каде дошле пола и више.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Ок, заради проклетите неработници низ светот што несакаат да дојдат и да поработат во Германија. Државата за грев дури 6% им паднала економијата за една година :(
Ако продолжат со санкциите, уствари со "барањето работници". Може до нова година и двоцифрена да биде бројката на падот.
Скраја да е, па догодина може уште полошо да биде. Па и стварно да им фалат работници што ќе се враќаат од каде дошле пола и више.
Sto padna za 6%?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom