Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
За срека не са ме родили во Шкупи а во Берлин...хвала на Господа.. :)
Те родиле на плажа во Сончев Брег, кај што работела мајка ти. ;)
И описмени се пред да продолжиш да труеш по форумот.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Те родиле на плажа во Сончев Брег, кај што работела мајка ти. ;)
И описмени се пред да продолжиш да труеш по форумот.
Еднаш идиот ....цел живот идиот... ;)
Meine Mutter ist eine Deutsche ,aber es ist zu schwierig für dich, es zu assimilieren,arschloch.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.271
бидеќи да го јадеш немиен од една Украина не е баш пријатно,
имаат 20% од своја територија под руска чизма

Сите западни аналитичари се сложни околу тоа колкави се шансите Украина да ги стави под контрола некои од тие територии.

Ако тоа тебе ти значи дека Русите го јадат немиен, ок.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Еднаш идиот ....цел живот идиот... ;)
Meine Mutter ist eine Deutsche ,aber es ist zu schwierig für dich, es zu assimilieren,arschloch.
Можеби те родила во Германија, по случајност, додека била во посета кај некој клиент.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Можеби те родила во Германија, по случајност, додека била во посета кај некој клиент.
На привремена работа во Германија. Еве ти одприлика..

Уствари зависи кога е роден. Ако е раните деведесети, може да е помината низ Скопје да заработи червени за по пат.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Можеби те родила во Германија, по случајност, додека била во посета кај некој клиент.
:lolzz: :lolzz: :lolzz:
Еднаш идиот ..... цел живот идиот...
Како што кажав ,срека дека не ме родила на Охридското езеро...
Автоматски споено мислење:

На привремена работа во Германија. Еве ти одприлика..
Време беше и ти да се влучиш со твоjата омилена тема....како папагал си.
Си терем сеир денеска со тебе и другите вундеркинди. :D
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
:lolzz: :lolzz: :lolzz:
Еднаш идиот ..... цел живот идиот...
Како што кажав ,срека дека не ме родила на Охридското езеро...
Автоматски споено мислење:


Време беше и ти да се влучиш со твоjата омилена тема....како папагал си.
Си терем сеир денеска со тебе и другите вундеркинди. :D
Можеби не те родила ПОКРАЈ Охридското езеро (не може да те роди НА езеро, татар неписмен), ама постои голема веројатност татко ти да е од покрај Охридското езеро, кој пред извесен број години бил на секс туризам до соседството. Можеби моментално и го чита или е член на форумот. ;)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
:lolzz: :lolzz: :lolzz:
Еднаш идиот ..... цел живот идиот...
Како што кажав ,срека дека не ме родила на Охридското езеро...
Автоматски споено мислење:


Време беше и ти да се влучиш со твоjата омилена тема....како папагал си.
Си терем сеир денеска со тебе и другите вундеркинди. :D
Па тоа ти преостанува, да тераш сеир на сметка на мајка ти. А она лицето си го жртвувала за ти да постоиш (да претпоставиме дека вилгар може лице да има)
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Па тоа ти преостанува, да тераш сеир не сметка на мајка ти. А она лицето си го жртвувала за тебе (да претпоставиме дека вилгар може лице да има)
:pos: :tapp:
Така и не разбрав што и е на маjка ми.... ама ja немам северномакедонската логика и комплекси. :D
100 пати напишав ,дека маjка ми е Германка до девето колено , роден сум во Германија и не живеам во Бугарија.
Ама вие си терате со татар , курва и другите комплексарски опорки ,дека са ми през онаа работа со 3 букви.
Давајте ,глупираjте се уште... и амеба да беше да е сватила досега.:ROFLMAO:
А Траjaка да ми се jaви во Виена ,ке и кажам каде мора да прошета за 20 Евра..
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
имаат 20% од своја територија под руска чизма

Сите западни аналитичари се сложни околу тоа колкави се шансите Украина да ги стави под контрола некои од тие територии.

Ако тоа тебе ти значи дека Русите го јадат немиен, ок.
Собериги днр+лнр+крим и одземи ги од тој број и ќе видиш за колку територија станува збор.
Ако за тебе тоа што за преку 100 дена се освои толку територија притоа губеќи повеќе луѓе најверојатно од русија што изгуби во авганистан за 10 години војување, и губеќи толку техника што почнува на терен да се приметува со вадење опрема од нафталин не е јадење немиен тогаш ок
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.271
Собериги днр+лнр+крим и одземи ги од тој број и ќе видиш за колку територија станува збор.
Ако за тебе тоа што за преку 100 дена се освои толку територија притоа губеќи повеќе луѓе најверојатно од русија што изгуби во авганистан за 10 години војување, и губеќи толку техника што почнува на терен да се приметува со вадење опрема од нафталин не е јадење немиен тогаш ок
Дали ти инсинуираш дека ДНР, ЛНР и Крим се надвор од комплексот на територија што Украина треба да го поврати за да се каже дека победила?
Украинскиот врв не се сложува со тебе.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Собериги днр+лнр+крим и одземи ги од тој број и ќе видиш за колку територија станува збор.
Ако за тебе тоа што за преку 100 дена се освои толку територија притоа губеќи повеќе луѓе најверојатно од русија што изгуби во авганистан за 10 години војување, и губеќи толку техника што почнува на терен да се приметува со вадење опрема од нафталин не е јадење немиен тогаш ок
Site znaat deka lugje i oprema ne stedat Rusite (porano SSSR za vreme 2 WW).. za toa sto go naumile ne se sekiraat i pola narod da im izgine
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.271
„Мора да ја зачуваме способноста да разговараме едни со други“, рече Саливан во интервју за ТАСС. Тој изјави дека е против отстранување на делото на Лав Толстој од западните полици со книги или бојкот на музиката на Петар Чајковски.


Саливан е амбасадор на САД во Русија.
Фала богу дека е против. Бесполезната cancel култура нема ништо заедничко со потребата од рационално расудување во воени ситуации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom