Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Овој отишол на фронтот да гине, и место пиштол или муниција да носи, се одлучил книги да си земе - мајн кампф :icon_lol::icon_lol:, и розеви чорапчиња да покаже дека бил хомич и наци у исто време?

Сигурно ви ја тестираат интелигенцијата, нема друго, или некоја анкета праат на интернет да проверат колку помија може просечен русофил да проголта.
Искрено не верувам у ова, и го ставив чисто да ве нервирам...ај земи здив.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Или е Путин најпаметен човек на светот, или на запад ги имаме најлупите политичари ever.:toe:
Автоматски споено мислење:

Западот на Русија и воведува санкции, а со тоа ги зголемува цените на тие производи, а у меѓувреме Русија ги продава на Индија, Кина и т.н. по таа зголемена цена минус некој процент повластици. За да после Кина и Индија ги препродадат на Запад. Луд јебе збуњенот...и кога онаа од ЕУ ли беше или од каде, зборуваше за тоа дека е боље нафтата они да ја купувале беше на некој луд начин во право хахаххахах.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Да, тоа е Ursula fon der Leyen - тежок шизофренички пример.
Тежок шизофренички „пример„ или „премиер„?....Не те разбрав најдобро.
Автоматски споено мислење:

Или е Путин најпаметен човек на светот, или на запад ги имаме најлупите политичари ever.:toe:
Путин не мора да биде најпаметниот...Како велат упатените, способен политичар се опкружува со поспособни советници од него самиот.

Персоните кои ја водат тековната западна политика се толку неспособни, што било кој анонимус на нивно место би бил поспособен...
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
Тежок шизофренички „пример„ или „премиер„?....Не те разбрав најдобро.
Хахаха, both. :)

Иначе со тематa Мариупол / Азовстал:

Граѓани на Мариупол сведочат: Украински тенк пукаше во станбена зграда, ни велеа „вие сте сепаратисти, не ве жалиме“



Во „Азовстал“ пронајдено минирано комбе полно со тела на милитанти од „Азов“

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Овој отишол на фронтот да гине, и место пиштол или муниција да носи, се одлучил книги да си земе - мајн кампф :icon_lol::icon_lol:, и розеви чорапчиња да покаже дека бил хомич и наци у исто време?

Сигурно ви ја тестираат интелигенцијата, нема друго, или некоја анкета праат на интернет да проверат колку помија може просечен русофил да проголта.
На страна мајтапот...

Познато е дека поголемиот дел од најблиските Хитлерови соработници биле „вруќи браќа„ иако Хитлер глумел омраза кон „браќата„.

На времето имаше една хумористична серија, „Ало,ало„, во која нацистите, како француски окупатори, беа прикажани симболично преку еден лик кој беше припадник на „вруќите„...
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
На страна мајтапот...

Познато е дека поголемиот дел од најблиските Хитлерови соработници биле „вруќи браќа„ иако Хитлер глумел омраза кон „браќата„.

На времето имаше една хумористична серија, „Ало,ало„, во која нацистите, како француски окупатори, беа прикажани симболично преку еден лик кој беше припадник на „вруќите„...
Грубер :)

3C6F001E00000578-4148612-image-m-30_1485196558246.jpg
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Да, токму тој...
Ништо чудно што таа серија беше забранета за прикажување во СР Германија, од „разбирливи„ причини...
Da ama na krajot ja opna Helga, se preobrati ili poprikladno bi bilo da receme deka se normalizira ;).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
Не знаете колку значаен е овој момент против хомофобијата и рускиот фашизам. Ова знаме го докажува тоа дека светот нема да се покори на злото.
Хомофобите, трансфобите и путлеристите секогаш ќе бидат гној на дното од општеството.
Djabe vezes, niti si bil, niti nekogas ke bidis del od normalnata covekova populacija pa neznam koj sto da izjavil ili potvrdil deka ste normalni kako i site dugi :toe: .
Автоматски споено мислење:

Една Хелга треба и за Шекспирот за да се нормализира.
Nego rimpapa ne go normalizira.
Da bese nekoj proizvod od fabrika ke go frleja vo otpadot namenet za ckart, fabricki greski.
Ama aj humanoid pa mora da gi tolerirame kako i site normalni.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.377
Поени од реакции
1.992
На времето имаше една хумористична серија, „Ало,ало„, во која нацистите, како француски окупатори, беа прикажани симболично преку еден лик кој беше припадник на „вруќите„...
Имаше и едно десет други нацисти во серијата, ама да, само тој еден ги претставува сите нацисти. :ROFLMAO:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Замисли сите на темава се глупи русофили само најпаметни се 2 шарени прозападни европјани да не кажам куртони, 1 гастарбајтер со исперен мозок во немачка, 2 шошони и 1 педер, толку.
Ах бе абдал еден, прво види ги бројките од анкетата, па после преброј се :pos:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Замисли сите на темава се глупи русофили само најпаметни се 2 шарени прозападни европјани да не кажам куртони, 1 гастарбајтер со исперен мозок во немачка, 2 шошони и 1 педер, толку.
Пример сте дека не треба на мнозиство да се дава премногу сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom