Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.491
Поени од реакции
36.451
Ова дека ќе им воведат нафтено ембарго е живи смешки. Масовно ќе се кршат санкциите со купување преку прекупци, правење на блендови ала латвискиот бленд и слични ствари кои пазарот во овие кризни времиња ќе ги прави за да дојде до нафта.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.399
Мислам стварно не ми се јасни Германциве.Од една страна ја бојкотираат руската нафта од друга страна плаќаат по руска шема!?Абе ги мислев дека се прагматичен народ и стварно не ми е јасно со шо Јенкиве ги држат под своја доминација?
Со потпис за признавање дека Германија е под трајна окупација од САД, од 1948-мата па се‘ „до понатаму„...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Германија нема ништо до сега пратено, освен тие стари советски рпг или што и да беа.

Само најавува ама на терен нема ништо пратено.

https://off.net.mk/vesti/svet/dva-meseca-germansko-kje-bide-za-ukraina

Од последната недела на март, Германија има направено само две испораки до Украина и двете составени од лесно вооружување. Телеграф пишува дека за разлика од другите западни сојузници кои испорачуваат огромни количества противтенковски и противвоздушни оружја, Германија има испорачано само 4.600 противтенковски мини. Плус на ова се резервни делови, фитиљ, радиостаници, рачни бомби и експлозивни полнења.
Toa sto ne kazuvaat javno ne znaci deka nemaat prateno. Imaat dosta raboti prateno i dopolnitelno prakjaat zameni vo NATO-drzavi koi prakjaat sovjetsko oruzje za Ukraina. Ima mnogu propaganda deka Germanija nisto ne pratila so cel da se pravi dopolnitelen pritisok no zasega Scholz balansira dobro.
 
  • Хаха
Reactions: TOT

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Со потпис за признавање дека Германија е под трајна окупација од САД, од 1948-мата па се‘ „до понатаму„...
Прва посета со закон на секој германски канцелар е во САД, да потпише троа документи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
Санкциите биле криви за покачувањето на цените, не војната што се случува на континентов. :pos: Којзнае што глупост ќе се смисли следно.
Ти мислиш дека самата војна ги дигнала цените, а не санкциите?
Стварно?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.342
Поени од реакции
6.905
Ти мислиш дека самата војна ги дигнала цените, а не санкциите?
Стварно?
Така му е кажано дека треба да мисли. Секако ќе биде за тоа награден со лубриканти.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.483
Поени од реакции
12.283

Ај барем ќе ја истрошат Русија во Украина па после ние, албанчосите, лгтб трансџендер Хасан од Немачка, Ариевците од Балтикот, блек лајф метер викинзи од Скандинавија ќе продреме до Урал.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.483
Поени од реакции
12.283

Повеќе руски канали денеска предупредуваат. Да не биде после што сум кревал рака.
Автоматски споено мислење:

И после плаче типов по Ацид и прашува дали има модератори на темава кога ќе го затне некој.
Веч 3-4 пат му се дешава истово однесување.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:


Овие уште па ф35 со нуклеарки остана да им достават. На жими мајка, ко Колин Пауел на времето.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Како тргнало изгледа Украина ќе го банкротира НАТО... цел арсенал му го потроши/споеба за само неколку месеци... а војната тек е на сам почеток... ќе трае со години, како изгледа !
А Русија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
За Русија ќе напише еден пост тенеќето дека им снемало ракети, и навистина ќе ги снема во светот во кој вие живеете.
Ракети одамна немаат скоро и тенкови снемаа. Сега со Т55 ќе јуришаат.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.824
Поени од реакции
21.949
Мислев дека завршивме со бајките.

Untitled.png

Немогуче.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom