Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.268
Човек 15 минути ќе го нема ќе прогласите победа :icon_lol: Па моралот готово 0 кај украинците, фронт линии се распаѓаат, украинци бегаат на сите страни и кога ќе се разбудиш жива вода
Јас деновиве само такви вести читам од Донбас. И кај западните медиуми и кај руските.
Ако имаш некоја информација, вест, која се коси со овој наратив, што сега владее, сподели ја!
Ја деновиве не можев ниту една вест (позитивна за Украина во Донбас) да најдам кај ни еден западен медиум, а само пред помалку од еден месец сите вести им беа такви.
Автоматски споено мислење:

Има доволно вести на запад каде пишува дека ситуацијата на Украина на исток е доста лоша.
сега, да
ама тоа не е од сега
како одеднаш станаа известувањата лоши?

До пред некој ден беше мед и млеко. И оп одеднаш, многу срање. Кога се заземаа клучните градови во Донбас, што пренесуваа западните медиуми за текот на војната?

Да одиме неколку страни поназад у темава и ќе видиме, дека вашите ставови (веројатно под влијание на западниот печат), не одразуваа ни приближно, состојба пред пораз. И сега магично, одеднаш од Русите губат, дојдовме до муабети за пуштање на Украина низ вода.
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
20.815
Ние сме дебилана без преседан.Затоа сме на дереџе на територија,не на држава.
Ние не сме дебилана, така некој нас не претставува. Ние сме поделено општество, каде приоритети нас ни се проблемите во украина, русија, франција, америка, вучич ... само она што се случува е тоа нас не не засега. Народ без самосвест, без рбет, кичма каде бутање режим со пенкало е побитно од распад на држава.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Западните медиуми приредија на својата публика најголем мајндфак до сега, што сум го видел.
Треба само наназад да се види кој што пишувал за војната, тука, од страна на проукраинските членови. Што пренесуваа за војната кога се заземаа клучните градови.
Цобиња се тоа, ќе дојдат нови инструкции од штабче или некое семинарче/обука на сорос како понатаму да се продолжи.

Ова со комуналниве инспекции на руски улици не ми се чини особено јака стратегија, ќе мора да ги апдејтираат со нешто поасално.

Еве јас би сугерирал нешто околу климата, колку е лоша Русија за загадувањето на ајро од производството на нафта и гас.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ние сме дебилана без преседан.Затоа сме на дереџе на територија,не на држава.
Citro, priznaj si deka se zaleta so tie fotki stari deset godini. Ti plesnaa dva tri shamara i ne vrti sega na druga strana. Zemi vozduh, odmori se pa teraj rabota.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Тој градот горе Рускиот што го стави онај шарениот avatar-change support-ерот, да помини Битола, ќе му изгледа после дека Париз на слики го гледал....ебаве Гугл-Мапс туристи.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Јас деновиве само такви вести читам од Донбас. И кај западните медиуми и кај руските.
Ако имаш некоја информација, вест, која се коси со овој наратив, што сега владее, сподели ја!
Ја деновиве не можев ниту една вест (позитивна за Украина во Донбас) да најдам кај ни еден западен медиум, а само пред помалку од еден месец сите вести им беа такви.
Па јас сем некое видео од незадоволни војници друг некој доказ за моралов украински не видов. Северно Донецк некој твит дека паднал нормално ни слика ни ништо и тешка еуфорија во русофилскиот азовстал во кој е претворена темава :icon_lol: По 5-6 видеа од незадоволни укрински војници ако предвидовте крах на фронтот и низок морал алал да вие вие сте значи некој страшни воени аналитичари. Украинска војска се брои во стотици илјади и вие на база на 50 души проценивте дека толку е од моралот? Башка кој му е чудно жалење на војници не видел војници :icon_lol: Како за народ кој се бори против окупатор наводна втора сила во светот јас би рекол чак дека моралот им е одличен.
Е сега што вие 80% овде некој работи толку ги посакувате што ќе пометнете од радост и на најмал успех руски тоа е нормална работа и јас го разбирам, само не се превозбудувајте пред време :icon_lol:
иначе некни имаше видео едно ама го тргнаа набрзо, наводно од днр терористите се жалеа дека ги пратиле на прва борбена линија а им ветиле дека ќе бидат на трета па тоа е ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.268
Па јас сем некое видео од незадоволни војници друг некој доказ за моралов украински не видов. Северно Донецк некој твит дека паднал нормално ни слика ни ништо и тешка еуфорија во русофилскиот азовстал во кој е претворена темава :icon_lol: По 5-6 видеа од незадоволни укрински војници ако предвидовте крах на фронтот и низок морал алал да вие вие сте значи некој страшни воени аналитичари. Украинска војска се брои во стотици илјади и вие на база на 50 души проценивте дека толку е од моралот? Башка кој му е чудно жалење на војници не видел војници :icon_lol: Како за народ кој се бори против окупатор наводна втора сила во светот јас би рекол чак дека моралот им е одличен.
Е сега што вие 80% овде некој работи толку ги посакувате што ќе пометнете од радост и на најмал успех руски тоа е нормална работа и јас го разбирам, само не се превозбудувајте пред време :icon_lol:
иначе некни имаше видео едно ама го тргнаа набрзо, наводно од днр терористите се жалеа дека ги пратиле на прва борбена линија а им ветиле дека ќе бидат на трета па тоа е ...
Господ знае дали им е низок моралот, со тоа не се занимавам. Моите претпоставки беа врз база на мапите.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364

да знаеш само со кој си имаш работа. :kafence:
знам знам, страшна работа. Мн јаки аниматори имаат во кремљ :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Господ знае дали им е низок моралот, со тоа не се занимавам. Моите претпоставки беа врз база на мапите.
што заклучи ти врз база на мапите?
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Ердо жива сила не еба. Ова е страшен удар за наративот на единството на НАТО.

 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Па јас сем некое видео од незадоволни војници друг некој доказ за моралов украински не видов. Северно Донецк некој твит дека паднал нормално ни слика ни ништо и тешка еуфорија во русофилскиот азовстал во кој е претворена темава :icon_lol: По 5-6 видеа од незадоволни укрински војници ако предвидовте крах на фронтот и низок морал алал да вие вие сте значи некој страшни воени аналитичари. Украинска војска се брои во стотици илјади и вие на база на 50 души проценивте дека толку е од моралот? Башка кој му е чудно жалење на војници не видел војници :icon_lol: Како за народ кој се бори против окупатор наводна втора сила во светот јас би рекол чак дека моралот им е одличен.
Е сега што вие 80% овде некој работи толку ги посакувате што ќе пометнете од радост и на најмал успех руски тоа е нормална работа и јас го разбирам, само не се превозбудувајте пред време :icon_lol:
иначе некни имаше видео едно ама го тргнаа набрзо, наводно од днр терористите се жалеа дека ги пратиле на прва борбена линија а им ветиле дека ќе бидат на трета па тоа е ...
Ако видеа од самите војници што јавно кажуваат дека се без морал и покрај тоа што ги стрелаат нивните сопствени команданти и генерали за такво нешто не ти е доволен доказ, пиши си што за тебе ќе биде дефинитивен доказ па да те пучиме и тоа коа ќе се деси :D .
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.459
Поени од реакции
6.972
Nekni pishuvavte zs ukrainki,

Vakvi rastat tamu, ova za makedonski Bejcari :D :D :D

 
Член од
31 мај 2019
Мислења
295
Поени од реакции
962
Со победа во Донбас, на русите патот им е отворен до предградијата на Запорожје и Днипропетровск, со тоа русите ќе ги имаат или ослободено или на праг на ослободување сите главни градови на областите што сакаат да ги прогласат за Новорусија, освен Одеса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom