Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Milioni, de. Fala sto konstruktivno me popravi.
Мене живо ме интересира што работиш во Германија, или поточно што не работиш во Германија. По цел божји ден си на темава, не знам кој во Германија го толерира ова. Сериозно прашувам?
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
326
Поени од реакции
396
Znaes kolku e 4 milijardi toni hrana? :vozbud: o_O
Некој што прочитал да каже зошто Америка и ,,помогнал,, на Русија во тоа време..мислам дека се работи претежно за камиони и џипови,,,авиони,тенкови?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.355
Поени од реакции
6.938
Zbor ne kazavte za paradava.
Сега на брзина погледнав. Путин и оружјата ги скокнав, не ме интересираат нити па се разбирам. Од тоа што го видов се згрозив, имав нагони на повраќање. Ни еден војник немаше црнец, не еден претставник на ЛГБТ+. Ни една транџа во сукња со брада. Ни едно знаме Black Lives Matter, ни едно виножито. Треба тоа нехумано племе во Русија да се сотре.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
848
Поени од реакции
1.964
Мене живо ме интересира што работиш во Германија, или поточно што не работиш во Германија. По цел божји ден си на темава, не знам кој во Германија го толерира ова. Сериозно прашувам?
Неговата професиjа и хоби е интернет трол.

П.С. Да поjаснам: Игорче работи како интернет трол, а еден од отворените табови на неговиот браузер е Kajgana (неговото хоби).
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.909
Поени од реакции
9.115
Иначе еве веќе кога помина парадава, веќе 8 година по ред на парадата ги покажуваат Т-14 Армата, Т-15 IFV базирано на Армата, Kurganets-25, Bumerang, и 2S35 Koalitsiya.

Сите овие возила се претставени на парадите пред 7 или 8 години како next generation оклопни возила и сеуште ниту едно возило од овие не е влезено во производство или е одобрено за користење од руската армија.

Изгледа има посериозни проблеми со истите кои тешко се оправаат.
Они од тогаш направија хиперсонично оружје, кое е гејм чејнџер. Ова новиве концепти се за некоја иднина, сега не се приоритет. Штанцање тактички боеви на носач Искандер, како и хиперсонични нови ракети се најбитни. И што е можно од повеќе лансери. Како и ПВО одбрана.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.380
Поени од реакции
4.518
Некој што прочитал да каже зошто Америка и ,,помогнал,, на Русија во тоа време..мислам дека се работи претежно за камиони и џипови,,,авиони,тенкови?
За повеќе. види овде:

Автоматски споено мислење:

Сега на брзина погледнав. Путин и оружјата ги скокнав, не ме интересираат нити па се разбирам. Од тоа што го видов се згрозив, имав нагони на повраќање. Ни еден војник немаше црнец, не еден претставник на ЛГБТ+. Ни една транџа во сукња со брада. Ни едно знаме Black Lives Matter, ни едно виножито. Треба тоа нехумано племе во Русија да се сотре.
Срам да им е! Непрогресивни низаедни!....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.586
Поени од реакции
7.184
Кое прокењавање имаше низ Германските медиуми за наводна руска мобилизација минатитот месец. Буквално секој ден анализи, талк шоуа, проценки, кур се тресе.
Исто ко Игорче што се прокењава со небулозите што ги пишува тука со другар му Тенеќе :icon_lol:
И сега жбрццц, помина и 9ти. Мора друг матерјал да им се даде, пред да му здувнат сите на одмор у Шпанија, Грчка и Турска. Ќе се вратат сега на анализи каков бил Путин на парадата, дали бил потечен и зошто на Шојгу не му се насмеал туку го гледал сериозно. Сигурно пуч му спрема овој.
Ај сега Игорче тури едно хехенце :kuracc:
Aj be sto se sekiras, rezervnata tema mu e tuka.
Maslooo maslooo evtinooo. Navali narode, samo kaj starosedelecot Igorce.....
Автоматски споено мислење:

Мене живо ме интересира што работиш во Германија, или поточно што не работиш во Германија. По цел божји ден си на темава, не знам кој во Германија го толерира ова. Сериозно прашувам?
Abe napishav jas pred nekoe vreme, batevo raboti od doma, kamion shesto ton.....
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Во пресрет на денот против нацизмот,најголемите нацисти во 2022.Која мизерија од политика и држава..
Неофашистите го слават денот против фашизмот,со среќа..
AP22127288579428-640x400.jpg
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Sbe napishav jas pred nekoe vreme, bazevo raboti od doma, kamion shesto ton.....
Не знам ти што напиша, воглавно не те читам. Прво пишуваш на латиница, а второ се однесуваш како некој шериф, а не си баш многу бистар, па избегнувам да те читам. Со тоа маслото во Германија со Игорче бевте како Бивас и Батхед.
Автоматски споено мислење:

Во пресрет на денот против нацизмот,најголемите нацисти во 2022.Која мизерија од политика и држава..
Неофашистите го слават денот против фашизмот,со среќа..
Прегледај го приврзокот 331800
Ти ако знаеш што значат зборовите нацизам и фашизам, јас гол ќе шетам.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Иначе еве веќе кога помина парадава, веќе 8 година по ред на парадата ги покажуваат Т-14 Армата, Т-15 IFV базирано на Армата, Kurganets-25, Bumerang, и 2S35 Koalitsiya.

Сите овие возила се претставени на парадите пред 7 или 8 години како next generation оклопни возила и сеуште ниту едно возило од овие не е влезено во производство или е одобрено за користење од руската армија.

Изгледа има посериозни проблеми со истите кои тешко се оправаат.
Да воспоставиш производствена линија ви старт е премногу скапо. До сега не успеаа да најдат купувач па да ги пресметаат трошковите во нарачките.
Плус овие се ХиТек од следна генерација со инкорпорирани елементи кои највероватно ги немаат ни тие во производствена линија. Увозот им е веќе забранет од техника, електроника, камери, сензори и сл.

Битно е концептот го имаат, ќе дочекаат подобри времиња и развој на сопствена висока технологија и ќе почнат да го склопуваат на велико.

Мислам дека после војнава, Кина сериозно ќе ги подржи преку воени нарачки и да им даде еден препотребен буст. Од огромно значење и корист ќе им биде и на Кина да ја задржат јака Русија и на своја страна. Плус добиваат квалитетни оружја се разбира. Веќе има најави дека тоа нешто ќе следи за брзо.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Не знам ти што напиша, воглавно не те читам. Прво пишуваш на латиница, а второ се однесуваш како некој шериф, а не си баш многу бистар, па избегнувам да те читам. Со тоа маслото во Германија со Игорче бевте како Бивас и Батхед.
Автоматски споено мислење:



Ти ако знаеш што значат зборовите нацизам и фашизам, јас гол ќе шетам.
Можеш,никој не те брани.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.235
Поени од реакции
26.068
Можам, ама нема, затоа што она за што ти мислиш дека е нацизам или фашизам, врска нема со вистинското значење на поимите.
Не е нацизам кога некој напаѓа некого?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.726
Поени од реакции
82.643
Interesno. Sega ima povekje NATO oruzje od koga i da e vo Ukraina plus izvesna e nova granica so NATO drzava. Ako odime po toa, go postigna sprotivnoto.
Поблиску или подалеку од НАТО е сега Украина, од предходно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom