Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
28 јуни 2018
Мислења
778
Поени од реакции
944
Никогаш не сум дошол до тој заклучок заради американските филмови. Не ни се сеќавам на ниту еден кај што Русија била спомната како негативец.
Ne se sekjavas na nitu eden film kajsto Rusija bila spomnata kako negativec... ahahahah ahaahhahah ahahhahaa svaka cast legenda hahhaha
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
Не, не е тешко да поверуваме, ама зашто би поверувале? Имаш причина?...Јас ја немам.

Ај малку читни за и околу историјатот од НАТО:

Зошто мислиш дека би прочитал нешто од страна со такво име?
Автоматски споено мислење:

Ne se sekjavas na nitu eden film kajsto Rusija bila spomnata kako negativec... ahahahah ahaahhahah ahahhahaa svaka cast legenda hahhaha
Не гледам воени филмови.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.612
Поени од реакции
4.707
Зошто мислиш дека би прочитал нешто од страна со такво име?
Батали ја страна, читај го текстот, ќе научиш нешто повеќе...
Автоматски споено мислење:

Не гледам воени филмови.
Па токму во нив Русите се лошковците...Еве ти пример:


И овој, „не воен„:

 
Последно уредено:

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.291
И мене тоа ми е чудно.2014 стигнаа до Мариопол и застанаа.Тогаш украинската армија беше веќе на колена.Само ова школо скапо го плаќаат и Русија и Украина и Европа.Во секој случај ситуацијава е за нигде.Место ЕУ да си тера бизнис со Русија тие се на прагот на нуклеарна војна.Русиве никогаш не биле мудри во надворешната политика.Па една наказа како Распутин заедно со германскиот платеник Ленин им го сјебаа царството.
Нивото на наивност од крајот на 80 тите до негде 2014, и покрај војната у Југославија од страна на русите како народ и Русија како држава е толку големо да е за мене лично една од мистериите на времево во кое живееме. Оние редици пред Мекдоналдс се типична материјализација на таа наивност. Она кога ќе кажеш некој е наивен а воедно со тоа и глуп, тоа е тоа.
Ќе се освестат полека, кои се и што се и што значи фактот што ја имаат целата таа територија и нуклеарно оружје во раце. Ако имаат два грама памет тие што ќе го наследат Путин, Русија во наредните неколку десетина години треба да завладее со светов и да ја намали доминацијата на САД значително.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.274
Поени од реакции
27.042
Не викам дека САД немаат проблеми со конзервативците. Ама тие барем имаат демократска партија која се труди за прогрес.
Просто заклучокот што ти го даде ми нема смисла. Ние ги почнавме чекорите за членство во '99, а викаш дека НАТО не рекетирале две години подоцна за да не принудат на членство?
Збориш за таа демократска партија која беше основач кју кјукс клан ?

И збориш за оние републиканци конзервативци попут Абрахам Линколн кои го укинале ропството?
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.274
Поени од реакции
27.042
@jamajka како си почнал со тешка артилерија, лоботомиве ќе почнат да бришат акаунти од форумов :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Можеби ама за тоа треба или образ или памет.
Автоматски споено мислење:

Ne mi e bas jasno so praat rusive. Cel den ima videa kako im ja granatiraat bazata i nikakva reakcija, nitu da premestat vozila nitu da ja sprecat artilerijata.
За што ти е ова инфо, дај сподели.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
Збориш за таа демократска партија која беше основач кју кјукс клан ?

И збориш за оние републиканци конзервативци попут Абрахам Линколн кои го укинале ропството?
Не, не зборувам за луѓе од пред 500 години.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.140
Поени од реакции
3.367
:tapp: :pos:
Викаш нема да им купаат кинезите и индииците гасот ,а .
А преди месец сите путинофилски идиоти се колнее како милијарди кубни метри гас ќе течат во Азија.
Да се видите саму кви сте дебили со вашите кафански ,,анализи,, ..:D
Топло е што е нормално да има намалување на лето, незнам како не разбираш дека нема замена на рускиот гас во моментов, за 10 години ќе видиме, со Кина неодамна потпишаа договор за гас и се очекува таму побарувачката да расте оти го менува јагленот со гас.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.733
Поени од реакции
36.699
Потенцијално клучен развој на ситуацијата во врска со Северодонецк и Лисичанск.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom