Криминалци и криминални групи во МК

D

Deleted member 128786

Гостин
Me interesira ako znae nekoj Im zima li nekoj reket na tranzicionive biznismeni
Zboram za makstil fersped reptil alkaloid
Beton granit pivara evropa???znaete nesto?
Toj sto im zimase otide u Budimpesta da se druzi si Roko Zifredi, toj posle nego dali im zimase kojznae ama i toj otide da se druzi so Roko samo u Murtino
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.818
Jas da si prasam
Ako znaete ok ako ne pak ok znaci
pravite pari tamu se
Kolku davaat mesecno 200000 300000 evra ili onaka na procent mesecno se
Zboram za makpetrol alkaloid reptil pivara Evropa...imate information ili samo danok si plakaat na mk:)
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Jas da si prasam
Ako znaete ok ako ne pak ok znaci
pravite pari tamu se
Kolku davaat mesecno 200000 300000 evra ili onaka na procent mesecno se
Zboram za makpetrol alkaloid reptil pivara Evropa...imate information ili samo danok si plakaat na mk:)
Za sigurno Grujo mama mu eba na Tinex uste pred da go pravi gradonachalnik i za pogolemi sumi od tie. Go cedese ko limun. Za reptil gazdite im se slovenci pa moze gi preskoknale. Makstil e isto ajduk ko niv, pa moze im bilo nezgodno...za drugive neznam
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Jas da si prasam
Ako znaete ok ako ne pak ok znaci
pravite pari tamu se
Kolku davaat mesecno 200000 300000 evra ili onaka na procent mesecno se
Zboram za makpetrol alkaloid reptil pivara Evropa...imate information ili samo danok si plakaat na mk:)
Да не планираш да ги рекетираш:icon_lol:
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
817
Поени од реакции
1.204
Jas da si prasam
Ako znaete ok ako ne pak ok znaci
pravite pari tamu se
Kolku davaat mesecno 200000 300000 evra ili onaka na procent mesecno se
Zboram za makpetrol alkaloid reptil pivara Evropa...imate information ili samo danok si plakaat na mk:)
Za sigurno Grujo mama mu eba na Tinex uste pred da go pravi gradonachalnik i za pogolemi sumi od tie. Go cedese ko limun. Za reptil gazdite im se slovenci pa moze gi preskoknale. Makstil e isto ajduk ko niv, pa moze im bilo nezgodno...za drugive neznam
Абе за Реплек да не мислите,не Рептил а и ни таму ни таму нема словенци.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.818
Абе за Реплек да не мислите,не Рептил а и ни таму ни таму нема словенци.
Za replek mislev
Автоматски споено мислење:

Да не планираш да ги рекетираш:icon_lol:
Ne be brat si rabotam jas za 300 evra plata dosta mi se bitno mirno spijam ne se krijam ni od luge ni po drugi kuki da spijam
Автоматски споено мислење:

Za replek mislev
Автоматски споено мислење:


Ne be brat si rabotam jas za 300 evra plata dosta mi se bitno mirno spijam ne se krijam ni od luge ni po drugi kupi da spijam
Автоматски споено мислење:

Ian mnogu kompanii da ne gi nabrojuvam site
Replek alkaloid t mobile uste bankive site kompaniite vo industriskata zona
Dali im davaat klasicen reket ili praat dogovori za provizii edno drugo toa mislev
Nema nikoj kazano tuka koi od kompanive kolku plakaat I na kogo
Ili I toa I'm e zastiteno Delovna tajna
:)
 
Последно уредено:
Член од
12 април 2021
Мислења
75
Поени од реакции
187
Ovoj ti sto si go pisal so "J" , nie go znaeme kako Uska, Kadri Usein mu bese ime i mislam boksashe. Druzeshe so Aracinovskiot chopor 90setite. Go skinaa ako ne se lazam u kafana u selo Lisiche.
Sum pisuval i porano za edna slucka od kazino vo togasen Grand, sega Holidej Inn nekae 95ta.
Edna vecer na masa kockaat razni tipovi megju koi i Peri direktorot na kazinata Panorama i Skala, i profesionalen igrac na otvoren poker Amerikan, i eden chusmulj po ime i nadimak Kosta kilaviot, nikakvec koj svoevremeno im vrsese dokumenti i rabota na shipcite za da idat u stranstvo, pretezno istocna Evropa. Vo eden moment nesto se spreckaa ovie dvajcata i Kilaviot mu opsu najperverzno familija na Peri direktorot. Peri kako sto bese so kratok fitil se povlece dva cekori i so noga go uchuka kilo pravo u glava i ovoj padna na zemja ko pokosen. Koga se ispravi gi sobra parite, zetonite od masata sto gi bese karil i ispari.
Odtuka kilo odi pravo vo arachinovskata jazbina kaj nego poznatite likovi i im istresuva nekoi 6000detsch marki na masa za da udrat na Peri. Shipcite predvodeni od Emini i Ramushi 20tina na broj vlagaat vo kazino Grand, i poshto se znaat so Peri, prv istapuva pokojniot uska. Peri sedi na shankersko stolche, a Uska najpederski mu doagja so nasmevka i mu vika kaj si be da pukne so podignata raka, na sto toj odpozdravuva, a uska ja pretvara rakata vo tupanica i go udira. Direktorov se lizga od stolcheto i nastapuva roganje od 20 ljungi vo gulutnica.
Peri zavrsuva so nekoe napuknato rebro na domasno lekuvanje, a inicijatorot kilo se dava vo begstvo. Vo narednite denovi drugarite na direktorot, ekipata koja vazese za makefonska skopska mafija koja se noseshe i prkosese na zelkite, gi baraat akterite na nastanov. Kilo ne go naogjaat, no predvodeni od Dime pushkarot, naogjaat eden od choporot gore vo panorama. Dime ja vadi dvocevkata kratesh od pod mantil, a ljopkava go zabelezuva i pocnuva da bega niz hodnikot i dobiva dve sacmi vo ramoto. Sreka imase sto sacmite ne bea sacmi nego patronite od krateshot bea polneti so krshena paricka na cetiri dela, koja ne vlaga dlaboko, a poshto vo toa vreme sacmite kupenni od makedonija sport ili micei se zaveduvaa, parickata bese cesto resenie.
Dva meseci posle ovoj nastan Uska go ubivaat vo kafana, mislam deka seloto bese Lisice.
Iako Uska go ubivaat negovi lugje najverojatno od sosema drugi pricini, tie dva meseca dodeka Peri se oporavuvase, tolku go kolnese i prokolnuvase Uskata dodeka mu ja pratea tragata na dvizenje, sto nakrajot i uspea so kletvata. Denta koga se vidovme veke celosno zakrepnat i kako nov, pamtam sedese vo edna poznata skopska kafana piese uzo i zadovolno se nasmea i mi rece: " da nazdravime, dushmanot go stigna od negova raka".
Dali e toa istiot Peri drugar na Marta sto go brkal Vojkan Galic koga ovoj go pukal Marta vo Grand kazino vo 1992?
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Dali e toa istiot Peri drugar na Marta sto go brkal Vojkan Galic koga ovoj go pukal Marta vo Grand kazino vo 1992?
Toj e (y)
Toa vreme Kazino Grand bese vrvot na komarot i mozebi denarskoto kazino vo zgradata na lotarija gore na sprat. Grand go drzea nasi luge i lesno se proagjase. Posle go zemaa nekoi beogragjani i pocnaa da delat zabrani i za najmal ispad taka da pola skopski "dzet set" imase zabrana u grand za brzo vreme. Peri se bese vratil od Cirih Shvajcarija, posle bese direktor na kazino panorama koe go drzese Andrea Zafirovich, pa prejde direktor na olimpisko selo kade rabotese za Raka Marich, menadzerot poznat Yu koj bese izbegan tuka da se trgne so biznisot od Arkanovci. Peri si bese vljubenik po komarot uste od kaj slavniot "Grof" od debar maalo kade pred 90 koga kockata bese ilegalna se igrase na nekolku masi u dve shupi, na edna barbut, bridz na brojki, tabla,dodeka poker organiziraa po drugi mesta po skrishni stanovi i kuki.Grofot im naplakase piksla po covek za eden saat po edna crvena konjanica, onaa parata od yugoslavija titova.
Toa e mestoto koga prvpat vleze policija 89 i gi ispoapsi eden kup lugje i kako ju senzacija se najdoa Dzaro i uste trojca direktori na golemi javni pretprijatija na naslovna so tolkavi sliki na site yu vesnici. Grofot na nad 80 godini im se derese na dzandarite: "Vi niste normalni, jedinog zivog grofa hapsite u ovu drzavu".
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2022
Мислења
4
Поени од реакции
3
Нешто за Стружаниве Оги еден многу спремен дечко страшен кикбоксер и црн појас во карате поранешен специјалец во Тигри ама избркан поради редење на пиштол на командирот во уста на шиптариве ги имат опрано од чотек... Вил фатен и со Жика од Охрид незнам зошто сма му истепал многу блиски луге негови моментално е во Америка,во бегство поради казна затвор од 3год
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Me interesira ako znae nekoj Im zima li nekoj reket na tranzicionive biznismeni
Zboram za makstil fersped reptil alkaloid
Beton granit pivara evropa???znaete nesto?
Знам дека Туш маркетите за време на минатата влада, не смееше да ги казни т.е. воопшто да ги посети пазарна инспекција во сите општини, да ли плаќаа добар рекет или ги заштитуваа како прва таква добра инвестиција стварно не знам, ама точна информација е ова.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Ovoj ti sto si go pisal so "J" , nie go znaeme kako Uska, Kadri Usein mu bese ime i mislam boksashe. Druzeshe so Aracinovskiot chopor 90setite. Go skinaa ako ne se lazam u kafana u selo Lisiche.
Sum pisuval i porano za edna slucka od kazino vo togasen Grand, sega Holidej Inn nekae 95ta.
Edna vecer na masa kockaat razni tipovi megju koi i Peri direktorot na kazinata Panorama i Skala, i profesionalen igrac na otvoren poker Amerikan, i eden chusmulj po ime i nadimak Kosta kilaviot, nikakvec koj svoevremeno im vrsese dokumenti i rabota na shipcite za da idat u stranstvo, pretezno istocna Evropa. Vo eden moment nesto se spreckaa ovie dvajcata i Kilaviot mu opsu najperverzno familija na Peri direktorot. Peri kako sto bese so kratok fitil se povlece dva cekori i so noga go uchuka kilo pravo u glava i ovoj padna na zemja ko pokosen. Koga se ispravi gi sobra parite, zetonite od masata sto gi bese karil i ispari.
Odtuka kilo odi pravo vo arachinovskata jazbina kaj nego poznatite likovi i im istresuva nekoi 6000detsch marki na masa za da udrat na Peri. Shipcite predvodeni od Emini i Ramushi 20tina na broj vlagaat vo kazino Grand, i poshto se znaat so Peri, prv istapuva pokojniot uska. Peri sedi na shankersko stolche, a Uska najpederski mu doagja so nasmevka i mu vika kaj si be da pukne so podignata raka, na sto toj odpozdravuva, a uska ja pretvara rakata vo tupanica i go udira. Direktorov se lizga od stolcheto i nastapuva roganje od 20 ljungi vo gulutnica.
Peri zavrsuva so nekoe napuknato rebro na domasno lekuvanje, a inicijatorot kilo se dava vo begstvo. Vo narednite denovi drugarite na direktorot, ekipata koja vazese za makefonska skopska mafija koja se noseshe i prkosese na zelkite, gi baraat akterite na nastanov. Kilo ne go naogjaat, no predvodeni od Dime pushkarot, naogjaat eden od choporot gore vo panorama. Dime ja vadi dvocevkata kratesh od pod mantil, a ljopkava go zabelezuva i pocnuva da bega niz hodnikot i dobiva dve sacmi vo ramoto. Sreka imase sto sacmite ne bea sacmi nego patronite od krateshot bea polneti so krshena paricka na cetiri dela, koja ne vlaga dlaboko, a poshto vo toa vreme sacmite kupenni od makedonija sport ili micei se zaveduvaa, parickata bese cesto resenie.
Dva meseci posle ovoj nastan Uska go ubivaat vo kafana, mislam deka seloto bese Lisice.
Iako Uska go ubivaat negovi lugje najverojatno od sosema drugi pricini, tie dva meseca dodeka Peri se oporavuvase, tolku go kolnese i prokolnuvase Uskata dodeka mu ja pratea tragata na dvizenje, sto nakrajot i uspea so kletvata. Denta koga se vidovme veke celosno zakrepnat i kako nov, pamtam sedese vo edna poznata skopska kafana piese uzo i zadovolno se nasmea i mi rece: " da nazdravime, dushmanot go stigna od negova raka".
Ако си почнел да пишуваш пред 10, 15 години, сега можеби ќе си живеел од пишување книги, најсериозно мислам, види Боки Бургија, Игор Џамбазов, Братислав Димитров и ред други тукашни, на кои жанр и теми заработија пари и статус.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Ако си почнел да пишуваш пред 10, 15 години, сега можеби ќе си живеел од пишување книги, најсериозно мислам, види Боки Бургија, Игор Џамбазов, Братислав Димитров и ред други тукашни, на кои жанр и теми заработија пари и статус.
Пишува митови и чаршиски муабети што пола Скопје ги знае.Не ме чуди и да е некој таксист.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Пишува митови и чаршиски муабети што пола Скопје ги знае.Не ме чуди и да е некој таксист.
Ne sum jas taksist ama ti si tesko kloshariste sto se rckash vaka nepotrebno. I drugpat nesto treseshe pa ostana so ustata zatnata so smrdliva corapa. Bashka si iskompleksiran, sto ima losho vo profesijata taksist, pa ja omalovazyvash, lugjeto bar cesno si go vadat lebot.
Za razlika od tebe sto neznaes da napises ni carsiski muabet, nego site komentari ti se so blaga mentalna rerardiranost i umstvena podvoenost, 90 posto od ova sto sym go pisal licno jas sum go iskusil, a 10 posto mi e kazano od prva raka radi ponatamosno deluvanje.
Od posleden pat koga mi protivrecese i se povlece od komentiranje porazen, pomina dosta vreme, sto koj k ti treba sega da se rckash neprozvan, se odnesuvash ko ljubomorna oros..
Ako nemas nesto pametno da dodadesh ne zaviduvaj na tugja nesrekna sudbina, keshki nisto od ova pisanovo nikogas da nevidov i neznaev, nego ete forumov na shala i smea mi dade moznost da se otvoram da izleze.
Aj Sikter sega da ne te setam vo misla

Ps. Gi molam moderatorite da ne brisat ko prethodno, posto so tegoba i taga vlegov u nekoi sekavanja i sliki koi budat emocii a vi pisav od srce, za ovoj dupliov vaka da pljuka za ic nisto.
Автоматски споено мислење:

Dupli ne si fakaj poveke rabota so mene, ne me razlutuvaj, ne mi e potrebno fizicko prisustvo za da deluvam. Ke ti ja pregoram cela elektronika za pocetok u del od sekunda
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom