Живот после смртта

Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
за да живееш треба прво да се родиш а кога некој умрел не сум сретнал таков повторно да се родил
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Па, имам некаде слушнато, викаат демек овој живот бил само подготовка за оној што не чека после смртта...Дека овој живот е само пат кон вечноста, кон она што вистински ке се живее...Дека после смртта не чека вистинскиот живот...И ок си се тешам со ова, за да не ми е мака дека ке умрам и дека засекогаш едноставно ке ме снема...
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
nema shansii... mrtvo meso si e mrtvo meso:wink:
______________________________________
 
Член од
20 август 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Spored mene da vi kazam deka postoi zivot posle smrtta zatoa sto mene mi se ima slu4eno nesto 4udno . Dedo mi umre pred 3 godini a vo son mi se pojavi pred 1 god i mi kaza jas uste malce ke bidam tuka pa posle ke bidam bebe vo edna turska kuka vo mi4urin . i od togas veruvam deka postoi zivot posle smrtta ! pozz
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Spored mene da vi kazam deka postoi zivot posle smrtta zatoa sto mene mi se ima slu4eno nesto 4udno . Dedo mi umre pred 3 godini a vo son mi se pojavi pred 1 god i mi kaza jas uste malce ke bidam tuka pa posle ke bidam bebe vo edna turska kuka vo mi4urin . i od togas veruvam deka postoi zivot posle smrtta ! pozz
Pa so toa dedo ti ti kazal deka nabrzo ke umres, ako razmislis podobro.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Мртвите луѓе живеат само во сеќавањата не другите живи луѓе.

А нивните дела веројатно остануваат и понатаму.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас сум прочитал дека човековата душа се пренесувала до 8 пати...кога ќе умре некој таа веднаш се "вметнувала", во некое новороденче.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Зошто да размислувам за живот после смртта?
Треба да размислувам како ќе се изнаживеам сега.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Јас сум прочитал дека човековата душа се пренесувала до 8 пати...кога ќе умре некој таа веднаш се "вметнувала", во некое новороденче.
И јас имам читано за ова. И сега во секундата кога некој ке умре, неговата душа оти во некое друго тело. Е сега ако неговите дознаат кое точно бебенце е тоа бидејки можно е во таа секунда да има илјадници такви тогаш ке знаат дека бебето е реинкарнација. Поздрав
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
на оваа тема одговорив во верувате во живот после смрта искрено не по смртта треба повторно да се родиме за да живееме но тоа тешко да биде
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Jas kolku sto imam citano vakvi raboti porano znam samo deka pisuvase demek na primer koa covek umira negovata dusa ostanuva zaedno so teloto znaci vo grobot a deka koga ke doslo kraj na svetot deka togas ke se odlucelo koj ke odi vo rajot a koj vo pekolot.Pa sea kolku e ova vistina nz a i ne mozam da zboram za ova zaso ednostavno ne sum umrela za da znam a i nikoj ne se vratil od mrtvite pa da kaze.So znam moze postoi moze ne-neznam a i so deka ke znam koa ke odam na loso mesto :pos2: se salam
Pozdrav4e
 
С

Сатори

Гостин
А јас верувам дека горе споменатите постови се чисто срање.
Вупси!:pipi:

Патем, да, да, верувам.
Не ме прашувај зошто, религијата ми налага да мислам дека рајот е одамна заборавено место за исхрана на христијанската догма.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Ако не верувате,ве замолувам да продолжите да не верувате.
Вербата во овој случај води до желба да се осознае,а таа желба води до ствари во кои не би навлегувал.

Конформизот е супер.Ако некој рече дека од телото само остануваат коски,вие речете УРА,одете во кафана,опијте се и јадете палачинки.

Најдобронамерно ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom