Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.682
Ај уште ова и доста е. Главниот проблем на Русија е логистиката. На почетокот од војната гледавме огрмни колони со камиони со Z ознака. Тие видеа беа дозволени за да се плаши непријателот, а куртоните да дркаат.

Сега логистиката на русите буквално е сведена на ова.

Прегледај го приврзокот 328770
добро бе толку вишок време имаш вакви глупости да трескаш
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
добро бе толку вишок време имаш вакви глупости да трескаш
Имам еве уште малце. Русиве ко се слушале со домашните и ги прашуваат како е таму ве ранат добро, овие му рекле добро е убо се раниме, вчера заклавме едно куче и го изедовме :pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Hitler ja napadna Polska so obrazlozenie deka imalo napadi na granica i civilni objekti. Pred toa se vrsese propaganda deka Germanci bile napadnati od strana na Polska. Putin ako dobro razbrav ke gi denacificiral Ukraincite za da gi zastiti Rusite tamu. Paraleli se samo slucajni.
Па нема некоја разлика од Хитлер-Сталин-Путин.Само временска дистанца.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.593
Поени од реакции
20.924
Па нема некоја разлика од Хитлер-Сталин-Путин.Само временска дистанца.
Помеѓу овие ти фалат едно 20тина амерички претседатели и по некој тони блер, хиларица и маргарет тачер. Ако Путин е Хитлер тогаш Клинтон/Клинтоница е антихрист.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Имам еве уште малце. Русиве ко се слушале со домашните и ги прашуваат како е таму ве ранат добро, овие му рекле добро е убо се раниме, вчера заклавме едно куче и го изедовме :pos:
1649958795071.png
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Помеѓу овие ти фалат едно 20тина амерички претседатели и по некој тони блер, хиларица и маргарет тачер. Ако Путин е Хитлер тогаш Клинтон/Клинтоница е антихрист.
Точно е и тоа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Уништувањето на бродот Москва е од стратегиска важност, затоа што имал 64 противавионски S300 ракети со најмодерен радар.

Полесно ќе му биде на Украинците да употребуваат авијација на југот сега.

Воедно Нептун ракетиве не биле испратени од Британија, туку биле произведени во Украина последниве две недели :D

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
Kolkava li e taa fabrika, toj metalurski kompleks Azovstal vo Mariupol sto moze da sobere vnatre iljadnici borci...
Некои тврдеа дека е најголема фабрика за челик у свет, ама ја колку што знам таа е во Кореја.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.393
Поени од реакции
2.209
Имам еве уште малце. Русиве ко се слушале со домашните и ги прашуваат како е таму ве ранат добро, овие му рекле добро е убо се раниме, вчера заклавме едно куче и го изедовме :pos:
Bbbbbbbrej.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.303
Уништувањето на бродот Москва е од стратегиска важност, затоа што имал 64 противавионски S300 ракети со најмодерен радар.

Полесно ќе му биде на Украинците да употребуваат авијација на југот сега.

Воедно Нептун ракетиве не биле испратени од Британија, туку биле произведени во Украина последниве две недели :D
Машала , за 2 недели прават ракети, за 3 недели учат да летат на авиони, за 1 месец и нуклеарки ќе направат, кај ли ќе и биде крајот.

Колку за информација бродот не е уништен, туку онеспособен, и најверојано не од напад.

Нзнам колку е точно но на бродот демек имало нуклеарки, баш да видеме колку е оштетен кога ќе дојде на пристаништето.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.393
Поени од реакции
2.209
Уништувањето на бродот Москва е од стратегиска важност, затоа што имал 64 противавионски S300 ракети со најмодерен радар.

Полесно ќе му биде на Украинците да употребуваат авијација на југот сега.

Воедно Нептун ракетиве не биле испратени од Британија, туку биле произведени во Украина последниве две недели :D

Kade vo Ukraina se proizvedeni pred dve nedeli be. Gluposti po gluposti pisuvas.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Русиве се бисер до бисер деновиве. Гувернерот на Белгород тврди дека имало артилерски гранатирање од Украина, а од друга страна на сите мапи русиве тврдат дека тоа е територија под руска контрола :pos:

 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.310
Некои тврдеа дека е најголема фабрика за челик у свет, ама ја колку што знам таа е во Кореја.
Ja ko so citav najgolema e vo Evropa, a izgleda ima i nekolku podzemni nivoa izgradeni vo sovetsko vreme.

Bas me interesira kako ke gi izvadat od tamu.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.524
Поени од реакции
7.066
Zosto da gi vadat be.dovolno e da gi zatrupaat.
Barem nema da treba pogreb da im prast.
All inclusive.


A mozat od ozgora Co da gi pumpaat i mirma rabota.
Umrele od Cad odjakot bil zatnat .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom