Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Nemozis be druze samo taka da gledas na rabotite :cautious: .
Нож до коска е овде господин Владе, со едно гласање во собрание ќе не покосат, се сеќаваш на референдумот. Јас говорам локално што можеме да сториме. Геополоитички, само да чекаме. На тој план, тикви зависи од нас.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Јанукович и истиот се дрзна да го отвори уставот и да ги промени тие начела
Видиш колку бил паметен и се грижел за украинскиот народ, многу добро проценил кои се последиците и не дозволил да има цивилни жртви, раселени, државата си беше целосна сосе Крим итн. Сега да можат украинците со две раце би потпишале да се врати тоа време, нажалост сите знаат дека Украина ќе претрпи огромни загуби на секој план, како и да се заврши конфликтот.

Тоа се случува кога странци ти бираат власт.
Па му се случи гнев од народот.
Хехех гнев од шарени куртони и нато снајпери. Ако сеуште некој тврди дека обоени револуции потекнуваат од народот а не по потреба на западот и резлизирани по сценарио за рушење на легитимни влади, треба кривично да се гони за дело "криминално ниско ниво на IQ".
Џабе ви е бе шо и да пишувате тука на форумов. Украинците стојат зад Зеленски и зад неговата политика. Се гледа тоа во лавовскиот отпор на украинскиот народ кон рускиот окупатор.
Сигурно е така ако ти викаш. Кога гласале на избори си рекле ех овој смешниов едно војниче со Русија да ни напраи што убо ќе ни дојде, држава да снемаме по кратка постапка...

Сега и да сакаат неможат да не го поддржуваат, неможе да се излезе од Украина. И денес дополнително објавија дека во иднина тие што излегле а биле военоспособни, ќе бидат апсени и казнети затвор. Тоа е баш со намера да се демотивираат тие што сакаат да избегаат а не успеале досега. Да може да се излезе, штурци ќе останат, ама теши се ти дека го поддржувале.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.269
Поени од реакции
22.029
Море Владе оти вака темиве ги упропастуваш со лични препукувања, луѓево ќе си речат дека тоа е врв на твојот интелектуален капацитет.

Но, јас верувам дека се многу попаметен од вака како што изгледаш на форумов.
Oti licni prepukuvanja. Ko coek te prasav za um za raketata. Sto e bitno sto e povodot, dali sofra, kladba ili da se vrti muabet za pointeresno.
I ti sega najde da mi potfrlas, a tolku te ispofaliv. Znaci nemozi covek da racuna na tebe vo kriticni momenti :(
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
OK, еве сега веднаш ќе го баталиме најважниот геополитички настан во овој век со кој нејверојатно ќе се дефинира политичката иднината на светот, и ќе си го трошиме времето на Бугарите. Нема проблем. Како не ти текна порано на ова?
Не баталувај. Од таа енергија со која се коментира и овде, пола да се одвои за конфронтација со пропаганда која што е се по засилена периодов, ќе има некаков ефект. Минимален ефект да, ама и тоа е потребно во моментов.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.269
Поени од реакции
22.029
Нож до коска е овде господин Владе, со едно гласање во собрание ќе не покосат, се сеќаваш на референдумот. Јас говорам локално што можеме да сториме. Геополоитички, само да чекаме. На тој план, тикви зависи од нас.
Na pogresna tema si ja trosis energijata. Pobaraj ja za bugarski pasosi temata i rasturi gi ko sarma.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нож до коска е овде господин Владе, со едно гласање во собрание ќе не покосат, се сеќаваш на референдумот. Јас говорам локално што можеме да сториме. Геополоитички, само да чекаме. На тој план, тикви зависи од нас.
Od koga Vlade e gospodin?
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Na pogresna tema si ja trosis energijata. Pobaraj ja za bugarski pasosi temata i rasturi gi ko sarma.
Сега пепел ќе ги сторам. Таа тема одамна треба да ја нема, но така одлучиле одговорните на форумов, да уште постои.
Назад на темава за да не бидам бришен.
Пресвртница за светот е ова, не само за Украина. Договор се надевам ќе има во скоро време, зашто за Русија е ова точка од која нема враќање, нема да си дозволат да изгубат воено ќе одат до крај, очигледно е дека ќе заврши со капитулација на Украина, но за тоа да се случи ќе бидеме сведоци на уште масакри независно дали биле од непријатески или пријателски оган.

Да го потсетам дардан да го брани Косово! Во Украина!
Батали ги Србиве не смеат да ве чачнат овде, ние сме НАТО, ќе ве чуваме.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сега пепел ќе ги сторам. Таа тема одамна треба да ја нема, но така одлучиле одговорните на форумов, да уште постои.
Назад на темава за да не бидам бришен.
Пресвртница за светот е ова, не само за Украина. Договор се надевам ќе има во скоро време, зашто за Русија е ова точка од која нема враќање, нема да си дозволат да изгубат воено ќе одат до крај, очигледно е дека ќе заврши со капитулација на Украина, но за тоа да се случи ќе бидеме сведоци на уште масакри независно дали биле од непријатески или пријателски оган.

Да го потсетам дардан да го брани Косово! Во Украина!
Батали ги Србиве не смеат да ве чачнат овде, ние сме НАТО, ќе ве чуваме.
Ova "Dardan brani Kosovo" e poln pogodok za naslov na nekoj jak Balisticki film :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.856
Поени од реакции
31.793
Него приметувате како Бугариве и неколку локални петтоколонаши се синхронизирани во изборот на зборови/изрази:
- Украинците се многу мотивирани
- Путин е злосторник
- Русија убива цивили
- итн

Се мислев на што ме потсетува и...
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Ova "Dardan brani Kosovo" e poln pogodok za naslov na nekoj jak Balisticki film :D
Да го брани и тој и другарите негови да ги земе оти сам во ров не бива, (моментално се бркаат по ниви и со ракетки)
Да нагласам во Украина! (нели де да бидам на тема)
Филмови, книги па и песни ќе се пејат за дардан славен на украински фронт!
„Дардан бије Руси за косовску слободу!“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom