Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Немој за мотивацијата на чеченците да ми збориш жити се. После рамнење со земја на Грозни да ми кажеш дека чеченец има патриотска љубов према православен Русин е во рамки на Avengers. Него лапал дебелиот луксузни вили у Дубаи а веројатно и неговите команданти, па сега имаат кеш мотив да бустаат војска во Украина. Така да остај тој муабет за разни станци и чеченци дека имаат некаква возвишена љубав према православието и русот. Парката е кај нив пресудна другар. Ако ја снема, ќе видиш како одма тоа нема да биде нивна војна.
Не би рекол дека само парката е пресудна. Доста имаат антагонизам Чечениве и кон своите шејтани (како што ги викаат), а кои се борат во Украина од 2015. После имаат антагонизам кон западот, пошто го сметаат западот за одговорен за патењето на Чеченскиот народ во двете војни со Русија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.166
Украинците успеаа оваа недела да ја свртат ситуацијата и да почнат да победуваат...
Зеленски бара тешко вооружување, тенкови, против авионски системи и авиони. Отворено побара Ф-15 и Ф-16. Ако западот му го даде тоа на Зеленски тогаш можно е Украина да победи.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Па не е тешко да провериш, место да се праиш паметен тука.
Татко му на кадиров се бори на страната на путин во втората војна. Така да кога он го рамнел Грозни, они биле покрај него.
Значи сите овие 15.000 тиктокери немаат никакви фамилијарни/материјални загуби ни па никакви hard feelings за Грозни. Ок, фала на едукацијата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Во моментов Зеленски бара тешко вооружување, тенкови, против авионски системи и авиони. Отворено побара Ф-15 и Ф-16. Ако западот му го даде тоа на Зеленски тогаш можно е Украина да победи.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Значи сите овие 15.000 тиктокери немаат никакви фамилијарни/материјални загуби ни па никакви hard feelings за Грозни. Ок, фала на едукацијата.
Имало поише фракции, овие се бореле на страната на путин и тогаш и сега. Исто ко што има чеченци на страна на украина. Џабе се вртиш во круг. Дали се истите 15000, не може да знаеме, ама фракцијата е таа. Ако не им се свиѓало тоа што се праи тогаш ќе сменеле страна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Имало поише фракции, овие се бореле на страната на путин и тогаш и сега. Исто ко што има чеченци на страна на украина. Џабе се вртиш во круг. Дали се истите 15000, не може да знаеме, ама фракцијата е таа. Ако не им се свиѓало тоа што се праи тогаш ќе сменеле страна.
Ако не примети, фокусот му е, „не се секирале дека е срамнет Грозни“ = лоши. Според неговата логика добри Чечени се оние што сечеа глави во Сирија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.166
Чоек ти практично ноулајфаш на форумов више месец ипол...
Ти најде да ми кажеш... Само утрово имаш повеќе постови отколку јас од среда наваму. Секој може со два клика да пребара.
(п.с. ја преминуваш границата од тролање кон јадење гомна)

skimskam.png
 
D

Deleted member 53418

Гостин
@jamajka друже што праиш ти бе цел ден си на форум , да не работиш во админстрација негде па куцаш демек на работа си а уствар ти на форум :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Ми викаат од швапска фирма, со која соработувам - Извини али мораме да ги качиме цените, пошто 30% од материјалов, Русија и Белорусија го произведуваат (у светски рамки).

Па добро бе, за кој кур им воведувате санкции? Што не одговорите на нападот исто како што до сега одговаравте на вакви напади. Исто ко што постапивте со КСА, на пример, кога го нападна Јемен.
(секако не им го реков тоа, пошто политика не е тема на нашите односи)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.311
Поени од реакции
31.166
Со овој напад врз Белгород изгледа им ги погодија главните залихи на гориво кои ги користат за снабдување на трупите во Украина? Паметно...
Сега немаат гориво Русите за да војуваат... Како шах мат упм!
Автоматски споено мислење:

Зеленски рече за три недели ќе се обучеле пилотите за Ф-16 :)
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
@jamajka друже што праиш ти бе цел ден си на форум , да не работиш во админстрација негде па куцаш демек на работа си а уствар ти на форум :ROFLMAO::ROFLMAO:
Тоа ми е работа, форумов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.174
Поени од реакции
81.248
Автоматски споено мислење:

еве го први април

прекинаа испораките на гас, или плаќаат овие во рубљи?
или пак на Путин зборовите од вчера, се празни и бизнисот тече исто ко пред тоа?
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Ти најде да ми кажеш... Само утрово имаш повеќе постови отколку јас од среда наваму. Секој може со два клика да пребара.
(п.с. ја преминуваш границата од тролање кон јадење гомна)

Прегледај го приврзокот 327345
А за задњиве месец ипол имаш статистика? Пошто глеам си го скрил профилчето. Ебате ноулајферот форумски : )))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom