Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Рускиот министер за итни ситуации веднаш долетал, Русија ја обвинува Украина за напад на руска почва.

Ќе ги попалат сега Русите и таа опозиција што постои против војната ќе се стопи.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
759
Поени од реакции
933
Ниеден моj коментар не е бил да величам Путин, Груjо и компаниjа, ни да пишувам против украинците...си побркал нешто, а тоа дали сум за или против фамозните "вакцини", тука не е темата за тоа и ако си ти од оние што веруваат во сè што се пласира на телевизиjата (типичен дел од твоjата "матрица"), не е моj проблем...и доста jадеш гомна и да ми препишуваш за нешто што не е вистина.
Ме потсетуваш на тие овци кои што нарекуваа рамноземjаш секоj човек што не сака да се вакцинира со усраната "вакцина" што се пласираше цели две години.

Овде во форумот се дискутира целата политика, начинот на информациjата како се покажува од едната и другата страна, целиот куп феjк вести.
Некоj ако има аргумент зошто да не jа подржува Украина или НАТО, не значи дека е србоман.

Дури и татарската багра се активирала во оваа тема и знае да сере цело време како русите биле никакви, а до вчера беа со нив.

П.С. Изгледа сеуште живееш во некоjа баjка и не знаеш точно коj e одговорен за сите немири поврзани со Авганистан, Сириjа, Косово...па дури и Украина.
Следните санкции ќе бидат:

- Ќе се забрани џамчето за да може да му го бричат на Путин со нешто друго.
Вчера гледав интервjу во живо на Fox News со една украинка. Кажа дека во Украина умираат по неколку илjади на ден (демек русите ги убивали) и нон стоп го вртеа видеото со инфлуенсерката "жртвата од болницата".

Баш ме расолзи.
Гледам дека татарите се учат на украинските феjкови и одат по истите стапки.

Еве jа оригиналната слика:

Прегледај го приврзокот 326416
Kako sto rekov, site se ovci spored tebe... Ukrainci, tatati, Albanci, germanci, vakcinasi... Samo gospodinot Putin e OK :icon_lol: :popce::facepalm::tapp:

Sto da ti kazam, teraj magareto i cekaj intervencija od gospodinot Putin i nas da ne oslobodi od prangite na zapadot :vozbud:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Рускиот министер за итни ситуации веднаш долетал, Русија ја обвинува Украина за напад на руска почва.

Ќе ги попалат сега Русите и таа опозиција што постои против војната ќе се стопи.
Овие циганиве што краделе кондури на повлекување ќе се попалат? : ))) Или можда гуштериве што не успеале да киднат во околниве земји за регрутација. Не заебавај, умрен е моралот на русите, по делата се познава, не мора да читаш западна пропаганда.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Овие циганиве што краделе кондури на повлекување ќе се попалат? : ))) Или можда гуштериве што не успеале да киднат во околниве земји за регрутација. Не заебавај, умрен е моралот на русите, по делата се познава, не мора да читаш западна пропаганда.
Имаше и од некои од западниве маркетинг агенции спроведени анкети кои покажуваат зголемена подршка на Путин и подршка за војната.

Не знам како планираат да го искористат, ама фактот што не се трудат да го заташкаат туку свесно го вртат по телевизии, ми кажува дека планираат да го искористат. Не мора да р само за мотивација, може да го искористат за да добијат да направат carpet bombing на некои места.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Имаше и од некои од западниве маркетинг агенции спроведени анкети кои покажуваат зголемена подршка на Путин и подршка за војната.

Не знам како планираат да го искористат, ама фактот што не се трудат да го заташкаат туку свесно го вртат по телевизии, ми кажува дека планираат да го искористат. Не мора да р само за мотивација, може да го искористат за да добијат да направат carpet bombing на некои места.
Од анектна поддршка до мобилизација и активно учество на анкетираните во војната имаш многу пат.
 
M

Macedon1um

Гостин
Од анектна поддршка до мобилизација и активно учество на анкетираните во војната имаш многу пат.
Битно Украинците се многу мотивирани и желни за борба, еве сега овие од Киев што го бранеа ќе се упателе кон Доњецк а после накај Москва
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Од анектна поддршка до мобилизација и активно учество на анкетираните во војната имаш многу пат.
Тоа да, се согласувам. Али може само му треба преќутна подршка и да знае дека нема да се бунат ако реши да ги прави пепел Харков, Киев и други градови и да ги масакрира на големо.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.101
Поени од реакции
3.296
Веќе има низ украинските твитери дека на видеото се руски к52 а не ми8. :D
Дан прават фалс флаг.
Рускиот министер за итни ситуации веднаш долетал, Русија ја обвинува Украина за напад на руска почва.

Ќе ги попалат сега Русите и таа опозиција што постои против војната ќе се стопи.
Втората фаза да не е активација на ЦСТО:cautious:
демек се повлекуваат од некаде, а да нападнат на друго место.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Битно Украинците се многу мотивирани и желни за борба, еве сега овие од Киев што го бранеа ќе се упателе кон Доњецк а после накај Москва
Секако се помотивирани дека имаат поента во нивното војување, односно се бранат себе фамилиите и домовите и државата. Напаѓачот у некаков си фејк preemptive strike неможе да биде мотивиран со морал како што не беа ни американците у нивните нафташки екскурзии.

Тоа да, се согласувам. Али може само му треба преќутна подршка и да знае дека нема да се бунат ако реши да ги прави пепел Харков, Киев и други градови и да ги масакрира на големо.
Не е толкав проблем дома колку што му е кај сојузниците ако направи ескалација. Пошто ескалација дефакто значи неуспех на првичниот план без разлика колку и да се паѓа у несвест тука дека се знаеле или не се знаеле плановите, дека имало фази имало незнам што незнам како. Мене не ми е јасно од нападов, зашто истите не се искористат за напад на воени цели во пограничните места. Глупо ми е некако нафта да им спалуваш на русите што имаат од тоа на претек. Ок склад и све тоа супер, али по мене повеќе ефект ќе имало ако збичиле воени цели.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
97
Поени од реакции
202
Личи на false flag, ќе видиме како ќе го искористат русите. Може и да не е, украинциве се познати по непромислени потези. Има кај нив структури што не сакаат мир.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.946
Kako sto rekov, site se ovci spored tebe... Ukrainci, tatati, Albanci, germanci, vakcinasi... Samo gospodinot Putin e OK :icon_lol: :popce::facepalm::tapp:

Sto da ti kazam, teraj magareto i cekaj intervencija od gospodinot Putin i nas da ne oslobodi od prangite na zapadot :vozbud:
Моите коментари се против феjк информациjата со што е преплавен интернетот, а не директно против украинците.

Да, така е...
- не се сложувам со огромната феjк машинериja што се прави од украинска или проукраинска страна (западот)
- не се сложувам со тоа што има нацисти во Украина (видовме монструозни видеа овде во форумот)
- не се сложувам ни со изjавата од руска страна (Путин) дека ова не било воjна, туку било само специална операциjа
- не се сложувам со тоа што умираат секоjдневно невини луѓе во оваа воjна. Оноj моj коментар за украинката во Fox News беше заради тоа што рече дека умирали по неколку илjади на ден (вистинска хипербола)
- не се сложувам со американците да кажуваат дека немаат никакви биолошки лаборатории во Украина, иако после си признаа
- не се сложувам ни со тебе да пишуваш на албански хибриден jазик во македонски форум (како што беше напишал пред неколку постови)
- не се сложувам да ми се диктираат правила за вакцинациjа (иако се докажа дека не вредат ни 5 посто и не помагаат воопшто како што изjавуваа претходно)
- не се сложувам со бугарската политика

Можам да наброjам уште многу...ама нема потреба веќе да се спуштам на твоето површно и елементарно ниво.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Vojna e, normalno e deka ke imaat dvete strani gubitoci.. normalno e deka i Rusite ke trpat zagubi.. I vojnata so Gruzija imaa zagubi iako traese 5 dena, ne pak ovaa vojna...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom