Македонска фудбалска репрезентација

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Не знам зашто сите сте толку хејтерски настроени со реакциите, као сериозно очекувавте дека ќе ги отвориме португалците кои имаат прејак тим и еден тон искуство во најсилни лиги.
Бар на тацна да не им ги дадевме, јаките Португалци 1-2 чисти шанси дали создадоа со нивната мега супер јака игра.
Автоматски споено мислење:

Ништо не помина покрај него денес, столб.
И покрај мене нема да помине ако сите се на 50 метри од мене :icon_lol:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Подобро играат за клубските тимови отколку за својата репрезентација. Хемија во играта 0% ко да не се познаваат помеѓу себе. Страв у коски кога се игра со појак тим македонскиот менталитет. Си сака да изгориш на терен од трчање и да мислиш со главата 100% КАКО ДА НАПАДНЕШ а не КАКО ДА ЈА ВРАТИШ ТОПКАТА ДО СВОЈОТ ГОЛМАН.
Стварно бе, не пратам многу фудбал, ама што и беше фората шо цело време си подаваа со голманот? :facepalm:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Realno. Čist plasman na Portugalija na SP. Možeme da jademe goma kolku sakame, ama eden ebab šut da nemaš na gol na tolkava motivacija i na najvažniot natprevar vo karierata toa e rezultatot. Ne gi hejtam našive, naprotiv čestitki za požrtvuvanosta, ama za sega toa e silata. Ni falat ušte dosta kocki od mozaikot ako sakame da bideme uboita repka koja ke ima igra i na toj način ke bide strav i trepet za protivnikot.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Мислам на свои грешки изгубивме. Ништо конкретно не не надиграа или овој тренеров нивен некоја тактика да осмислил. Тоа е, на крај преголем залак се две топ10 репрезентации да ги победиш на нивен терен. Криво ми е дека можевме повеќе, ама ок дечките се трудеа. Веројатно одеа на иста идеја како против Италија, ама не бидна. Нема везе, на 2-ри јуни играме на гости против Бугарија. Ќе биде убаво со победа да се стартува мисијата ЕУРО 2024!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Муслиу го стаи у џеб Роналдо толку добро што внуците негови кога ке гледаат документарец за Португалецов можат слободно да се кучрат дека дедо им у зуб го има стаено.

Ептен им е господ бог иначе не би го ставиле прв тим .
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Браќата Ристовски незаслужуваат да бидат во репрезентација. Чурлинов исто го изгоре дечково а не покажа ништо посебно,Костадинов јас подобро играм од него...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Срце му се искина на Ристовски на крајот :(, играчот кој најмногу посакуваше победа, на крајот испадна кобен со тоа додавање.. Штета тоа е тоа, сепак шансите уште на почеток ни беа 0, направивме и МНОООООГУ повеќе од очеуваното, браво за пожртвуваноста, јас сум горд на нив, наши најголеми амбасадори на Македонија.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Браќата Ристовски незаслужуваат да бидат во репрезентација. Чурлинов исто го изгоре дечково а не покажа ништо посебно,Костадинов јас подобро играм од него...
ti jedino sho mozis da izigrash e tiket vo kladilnica realno haha
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Го чекавме Елмас за да играме со играч помалце 87 минути и тебе Боби гној Милевски женичеѕо да ми ти го опчекорам што не го извади упте на полувреме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Не знам кој ви е филмот, игравме против фудбалски мајстори, не тепаа со 40% сила, онака рутински и искусно.

Јасно е дека во напад не креиравме ништо и тоа е за критика, но реални да сме - шансите за уште еден подвиг во рок од недела дена беа скоро минимални. Среќа за жабарите немаше кој гол да даде, иначе мечов немаше ни да го играме.

Генерално супер квалификации, дефинитивно најдобар квалификациски цуклус на нашата фудбалска репрезентација. Имавме падни-стани моменти, но покажавме дека дефинитивно сме на ниво барем на (над)просечните европски тимови и не сме веќе топовско месо за останатите. Покажавме и дека може да ги изненадиме и фаворитите, ги тепавме Германија и Италија на гости во ист квалификациски циклус. Па да ја тепавме и Португалија ние ќе требаше да сме фаворити за освојување на СП. :D

Денес офанзивно бевме многу слаби и останува тоа дека очајно ни фали квалитетен шпиц. Како и да е, има прогрес и продолжуваме напред. Одиме на ЕП 2024!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Од какви генерации и играчи што играле за репка, сега ја имаме најдобрата репрезентација во последните 30 години. Репрезентација која знае да игра фудбал, има одлични играчи, која ги тепаше Германија и Италија во гости, играше на првото Европско првенство во историјата, игравме бараж за Светско и за малку им избега првиот Мундијал, мисловна именка било ова пред 10-15 години.

Да не се бара преку леб - погача, да се намали со плукање кон играчите, затоа што реално ова е најдоброто што сме го имале до сега.

Секоја чест момци, одморете се заслуживте, и се надеваме ќе се пласирате на наредното.

:oeoeoe:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Мислам на свои грешки изгубивме. Ништо конкретно не не надиграа или овој тренеров нивен некоја тактика да осмислил. Тоа е, на крај преголем залак се две топ10 репрезентации да ги победиш на нивен терен. Криво ми е дека можевме повеќе, ама ок дечките се трудеа. Веројатно одеа на иста идеја како против Италија, ама не бидна. Нема везе, на 2-ри јуни играме на гости против Бугарија. Ќе биде убаво со победа да се стартува мисијата ЕУРО 2024!
Да не гледаше некоја друга утаимица?!
Мислам ок е, и ја си навивав за нас… ама..
Триаголник си подаваа, паметот ни го вртеа! Две топки не можеа да врзат нашиве, а кога ќе врзеа или им ја враќаа или у празно некде без врска!
Можеа горенка слободно да си играат, и ти велиш “ништо посебно не не надиграле”?!
Тоа е, фала што не израдуваа со Италија ипак!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Јес да на Стефан е главната грешка, ептен нерезонски пас се обиде да направи ама па и Адеми има голема вина за голот, каде исплива онака? Само да ја пресечеше Роналдо ќе беа 2 на 3 контра, вака Бруно остана скроз сам заради тоа пливање на Адеми, ептен несвојствено за него, пола минута го пцуев Велковски мислеќи дека е он стандард така ноншалантно испаднат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom