Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
19 март 2022
Мислења
14
Поени од реакции
35
Од кај никнуваат ликовиве :pos:
@Vanlok ,

Еве ако не ми веруваш. Ликот стои многу ниско во хијерхијата на глутницата, и еве го неговиот пост. Не е човек да му се лути, толку му се можностите.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
3.200
Многу објективно. Вероватно до овој заклучок си дошол по методот познат како, што је баби мило, то јој се снило.
Предците говорат преку мене оние кои останаа недоискажани,јас само фаќам забелешки со лист и пенкало и пренесувам преку тастатура на модерен начин согласно со времето во кое живееме...:coffee:
 
Член од
19 март 2022
Мислења
14
Поени од реакции
35
Предците говорат преку мене оние кои останаа недоискажани,јас само фаќам забелешки со лист и пенкало и пренесувам преку тастатура на модерен начин согласно со времето во кое живееме...:coffee:
ОК. Веројатно само ти разбираш што напиша сега.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Мене ми е многу жал за Украина. Украина има потенцијал да биде пример за богата држава во светов. Има толку многу ресурси и народ што е најважно за да ги направи Швајцарија, Норвешка, Сингапур, Дубаи и др да изгледаат сиромашни. Штета што со векови е малтретирана од цела Европа. Украинците немале шанса да кренат глава од агресори за да изградат нешто што им следува. Постојано се освојувани од Австро Унгарија, Полска, Балтик, Романија па и од Русија. Тоа што има голем процент на Руско население можеби и дава право на Русија да се меша во одреден процент но тоа зависи дали самото руско население во Украина сака да се меша Русија - тоа незнам. Во секој случај мене ми е јасно и зошто се појавија и Азов, тоа е напатен народ, угнетуван со векови и убиван.
Е сега како и ние и тие се во положба да мораат да играат оро на поголемите сили.
Мислам дека НАТО не смееше да си дозволи ваква авантура, сепак Русија никогаш нема да се сложи на ова.
Ова можеа НАТО да го направат кога беа нај потентни а Русија беше нај слаба, во времето на Јелцин. Сега е касно.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.097
@Vanlok ,

Еве ако не ми веруваш. Ликот стои многу ниско во хијерхијата на глутницата, и еве го неговиот пост. Не е човек да му се лути, толку му се можностите.
Види. Имаш уште една тема кај што имаш инфо од военаспект. Овде се дискутира ситуацијата претежно од лично убедување. Глутница, ова она нема да придонесат за подобра дискусија. Имаш опција за ингор, која е повеќе од корисна.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
strasna rabota.... sto mislis kogo ova ke go kosta poveke?

aj proveri koj e najgolem izvoznik na aluminium u svetot...
Ај без драми кога со Кина се во конфликт а Кина не купува јаглен мислам беше. Треба да се поддржи власта а не само профитот да се гледа.
 
Член од
19 март 2022
Мислења
14
Поени од реакции
35
Види. Имаш уште една тема кај што имаш инфо од военаспект. Овде се дискутира ситуацијата претежно од лично убедување. Глутница, ова она нема да придонесат за подобра дискусија. Имаш опција за ингор, која е повеќе од корисна.
За тебе најдобар начин да го подигнеш нивото на дискусијата е да не постираш. Темата би ти била многу благодарна.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.746
Поени од реакции
21.775
Толку од ефективноста на санкциите на Западот. Не го велам тоа јас туку дечково доле.



Инаку цената на челик достигна нов врв во Европа.


Германија склучи договор за ЛНГ со ОАЕ но го немам прочитано договорот.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.753
Поени од реакции
9.333

Kajgana Shop

На врв Bottom