Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332
Такви ирелевантни глупости тресите, ми е срам да ве читам. Буквално ми е срам, како некои малоумни кои појма немаат што се случува околу нив, и што е важно.
Добриот чичко Путин ќе го натепа лошиот наркоман Зеленски. Кое ниво е ова? Па 12 годишни деца делуваат како геополитички експерти покрај вас.

УЖАС.
Eден од најдобрите постови на темава на сите 1246 страни.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.472
Поени од реакции
22.070
najjak moment e kina veke skap americki gas im go sitka za uste poveke a istovremeno kupuva ruski gas so 25% popust...

na kraj razlikata ke dojde 40% od ona sto plaka kina i ger za gas...

pocnuvam da se cudam kako germanija bila nekava sila u minatoto mada koga ke sumirame na globalno nivo nikogas i ne bile bog znae sto edna spanija i portugalija poveke postignale od niv...
Kano druze, ostaj vremeto na kolonijalizam. Da ne odam daleku nazad vo istorijata, taa bila dolgo vreme fragmentirana a i pristanistvata imaat ne korisna mestopolozba. Plus kasno pocnaa so koloniite. Tuku 2 svetski vojni izgubeni - da ne bese Hitler alcen ke go osvoea kontinentot. Aj toa tuku posle 2 izgubeni svetski vojni, 1/3 izgubena teritorija, do pred 30 godini podelena, denes e vodecka drzava vo Evropa. Pa ti cudi se.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332
:pos:

Sovet: probaj da ne veruvas na se na internet.
Пошто ти се информираш од прва рака, нели. So edgy :)
Има инфо дека еден од лидерите бил евреј, и имало полно од мешани бракови заедно со непозната цифра чисти руси.
Вчера се читнав со еден пријател од Лвив, за тоа место ме врзуваат многу убави спомени, дека и во нивна околија почнале да се слушаат експлозии, го прашав за тие азовци и ми кажа дека руските медиуми ги направиле актуелни во Украина, ми потврди дека се збирштина на олош, џанаци и ситни кримоси со нула влијание кај 99% од население.

Украјинци Нацисти а претседателот Зеленски = ЕВРЕИН
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332
Маргинална збирштина од 12.000 убијци.
Кадировци се здружение на пчелари, моментално се на обука во Украина.
Чеченците се докажани убијци на кафири и шиити, нивната дејност е одамна позната. Тоа што вие поддржувате клање и силување на украјинци од страна на муџи е сериозен проблем, создава неред во мислите а тоа создава неред во главата.
12К? Ако е тоа точно а не напумпано од РТ тогаш тоа е смешна цифра.
Украина со 44 милиони жители, со 10+ милиони военоспособно население на мажи 18-54 е дефинирана како нацистичка поради група зебеготини кои се клањаат на дрвен тотем на Перун :pos:
12.000 од 44 милиони тоа е 0,027% од население, односно 0,12 % од военоспособно машко население.
Уште никој не спомена колку пратеници имаат, колку тв канали, колку министри, градоначалници абе еден селски кмет да имаа...
1 од 1000 военоспособни се пирпадници на тие азот батаљони.

Некој погоре лажеше дека тие биле дел од Украинска армија, што е ноторна лага. Имено, тие биле припоени кон паравојска наречена народна гарда која била организирана од тамошното МВР и немаат ништо со украинската армија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Чеченците се докажани убијци на кафири и шиити, нивната дејност е одамна позната. Тоа што вие поддржувате клање и силување на украјинци од страна на муџи е сериозен проблем, создава неред во мислите а тоа создава неред во главата.
12К? Ако е тоа точно а не напумпано од РТ тогаш тоа е смешна цифра.
Украина со 44 милиони жители, со 10+ милиони военоспособно население на мажи 18-54 е дефинирана како нацистичка поради група зебеготини кои се клањаат на дрвен тотем на Перун :pos:
12.000 од 44 милиони тоа е 0,027% од население, односно 0,12 % од военоспособно машко население.
Уште никој не спомена колку пратеници имаат, колку тв канали, колку министри, градоначалници абе еден селски кмет да имаа...
1 од 1000 военоспособни се пирпадници на тие азот батаљони.

Некој погоре лажеше дека тие биле дел од Украинска армија, што е ноторна лага. Имено, тие биле припоени кон паравојска наречена народна гарда која била организирана од тамошното МВР и немаат ништо со украинската армија.
Па затоа Русија влага млако во војнава, за да ги сведе цивилните жртви на минимум.. Да беа 2-3 милиона нацисти ќе ги срамнеше за 2-3 дена со циркони, искандери и ТОСеви..
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332

Ова се само дел од нео-нацистичките политички партии кои сосема легално делуваат во Русија.
Дали тоа и Русија е нацистичка? Секако имаат далеку повеќе нео-нацисти од Украина.
Или овие се добри нацисти?!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931
Пошто ти се информираш од прва рака, нели. So edgy :)
Има инфо дека еден од лидерите бил евреј, и имало полно од мешани бракови заедно со непозната цифра чисти руси.
Вчера се читнав со еден пријател од Лвив, за тоа место ме врзуваат многу убави спомени, дека и во нивна околија почнале да се слушаат експлозии, го прашав за тие азовци и ми кажа дека руските медиуми ги направиле актуелни во Украина, ми потврди дека се збирштина на олош, џанаци и ситни кримоси со нула влијание кај 99% од население.

Украјинци Нацисти а претседателот Зеленски = ЕВРЕИН
инсталиран евреин, дај направи разлика не ти е ова детска бајка
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Чеченците се докажани убијци на кафири и шиити, нивната дејност е одамна позната. Тоа што вие поддржувате клање и силување на украјинци од страна на муџи е сериозен проблем, создава неред во мислите а тоа создава неред во главата.
12К? Ако е тоа точно а не напумпано од РТ тогаш тоа е смешна цифра.
Украина со 44 милиони жители, со 10+ милиони военоспособно население на мажи 18-54 е дефинирана како нацистичка поради група зебеготини кои се клањаат на дрвен тотем на Перун :pos:
12.000 од 44 милиони тоа е 0,027% од население, односно 0,12 % од военоспособно машко население.
Уште никој не спомена колку пратеници имаат, колку тв канали, колку министри, градоначалници абе еден селски кмет да имаа...
1 од 1000 военоспособни се пирпадници на тие азот батаљони.

Некој погоре лажеше дека тие биле дел од Украинска армија, што е ноторна лага. Имено, тие биле припоени кон паравојска наречена народна гарда која била организирана од тамошното МВР и немаат ништо со украинската армија.
@jamajka е баниран од темава?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.236
Поени од реакции
6.931

Ова се само дел од нео-нацистичките политички партии кои сосема легално делуваат во Русија.
Дали тоа и Русија е нацистичка? Секако имаат далеку повеќе нео-нацисти од Украина.
Или овие се добри нацисти?!
првата се залага против олигархијата таков статут има, втората ЗАБРАНЕТА од државата Русија пред дваесетина години, третата РАСПУШТЕНА 1990та година

сам себе се убијал друже алал вера
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332
инсталиран евреин, дај направи разлика не ти е ова детска бајка
Што значи тоа "инсталиран евреин", кој тоа го инсталирал и со каква цел?


Meantime in Ukraine, руски тенкови гаѓаат стамбени блокови и масовно убиваат цивили.
Денес е барем лесно тоа да се утврди, за што сведочи и видеото.
Автоматски споено мислење:

@jamajka е баниран од темава?
Не знам тоа, јас неам никого пријавено никогаш, безвеза ми се банови.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Не знам тоа, јас неам никого пријавено никогаш, безвеза ми се банови.
И мене ми се безвеза, мислам дека имаш легитимни ставови за дискусија во темата Неонацизам во Украина.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.840
Поени од реакции
6.332
првата се залага против олигархијата таков статут има, втората ЗАБРАНЕТА од државата Русија пред дваесетина години, третата РАСПУШТЕНА 1990та година

сам себе се убијал друже алал вера
Што има врска што се против олигархијата?
Има еден куп такви партии организации и групи, не можам да ги филтрирам сите па затоа ставив првите три кои ги видов. Може и подетално ако е некој заинтересиран.
Изгледа дека како и со случајот на азовци, и руските нео-нацисти потекнуваат од хулигански фанови на фудбалски клубови. Исто било и во Полска, Германија, Грција. Чуден феномен.
Но останува несоборливиот факт дека во Русија има далеку повеќе нео-нацисти него во Украјина.
Автоматски споено мислење:

И мене ми се безвеза, мислам дека имаш легитимни ставови за дискусија во темата Неонацизам во Украина.
Неам постирано таму, ќе ја ѕирнам сега баш :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
Чеченците се докажани убијци на кафири и шиити, нивната дејност е одамна позната. Тоа што вие поддржувате клање и силување на украјинци од страна на муџи е сериозен проблем, создава неред во мислите а тоа создава неред во главата.
12К? Ако е тоа точно а не напумпано од РТ тогаш тоа е смешна цифра.
Украина со 44 милиони жители, со 10+ милиони военоспособно население на мажи 18-54 е дефинирана како нацистичка поради група зебеготини кои се клањаат на дрвен тотем на Перун :pos:
12.000 од 44 милиони тоа е 0,027% од население, односно 0,12 % од военоспособно машко население.
Уште никој не спомена колку пратеници имаат, колку тв канали, колку министри, градоначалници абе еден селски кмет да имаа...
1 од 1000 военоспособни се пирпадници на тие азот батаљони.

Некој погоре лажеше дека тие биле дел од Украинска армија, што е ноторна лага. Имено, тие биле припоени кон паравојска наречена народна гарда која била организирана од тамошното МВР и немаат ништо со украинската армија.
Последно што прочитав а тоа беше можеби лани, Украина нема попис напраено подолг период. Па така се шпекулира ради војната која трае од 2014 и низа други фактори, економски пред се, дека имаат не 44 милиони жители, туку околу 27 милиони жители моментално.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Што има врска што се против олигархијата?
Има еден куп такви партии организации и групи, не можам да ги филтрирам сите па затоа ставив првите три кои ги видов. Може и подетално ако е некој заинтересиран.
Изгледа дека како и со случајот на азовци, и руските нео-нацисти потекнуваат од хулигански фанови на фудбалски клубови. Исто било и во Полска, Германија, Грција. Чуден феномен.
Но останува несоборливиот факт дека во Русија има далеку повеќе нео-нацисти него во Украјина.
Автоматски споено мислење:



Неам постирано таму, ќе ја ѕирнам сега баш :)
Азовци веќе не се навивачка група туку сериозна воена единица,со огромно наоружување затоа дај немој да ги релавитизираш работите.Двојните стандарди го донесоа светот на работ на нуклерна војна.Дали ги виде сликите од погоре ,за жртвите од Донецката област во последниве 8 години?Дали сметаш дека тоа е дело на обични навивачи?Убивањето на цивили е одвратно,независно дали се украинци или руси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom