Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271
Настани кои се случија денеска.
1. Гранатирањето на Доњецк
2. Зелински го откажа денешниот настап пред Советот на Европа.
3.Разблокирување на Мариупљ од страна на Русија, овозможување конечно евакуација на населението и доставка на хуманитарна помош.
4. Планираните преговори се прекинати денеска поради технички проблеми.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
841
Поени од реакции
1.949
Вчера гледав интервjу во живо на Fox News со една украинка. Кажа дека во Украина умираат по неколку илjади на ден (демек русите ги убивали) и нон стоп го вртеа видеото со инфлуенсерката "жртвата од болницата".

Баш ме расолзи.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271

Зелински најверојатно не е во Киев. Денеска објави видео од неговото наводна посета на болница. Но на едем од кадрите до него е Ина Дерусова. Жената е убиена на 26 фебруари. Да биде уште помизерно, самиот Зелински ја има постхумано одликувано. Ради тај кокаин.
Да се надополнам. Денешен топик кој се трендува на реддит. Ете ја жената до него. Кај нас политичариве оживуваа гласачи, овие во светски рамки ти ги оживуваат починатите за да ти го исперат мозокот преку медиумите.
A4F83D66-EA79-479A-99C1-29F6D8DAD32A.jpeg


Кое перење мозок еј.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.294
Поени од реакции
1.795
Цела ЕУ се шљам,од феминистки, герантофили, обичен арамија од Муртино, зашто да нема и вакви?
Треба да си стави метални ноздри, особено ако е неквалитетен хероинот...
Цел запад е таков, пред да го ставиш на власт, треба да е доволно глупав, деградиран, корумпиран....
Кадиров ќе го излечи, само што не во Украина.
Интересно ми е Мариопул, пуштиле некој цивил, како планираат да бегаат нацистиве ако немаат жив штит?
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271
Posto se Azov vo Mariupol, godinive prethodno tesko nekoj rusin da sivee tamu.. Ja da sum Putin sve bi sramnil tamu..
Не напротив. Мариупљ и Одеса намерно се полни со припадници на Азов. Над 60 посто населението таму е проруско. Тие злосторници се намерно во тие градови, за заплашување и тероризирање на тоа население.
 
J

joli1

Гостин
Цела ЕУ се шљам,од феминистки, герантофили, обичен арамија од Муртино, зашто да нема и вакви?
Треба да си стави метални ноздри, особено ако е неквалитетен хероинот...
Цел запад е таков, пред да го ставиш на власт, треба да е доволно глупав, деградиран, корумпиран....
Кадиров ќе го излечи, само што не во Украина.
Интересно ми е Мариопул, пуштиле некој цивил, како планираат да бегаат нацистиве ако немаат жив штит?
Не користи хероин, туку кокаин. Видливо е по фацијалните гестикулации, како и по очите. Честа појава е да се види политичар намркан на телевизија, поготово на прес конференции. Секое појавување и секој потег на Зеленски ми го потврдува фактот дека типот пати од кокаинско индуцирана психоза.

Дури и копилето од Муртино неколку пати беше видливо намркан на телевизија, само отвори било кое видео кај што се појавува он на денот на неуспешниот референдум и ќе приметиш. Сепак, да не одиме оф-топик, моабетот за муртинецот е за во друга тема.
Автоматски споено мислење:

Можи е алергичен на полен
Мора да е некој колумбиски полен.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Такви ирелевантни глупости тресите, ми е срам да ве читам. Буквално ми е срам, како некои малоумни кои појма немаат што се случува околу нив, и што е важно.
Добриот чичко Путин ќе го натепа лошиот наркоман Зеленски. Кое ниво е ова? Па 12 годишни деца делуваат како геополитички експерти покрај вас.

УЖАС.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900
Член од
25 септември 2008
Мислења
357
Поени од реакции
239
Во Мелитопул Руската армија го откупува оружјето кое што зеленски им го подари на граѓаните по 100 евра парче.
Бајаги имаат продадено, неофициално бараат напуштени украински бази го собираат оружјето и го носат, изглеа за машините повеќе даваат.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.294
Поени од реакции
1.795
Posto se Azov vo Mariupol, godinive prethodno tesko nekoj rusin da sivee tamu.. Ja da sum Putin sve bi sramnil tamu..
Не се сите такви како вас. "Шоте море шоте, шоте машала"
Тука имаше митинзи, скоро сите се руси.

За жал не успејаа, бунтот беше крваво уништен.

Сега е реваншот. Русија покрај 20 милиона жртви не убивала германски цивили, па да убива руски цивили.
Има неко народи со добра душа, има некој зли...
Автоматски споено мислење:

Не користи хероин, туку кокаин. Видливо е по фацијалните гестикулации, како и по очите. Честа појава е да се види политичар намркан на телевизија, поготово на прес конференции. Секое појавување и секој потег на Зеленски ми го потврдува фактот дека типот пати од кокаинско индуцирана психоза.

Дури и копилето од Муртино неколку пати беше видливо намркан на телевизија, само отвори било кое видео кај што се појавува он на денот на неуспешниот референдум и ќе приметиш. Сепак, да не одиме оф-топик, моабетот за муртинецот е за во друга тема.
Автоматски споено мислење:


Мора да е некој колумбиски полен.
Јас сум од старата генерација, немаше такви ствари во мое време, така да искуство за наркоманија, тетоважи, хомосексуализам, 7/8 фармерки, немам, само од филмови што сум гледал ...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom