Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
25 септември 2008
Мислења
357
Поени од реакции
239
Btw незнам дали некој извести али Иран им нападна 3 бази на американците во Ирак вечерва :)
Автоматски споено мислење:



Тие цивили што се останати и кои што не се борат ќе си ги задржат, фамилиите, жените, децата, браќата... Јас велам за оние што се со оружје во рака и што ги пречекуваат во лице русите со целата таа страшна техника што ја имаат.
proof or id did not happen
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.535
Поени од реакции
12.400

Се префрлаат уште Кадировци на Украина.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Ајде сега од Иран до Израел пешадија :D
Па сигурно е помал патот отколку од Луханск до Лвив
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.281
Поени од реакции
13.010
Дали тоа значи дека Иран нема да им даде нафта?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Дали тоа значи дека Иран нема да им даде нафта?
Еее па сега и ти...!
Таман на твитер си се јачаа како Њемачка ќе се ослободувала од руската нафта...

Ептен им го скршија филмот овие :ROFLMAO:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.354
Поени од реакции
6.936
Што демантира, сакаш да кажеш дека снимкава не е таа од украински бранители кои тешко оштетуваат руски тенк? Сечено, лепено, монтирано?
Чудно е што во ситуацијава, сите кои не делат исто хајв мајнд "мислење" се веднаш нападнати како платеници, сорошевци, транџи и не знам што, дека имаат некаква агенда, шпиуни, кодоши, имаат вошки и спијат на таван.
Од такви не може да се напраи нормален муабет, ете за оперативата на инвазионите сили и за таткиката на дефанзивните сили.
Не ти зборам за оваа снимка, ова и јас го постирав прееска во другата тема. Баш и пишав дека неделава на Телеграм и нема баш слики или видеа од заседи. Зборам за видеото кое го имаше ставено пред неколку дена, каде демонстанти, во 2014-та фрлаат молотиви коктели врз украинско оклопно возило, а ти пиша дека е од сега. Тоа е снимка од Киев. Моментано е избришано истото видео од Јутуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom