Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
Па во право си.. Ете Путин во прав текст го кажа -Коминтерната ги измисли Украинците како народ и држава. .. :D
Така де, затоа е чудно како не разликувате комитерновска од империјалистичка Москва.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
100% сум сигурен дека Путин ќе застане после Украина, ама се би дал да почне да слегува накај Балканот. Не заради Македонија, ние што и да се случи сме ебана странка, ама какво смеење ќе биде со Бугарите и Косоварите, епски би било.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
765
Поени од реакции
937
:D
Да имате уште една друга причина да си ги убивате комплексите и да плукате..
Крај на дискусијава.
Специјален музикален поздрав

 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.957
Поени од реакции
11.968
Не знам дали е до мене или е друга приказната... но, насекаде по нет ако човек побара за војната, има снимки како украинци (војници или цивили) снимаат мртви луѓе со наслови „уништени возила“, „убиени руси“ или „убиени цивили“ и ги снимаат во HD да се види колку е лоша војната (како да не знаеме дека војната е зло)...

Зошто никаде нема снимки од руски војници како снимаат убиени украински војници?
Не смеат тоа да го прават руските војници? Немаат опрема за снимање? Имаат некаков кодекс како војници или премногу е силна пропагандата на западот па не ми дозволува да видам такви снимки каде што може да се спореди реалноста од една војна?

П.С. Строго сум против снимање на мртви кои загинале во војна, дали биле војници или цивили... доволно ужасни се бројките што ги даваат за загинати и повредени...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.001
Поени од реакции
22.322
Сакајќи многу ќе го изгубат сега и тоа што го имаат, ќе направат русиве 300 републики во украина и на крај све ќе потпишат.
Мислам дека ќе направат неколку нови републики и ќе ги врзат заедно во некаква конфедерација.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Можеби мислат кога би се победило прво русофилството тогаш полесно ќе се случи просветлувањето на македонецот за својата бугарска суштина?
Не мислат они! Далеку се од таков ментален процес.
Ова што го прават е спам по дефиниција.
А и темава е село без кучиња... Кај се модераторите?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.357
Поени од реакции
6.951
Не знам дали е до мене или е друга приказната... но, насекаде по нет ако човек побара за војната, има снимки како украинци (војници или цивили) снимаат мртви луѓе со наслови „уништени возила“, „убиени руси“ или „убиени цивили“ и ги снимаат во HD да се види колку е лоша војната (како да не знаеме дека војната е зло)...

Зошто никаде нема снимки од руски војници како снимаат убиени украински војници?
Не смеат тоа да го прават руските војници? Немаат опрема за снимање? Имаат некаков кодекс како војници или премногу е силна пропагандата на западот па не ми дозволува да видам такви снимки каде што може да се спореди реалноста од една војна?

П.С. Строго сум против снимање на мртви кои загинале во војна, дали биле војници или цивили... доволно ужасни се бројките што ги даваат за загинати и повредени...
Како што знам, руските војници не смеат да имаат и користат телефони, нуту да снимаат. Ретко можеш да начекаш видео снимано од руските војници, а да не е официјално. А и да има, во западни медиуми нема да ги видиш.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Овие Срби имаат одлични наслови на видеата

Ти пријателе изгледа не разбираш уште шо се дешава, нашите мислења овде се скроз небитни, светот се прекројува, Путин му е гајле шо мисли Сорос и остали западен свет. Ти почни да мислиш како сметки ќе плаќаш.
Zoshto bi plakjal smetki ? Bela mechka ne plakja nishto.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.263
Јаки битки вечерва.

На југ борби и контраофанзиви.

Околу Киев едни од најголемите битки од втора светска војна со тешка артилерија од двете страни.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Мислам дека ќе направат неколку нови републики и ќе ги врзат заедно во некаква конфедерација.
Цела источна Украина ќе ја анексираат и се што има излез на море. На Украинците ќе им остане само западот према Полска, таму со главен град Лавив, што ќе влезе екпресно во ЕУ. Белорусија и Казакстан ќе влезат во федерација со РФ. Советски Сојуз 2.0.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
Не знам дали е до мене или е друга приказната... но, насекаде по нет ако човек побара за војната, има снимки како украинци (војници или цивили) снимаат мртви луѓе со наслови „уништени возила“, „убиени руси“ или „убиени цивили“ и ги снимаат во HD да се види колку е лоша војната (како да не знаеме дека војната е зло)...

Зошто никаде нема снимки од руски војници како снимаат убиени украински војници?
Не смеат тоа да го прават руските војници? Немаат опрема за снимање? Имаат некаков кодекс како војници или премногу е силна пропагандата на западот па не ми дозволува да видам такви снимки каде што може да се спореди реалноста од една војна?

П.С. Строго сум против снимање на мртви кои загинале во војна, дали биле војници или цивили... доволно ужасни се бројките што ги даваат за загинати и повредени...
Незнам дали си ги начекал, ама имаш дневна доза видеа од Чеченците попознати како Тик ток батаљон :D со ајфоните се снимаат по цел ден.
А од убиени, заробени војници не смеат да снимаат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.799
Поени од реакции
5.461
Статива :) За малку....

Овие Срби имаат одлични наслови на видеата
Можеби за уредник го имаат ангажирано Господинот Кнез, кој за големо чудо пред војната не информираше за секој детал, сега никаде го нема. А баш многумина тука пишуваа дека Сијка Пиштолова а.к.а кнез, ќе биде 24/7 во директна комуникација со Господин Герасимов и Господин Владимирович за следните чекори на Руската армија, но морам да констатирам дека ја изневери нашата доверба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom