Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
10 јули 2010
Мислења
2.914
Поени од реакции
4.013
starsat123.com
Stalker nije radio ... sad radi

Pozdrav
 
Член од
23 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo ljudi,jel imate neku m3u listu (srb) koja radi na kodi. spreman sam da platim neku simbolicnu cifru ako stvarno radi.
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Nemam pojma od iptv i ne znam shto da pravam so mac. Vsushnost moze i samo iptv lista na javnite makedonski kanali koi vsushnost bi trebalo da se free da ne moram da odam od strana na strana na kanalite, tuku, da ja stavam na plex server preku xteve.
Ne odi Plex i IPTV vo kmbinacija.
 
Член од
11 декември 2018
Мислења
21
Поени од реакции
3
kako instaliratio Orion aplikaciju na Android tv? Kad instaliram tv smanji, tj. skupi aplikaciju i nista se ne vidi. Da li postoji neko resenje?
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
kako instaliratio Orion aplikaciju na Android tv? Kad instaliram tv smanji, tj. skupi aplikaciju i nista se ne vidi. Da li postoji neko resenje?
To je zbog toga što koristiš mobilnu app za android TV operativni sistem. Android TV nije čisti android več je prilagodzen za TV pa ti slika šeta levo desno , ili se ne otvara ili je naopako.Pretpostavljam da instalirate tako zbog besplatnog demo usera . Evo jednog junaka na videu koji ima rešenje uz pomoč set orientation app i drugih vratolomija
Za Smart Tv app je ova
Код:
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.maketv.orionott
APK
Код:
https://apkcombo.com/apk-downloader?__cf_chl_tk=V0SleKkZakDAaoo_duQlt2o11BD3r5O8RwqViHjjjGE-1646995160-0-gaNycGzNCL0#package=rs.maketv.orionott&device=tv&sdk=28
Obriši onu koja ne radi instaliraj sideload ili bilo koji način i jedina briga ti je aktivacija.Imaš razmene slotova po forumima pa snalazi se.
Opciija 3 castovati sa mobilnog ako imaš Chromecast ili bilo koji cast. Ode baterija !
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
kako vučete usere iz etno selo
Никако, единствено преку мак адреса. Стримот оди вака
500.png

Исто како kamiondzije и некои други панели. Знам дека има и листи на u&p кои одат класично get.php... но до таква листа тешко се доаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom