Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Ако не ја оправдувам руската агресија во Украина, по автоматизам сум про Запад? Аман
Луѓето си ја бранат државата од агресија, вие се ситите колку повеќе изгинале, мизерија сте.
Тоа и германците го бранеле Берлин, барем на крајот, велиш дека не требало така со лошо да гинат цивили, а Сталин и Рузвелт требало да ги остават да си живеат?
Не е важно што правеле, што планираат да прават во иднина...
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Ако не ја оправдувам руската агресија во Украина, по автоматизам сум про Запад? Аман
Луѓето си ја бранат државата од агресија, вие се ситите колку повеќе изгинале, мизерија сте.
Da chitam niz temava malku “chudni” chojchinja ima, shto mi brojat zrtvi i seedno smrtni neprijateli ni se. Ima i beter shto primer kazuvaat kako ima zrtvi vo Sirija, Palestina i ne znam na koj kraj vo svetot a ustvari sum siguren deka gi boli k… za tamu. Glupavo e shto temava stana navivachka a da imash vojna vo dvor nikomu ne posakuvam
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ако не ја оправдувам руската агресија во Украина, по автоматизам сум про Запад? Аман
Луѓето си ја бранат државата од агресија, вие се ситите колку повеќе изгинале, мизерија сте.
Не ги дирај војниците на Јачев Банко. Ти мора да земаш грдна пара за да пишуваш на форум против бачињата. Оти тие се битен елемент во општеството, па ти одиш на спремање да те спремаат оти со таква интелектуална грамада како нив, ти треба само спремање да дебатираш. Не ти е срам и пари да земаш згора на сето тоа :) :)


Офф земјо моја, што крепиш....
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Тоа и германците го бранеле Берлин, барем на крајот, велиш дека не требало така со лошо да гинат цивили, а Сталин и Рузвелт требало да ги остават да си живеат?
Не е важно што правеле, што планираат да прават во иднина...
Ukraincive se nacisti demek? Ima tamu 10000 od toj bataljonot ama cela nacija da se pishe malku nema smisla. Se kje se razberi na kraj da znaesh ko shto ne veruvash na zapadna propaganda i na ruska ne treba da veruvash:toe:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Не ги дирај војниците на Јачев Банко. Ти мора да земаш грдна пара за да пишуваш на форум против бачињата. Оти тие се битен елемент во општеството, па ти одиш на спремање да те спремаат оти со таква интелектуална грамада како нив, ти треба само спремање да дебатираш. Не ти е срам и пари да земаш згора на сето тоа :) :)


Офф земјо моја, што крепиш....
Не бре Кикоемси ватевер...
За еден лубрикант име продадоа(вте)!
Далеку сте вие од пара да видите...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Русиве прават околу 200 летови дневно со нивната авијација, но најголем дел летаат само во руска територија и од таму ги испраќаат наведувани ракети.

Генерално Русите прават мал напредок, а на некој фронтови и губат територија.

Видливо е тоа од руската мапа која веќе 4 дена е иста која воедно не е ни точна, затоа што се надеваа дека ќе бидат во таа ситуација за брзо.

И се разбира колку добро му оди на Путин се гледа и по тоа што носи платенци од Сирија и Африка.

Рускава армија не напредува како што планираше, зошто е тоа така ќе се види во идина.
Има поише од еден знак дека не им оди ко што треба. Војската им е преоптоварена, 100 000 војници се премалку за толкава земја и офанзива.
Е сеа дали можат Украинците да спремат контранапад, тоа е друго.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Кај мене пред кооперација кажаа дека Си му рекол на Путин ако треба цел ориз ќе го фрлиме и само жито ќе јадеме. Секој кинез ќе морало чашка вотка да фрли од сабајле. Ова од сигурни извори.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
3.200
Не 1:0 него комплет победија во таа битка затоа што за век веков ги одвоија едни од други. Многу добро не читаат западњаците а ние од пуста вообразеност никако да признаеме а со тоа корегираме.
Исто како што најголемите "смрадови" во душата го проучиле светото писмо и православието па излегуваат на виделина ко волци во јагнешка кожа како промотери на истото...тоа се тие паралели...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.400
Поени од реакции
36.334
Прес конференција на тројца руски пилоти од соборени авиони во Украина.

 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Тоа и германците го бранеле Берлин, барем на крајот, велиш дека не требало така со лошо да гинат цивили, а Сталин и Рузвелт требало да ги остават да си живеат?
Не е важно што правеле, што планираат да прават во иднина...
Malku
Има поише од еден знак дека не им оди ко што треба. Војската им е преоптоварена, 100 000 војници се премалку за толкава земја и офанзива.
Е сеа дали можат Украинците да спремат контранапад, тоа е друго.
Ako se desi kontranapad, kje e mnogu
Zatoa vikam tuka se pluka na zapadna propaganda a ruskava beter e…
Автоматски споено мислење:

Прес конференција на тројца руски пилоти од соборени авиони во Украина.

Daj prevedi ako ima neshto interesno…
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.288
Поени од реакции
1.786
Ukraincive se nacisti demek? Ima tamu 10000 od toj bataljonot ama cela nacija da se pishe malku nema smisla. Se kje se razberi na kraj da znaesh ko shto ne veruvash na zapadna propaganda i na ruska ne treba da veruvash:toe:
Тие се официјална формација на буџет, нешто како специјалци. Сите пратеници, парламент, претседател се со таа идеологија, од тоа произлегува и државните телевизии, закони, образование....
Го рехабилитираат Бандера, такви ѕверства правел, нема пропаганда, тоа се факти.
Screenshot at 2022-03-11 20-03-33.png
Им забранија да зборат на руски, идат вакви со факли, не случајно се отделија Донецк и Луганск, тогаш и Николаевск, Харков, Киев исто сакаа, за сега незнам, но осум години се малку и постарите знаат што се дешава, мора со сила да се ликвидират нацистите, после и народот ќе се разбуди.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.602
Тоа и германците го бранеле Берлин, барем на крајот, велиш дека не требало така со лошо да гинат цивили, а Сталин и Рузвелт требало да ги остават да си живеат?
Не е важно што правеле, што планираат да прават во иднина...
Auuuuu bravo za sporedbava.
Germancite prethodno go napadnale svetot,kogo napadna Ukraina vo situacijava?

Neverojatno e kolku ste bolno zaslepeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom