Мајстор за цокле?

Член од
11 март 2022
Мислења
12
Поени од реакции
3
Здраво,
Дали знаете добар мајстор плочкар за цокле и плочки во купатило, да биде навистина направено ко што треба?
Моментално имам ново цокле кое цури од по сите ивици, самошто направено :place:
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Како тоа давате пари на некои си ( мајстори ) а да без да проверете дали е све ок?
Ако има забелешки нема пари дури не си го среде тоа.
Инаку можете и со лепак за купатило да залепете од кај што тече, најјчесто се користе за под шољи, мијалници , кади. Односно да дихтува и да не протекува.
 
Член од
11 март 2022
Мислења
12
Поени од реакции
3
Po preporaka bese majstorot a trebase da se ceka da se isusi pa da se proveri, i jas ete veruvav deka kje e ok....
Ete valjda se resi so vodootporen silikon, se nadevam.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.654
Поени од реакции
36.318
Po preporaka bese majstorot a trebase da se ceka da se isusi pa da se proveri, i jas ete veruvav deka kje e ok....
Ete valjda se resi so vodootporen silikon, se nadevam.
...не се реши, по дејство на топлата вода силиконот ќе попушти!

vh8VVyQ.jpg

...кај ти тече поточно имаш кабина ли? ако ти речам дека истото ми се случи со препорачан „мајстор“ мене дури ми исече погрешка и цевка без да ја допре водата мислејќи дека така се спуштат старите плочи, не знам што апарат имаше цело купатило беше со магла и шибаше вода од цевка, го избркав, реков крај, викнав само водовоџија да ми ја смени цевката и зедов сама си го направив купатилото!

printsip-izgotovleniya-osnovaniya-poddona-405x450.jpg na-foto-pokazana-gidroizolyatsiya-pola-i-sten-pomescheniya-405x350.jpg

нема да ми веруваш, ама инатот е поголем и како што може човек сам на себе да си направи најубаво и како треба никој мајстор нема да го стори, ако треба да се санира само определено место сигурно е лоша хидроизолацијата или воопшто не ја ставил! :facepalm:

Учебник санитарна техника!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom