Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.800
Поени од реакции
26.361
Околу био лабораториите..

оваа изјава на САД е пред 5 години,с случајно кореспондира со денешната изјава на Руското министерство за одбрана дека имаат доказ дека САД развива биолошко оружје кое би можело генетски таргетирано, стриктно против словенско население. Btw збориме за лаборатории кои до вчера беа само Руска “пропаганда” за да вчера Нуланд обелодени дека у ствари се вистина.

 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.940
Поени од реакции
35.821
Pada putin , kina pocna da ja povlecuva podrskata prema rusija polako polako. Uste kolko ke izdrzi rusija gledam 3 4 dena nema ni napad ni nisto, kako pauza da imat?
Купи си ти троа храна, да не е затишје пред бура, па да треба да седи пола европа во бункер неколку месеци :unsure:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.007
Поени од реакции
6.322
Купи си ти троа храна, да не е затишје пред бура, па да треба да седи пола европа во бункер неколку месеци :unsure:
Evropa barem ima bunkeri nie sto imame vo ovaa drzava, nemams veke i drva za senka da se skries nepa bunkeri. Kako za site taka i za nas.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.007
Поени од реакции
6.322

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.940
Поени од реакции
35.821
Evropa barem ima bunkeri nie sto imame vo ovaa drzava, nemams veke i drva za senka da se skries nepa bunkeri. Kako za site taka i za nas.
Друго ми беше поентата, не се молете да паѓа, туку да се предадат овие и да заврши сагата. Лик што владее 30 години можам да ти се опкладам дека нема да ја изгуби војната, ако навистина почне да ја губи ќе му еби мамицата и ни трева нема повеќе да порасне таму.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.007
Поени од реакции
6.322
Уште 3-4 дена и толку, готово е од Москва а богами и цела Русија.

Што хода овде мајко мила...
Ako tolko mnogu se grizis za rusija sto sedas na kajgana idi tamu davaj podrska vo prv red. Ne vikam deka ke padne odma ama ako ne uspee celite da gi ostvari za ajde da receme 1 mesec togas taa vojska ke pocne samata da se zaprasuva sto bara tamu i sto bidna so celite koi im bea zadadeni a istite ne se ostvaruvat. Ostaj toa vreme 99 koga ja bombardira Srbija ovaa sega e dr vreme porazlicno.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Neprimetno no od den vo den situacijata se menuva eve bajden sprema sankci i za niv kako vo minatoto, ke pokaze vremeto sto ke izleze.
Дали тебе лично, изјавата на кинескиот министер за надворешни, од пред два дена дадена, ти укажува на тоа дека Кина, полека, полека, ја напушта Русија?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.007
Поени од реакции
6.322
Друго ми беше поентата, не се молете да паѓа, туку да се предадат овие и да заврши сагата. Лик што владее 30 години можам да ти се опкладам дека нема да ја изгуби војната, ако навистина почне да ја губи ќе му еби мамицата и ни трева нема повеќе да порасне таму.
Ako pocne da paga i treva da ne nikne togas sme ja ebale rabotata. Inaku tesko i deka ke dobie se dodeka im davat besplatno oruzje na ovie da se borat nema da se predadat taka lesno, ovaa ke potrae uste.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.741
Поени од реакции
21.768
Има информации дека залихите со храна и вода достигнуваат опасно ниско ниво, рече Саша Волков, шеф на делегацијата на организацијата во градот.

Во аудиопорака снимена во средата, Волков рече дека многу семејства останале без храна за да ги прехранат своите деца.

Во некои области ситуацијата е толку страшна што луѓето „почнаа да се напаѓаат за храна“, вели Волков.

Тој додава дека иако во Мариупол се појавил „некаков црн пазар со зеленчук“, „не можете никаде да најдете месо или нешто слично“.

И резервите на лекови се при крај, а Волков вели дека аптеките во градот „биле ограбени пред четири до пет дена“, иако некои болници продолжуваат да функционираат.

„Почнавме да се разболуваме, многумина од нас, поради влажноста и студот“, вели Волков.

„Луѓето пријавуваат различни медицински потреби. Особено за пациентите со дијабетес и канцер. Но веќе нема начин тоа да се најде во градот“.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.364
Поени од реакции
12.024
Кога ќе падне Мариупљ, лубрикантите ќе прашуваат абе до кај се со Киев, Мариупљ ќе го изостават. И тако даље :D
Автоматски споено мислење:

Има информации дека залихите со храна и вода достигнуваат опасно ниско ниво, рече Саша Волков, шеф на делегацијата на организацијата во градот.

Во аудиопорака снимена во средата, Волков рече дека многу семејства останале без храна за да ги прехранат своите деца.

Во некои области ситуацијата е толку страшна што луѓето „почнаа да се напаѓаат за храна“, вели Волков.

Тој додава дека иако во Мариупол се појавил „некаков црн пазар со зеленчук“, „не можете никаде да најдете месо или нешто слично“.

И резервите на лекови се при крај, а Волков вели дека аптеките во градот „биле ограбени пред четири до пет дена“, иако некои болници продолжуваат да функционираат.

„Почнавме да се разболуваме, многумина од нас, поради влажноста и студот“, вели Волков.

„Луѓето пријавуваат различни медицински потреби. Особено за пациентите со дијабетес и канцер. Но веќе нема начин тоа да се најде во градот“.
Салава Украини!
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.007
Поени од реакции
6.322
Дали тебе лично, изјавата на кинескиот министер за надворешни, од пред два дена дадена, ти укажува на тоа дека Кина, полека, полека, ја напушта Русија?
Veke neznaes a i nemoze da bides sigiren vo verodostojnosta na tie snimki, intervjua magazini i fb vesti. Tie sto se tamu na lice mesto ziteli,vojnici znat najubavo. No dokolku USA povlece sankci i prema Kina a EU slepo sledi togas ekonomijata ke dobie dopolnitelen udar i ke bide uste pomizerno i od segasnata mizerija. Ako ja resi putin rabotata brzo za za 1 mesec eve neka bide moze da se nadevame na nekoi podobri vreminja.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.927
Поени од реакции
8.861
RAF Boeing RC-135W (рег. ZZ665) лета над севетна Полска
USAF Boeing E-8C (рег. 95-0121 – поз.знак REDEYE6) лета над Полска
NATO Boeing E-3A (рег. LX-N90452) Лета над Полска
USAF Boeing RC-135W (рег. 62-4130 – поз. знак JAKE11) лета над Романија


1646930043476.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096

Kajgana Shop

На врв Bottom