Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    685

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
AAAA ne ,
Zaedno mu gi toplele Jajcata na Soros,
Znajs , star coek mozi da nastini
Нема циркулација во тестисите
Автоматски споено мислење:

Одам јас, утре коа ќе станам, мапа да ме чека.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
од онаа што до сега е видов РФ строго ги почитува меѓународните норми и конвенции за војување, избегнува да бомбардира населени места и сл. има третман кон заробениците на украинската армија според истите норми, ме интересира дали овие кои заминуваат во Украина во легија на странци, во случај на заробување се запознаени дека немаат право да се повикаат на тие конвенции и дека истите може да бидат стрелани по кратка постапка!
Имаше пред некој ден од руска страна официјално кажано дрка оние странски платеници кои ке бидат фатени и заробени дрка немаат статус на воени заробеници и не важат истите правила за нив. А и јбг ако тоа на нив им е работа онда сигурно си го знаат тоа...
 
Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Европа мора под хитно да престане да увезува било што од Русија. По секоја цена, па макар и по цена на немање греење и затварање фабрики...
Нема друго чаре...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.451
Поени од реакции
36.389
Не знам ова како изгледа ако го ставиме во големата слика. Ако имале 100 конвои со залихи дневно и ова е еден, ондак е капка во море. Сигурно им нанесуваат штета ама колку е голема, не можам да проценам.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.470
Поени од реакции
12.248
Европа мора под хитно да престане да увезува било што од Русија. По секоја цена, па макар и по цена на немање греење и затварање фабрики...
Нема друго чаре...
Одма и тоа. Јас би одел до таа мера уште утре да го направат тоа.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Европа мора под хитно да престане да увезува било што од Русија. По секоја цена, па макар и по цена на немање греење и затварање фабрики...
Нема друго чаре...
Нема друго чаре за што поточно?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
Не бе џабе е глумец овој, нашиов е каде каде по... неможам да најдам збор да ти кажам искрено, имбецил е најпрвото што ми текиња. Го гледаш и очи и знмаеш дека те лаже, и само кај имбецили може да му поминат лажгите... Кога ќе размислам малце, боже колку глупава нација сме.
Автоматски споено мислење:

Абе остај што е балансарано види го бројот, 69... работата секс.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.451
Поени од реакции
36.389

Денешна мапа.
Не е баш е точна мапава. Харков и Чернихив не се целосно опколени, а не се стигнати до Криви Рог.

Поточна мапа би рекол дека е оваа

72DD0E9E-CEF8-42C5-963E-4DB4BFBCBB4A.jpeg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.839
Поени од реакции
26.424
Европа мора под хитно да престане да увезува било што од Русија. По секоја цена, па макар и по цена на немање греење и затварање фабрики...
Нема друго чаре...
Тек тогаш пропаднавме скрос и Европа и ние со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom