Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.572
Поени од реакции
23.111
Kano druze, go razbiram seirot ama sega da pises deka Rusija od utre ke proizveduva Mercedesi sami e malku smesno. Tuku toa e dobra tema oti Rusija ekonomski e treta liga istok, ili vtora neka e, ekonomski na nivo na Spanija. A i nivnite Seati se podobri od Ladite ;)
igor... na ruska kola i fali dizajn i komfort... celo vreme toa zborime, ne e problem proizvodstvoto u rusija nego sitnici, udobnosti, dizajn sto za tipicen rusin se nebitni i skapi a na zapad nas ni se normalni... ako im dades sto da proizvedat i gi poducis sekako mozat, zatoa e i merc tamu.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
450
Поени од реакции
961
Како тргна на темава да се пишува ќе испадне дека цел свет вози Лада и дека е најдобар производител на коли у свет. Абе се читате ли вие што пишувате?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Како тргна на темава да се пишува ќе испадне дека цел свет вози Лада и дека е најдобар производител на коли у свет. Абе се читате ли вие што пишувате?
Лада Нива е срање, мене ми се има случено на нагорнина - асфалт не одеше дека беше лето и клима имавме пуштено. Ја исклучивме климата и некако почна да искачува.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.572
Поени од реакции
23.111
Како тргна на темава да се пишува ќе испадне дека цел свет вози Лада и дека е најдобар производител на коли у свет. Абе се читате ли вие што пишувате?
naprotiv... zborime za mercedesi made in russia
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
764
Поени од реакции
936
Овие цела економија му ја запреа, овие се радуваат три фабрики што му оставиле во наследство :) Ој животеееееее......

На Ал Џезира читав, дека санкциите што ги воведе Западот кон Русија, можеби нема смртоносно да ја погоди Руската економија, но ќе биде кобна за стандардот на граѓаните и за нивната куповна моќ.

Се е пресметано, до најмал детал. Доволно е да се види не подалеку, туку самите изјави на Руски амбасадори дека секој непријателски чин е евидентиран, секој потег се следи итн. Благи закани, а кога почнува да се заканува некој му гори под нозете.

Нека поседат вака уште 2-3 месеци под вакви санкции, на обичниот Русин, Украина ќе му биде последната грижа. Ќе доживеат Iron Curtain part 2, а сметам дека нема повеќе да си го дозволат самите себе си таков епилог.
Srce da posedime i nie nekoj mesec so sankciive nad rusija i ke te prasam kolku pari ke trosis za hrana i kolku ke bide € vs £ ili chf...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.572
Поени од реакции
23.111
Лада Нива е срање, мене ми се има случено на нагорнина - асфалт не одеше дека беше лето и клима имавме пуштено. Ја исклучивме климата и некако почна да искачува.
samara... 2018ta

ovde se proizveduva ova...

IMG_20180616_111955.jpg

IMG_20180616_111947.jpg

ama i ova...

IMG_20180616_125955.jpg
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Денес има преговори, ако пропаднат, русите одат втора фаза - завзамање на Киев од попладне па натака.
Автоматски споено мислење:

Ги нема кај нас овие.
Автоматски споено мислење:

Се мислам дека Зеленски ќе заврши како оној турчинон Фетула Ѓулен.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Денес има преговори, ако пропаднат, русите одат втора фаза - завзамање на Киев од попладне па натака.
Ја мислам дека секако дека ќе пропаднат. Ако е крајниот исход слаба Европа, има уште тепање тука поддржано од Американците и Русите на сметка на невино украинско население. Јебеш ти тие говната нацистички, можеа да ги средат у тајни операции за 3 дена, а зашто не, е тоа некој некад ќе каже кога ќе пројде ова све.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.453
Поени од реакции
36.390
Ако падне Вознесенск многу веројатно е дека ќе им ја земат и оваа нуклеарна централа.

87358DFB-55BC-43CE-8C00-662627721E0A.png
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.293
Поени од реакции
1.794
Прашањето е овој со калашикот е бодигард или го мотивира да чита точно од идиотот?
Сепак е на сигурно место во американската амбасада во полска, дури и да е во некој бункер, од кого го штити, од камерманот?
1646428443.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom