Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.402
Поени од реакции
81.743
Не знам што се заебавате со Бугарите, ако дојде Русија да решава за границите на Балканот, повторни ќе завршиме како дел од Србија или од Бугарија. Ако тоа не ви е јасно, џабе бистрите политики.
Хах, ме изнасмеа.
Па мене тоа ми е целта.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.473
Поени од реакции
12.256
Не се тоа нависти тоа се германски националисти.

Еве ти вистиснки фашист. Поранешен шеф на Билд.

Превод:

9. Russian citizens are citizens of an aggressive power that we have rightly declared our enemy. Should we expel Russian citizens from the EU? Now? In case of war?

Е сега околу 7.5 милиони руско јазично население има во Германија. Му фали уште да предложи да ги реактивираат Аушвиц и Треблинка. Незнам што се воздржува.
И вакво лица ти се на медиуми кои треба да оформуваат јавно мислење во една Германија.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.451
Поени од реакции
4.288
Нема, ама ако пратите авиони на Украина, може и да има.
Ја мислев дека не постојат жени во бугарија, захариева нормално трансвестит.
Мислев дека овој дебелиов е некоја матица и сите го клецата за да раѓа гоце делчевци...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Не знам што се заебавате со Бугарите, ако дојде Русија да решава за границите на Балканот, повторни ќе завршиме како дел од Србија или од Бугарија. Ако тоа не ви е јасно, џабе бистрите политики.
I da e taka, toa znaci da im go pusime na bugarite ili sto. Srbite barem ne priznavaat kako poseben narod.
Ti vekje ako bi mozel da biras, kaj sakas da zavrsime?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Ја мислев дека не постојат жени во бугарија, захариева нормално трансвестит.
Мислев дека овој дебелиов е некоја матица и сите го клецата за да раѓа гоце делчевци...
за море е муабетот бе тркало.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.293
Поени од реакции
1.794
TikTok се повлекува од Русија, поради новиот закон 15 години затвор, несакат да имат проблеми.
Огромна корист за млади стари ќе се спасат од таа западна помија, дегенерација.
А иначе самиот Трамп кажа не може TikTok да е под кинеска контрола, се нарушува американската национална сигурност. Тогаш им кажа на Кина го блокирам на цел запад или дајте да го купам, и го купија.
Така да тие мрежи не се само бизнис а многу повеќе.
Како што Кина има само свој аналози на западните, запад има свој, сега и Русија ќе има само свој социјални мрежи, за десет дена скоро сите се блокирани.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Пола година може не ама едно шест месеци да.
Еве гледаш, секоj втор, тинкач. Каj се накуцавте сите такви.

Не е дека нема право, обично се практикува цитирање на извори кога се објавува информација.
Доволно паметни сте да побарате Moldova next target и да ги добиете написите. Не мора jас сè да правам место вас.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.800
Поени од реакции
21.906

Еве ти вистиснки фашист. Поранешен шеф на Билд.

Превод:

9. Russian citizens are citizens of an aggressive power that we have rightly declared our enemy. Should we expel Russian citizens from the EU? Now? In case of war?

Е сега околу 7.5 милиони руско јазично население има во Германија. Му фали уште да предложи да ги реактивираат Аушвиц и Треблинка. Незнам што се воздржува.
И вакво лица ти се на медиуми кои треба да оформуваат јавно мислење во една Германија.
Тоа не е ништо, овој е екс амбасадор на САД во РФ.

асдаасаасадсдааа.jpg
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Еве гледаш, секоj втор, тинкач. Каj се накуцавте сите такви.


Доволно паметни сте да побарате Moldova next target и да ги добиете написите. Не мора jас сè да правам место вас.
Не се дружи со нас, може да те префати.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
6.897

Еве ти вистиснки фашист. Поранешен шеф на Билд.

Превод:

9. Russian citizens are citizens of an aggressive power that we have rightly declared our enemy. Should we expel Russian citizens from the EU? Now? In case of war?

Е сега околу 7.5 милиони руско јазично население има во Германија. Му фали уште да предложи да ги реактивираат Аушвиц и Треблинка. Незнам што се воздржува.
И вакво лица ти се на медиуми кои треба да оформуваат јавно мислење во една Германија.
Не знам што те чуди. Западните медиуми во последниве денови беа полни со расизам. Воопшто не ги зимам во предвид кометрарите за Русија и русите. Толку расистички пораки се пратија, а замисли не видов ни еден протест, побуна, на просветлените французи, германци, австријци, холанѓани, белгијци. Еве Игорче (не му го памтам новиот јузер нејм) како дел од тој цивилизиран, западен свет, ни збор не видов да спомне.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Доволно паметни сте да побарате Moldova next target и да ги добиете написите. Не мора jас сè да правам место вас.
Ако напишеш на интернет Serena Williams men, ќе добие исклучително релевантен текст во кој се трди дека двете сестри Вилијамс се всушност мажи.

Чисто да знаеш.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Ако напишеш на интернет Serena Williams men, ќе добие исклучително релевантен текст во кој се трди дека двете сестру Вилијамс се всушност мажи.

Чисто да знаеш.
Маче, аj не го тупи и ти. Еве ги написите.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Мене ме интересира, упте со колку флота и авијација располага Украина?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Од оваа перспекива, може слободно да се каже дека нашето влегување во НАТО, може да се објасни со народната: “таман се вати сиромајо на орото, се дупна тапано”
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom