Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424

Kemal is the father of Zeki Kuneralp, who was the former Turkish ambassador in Switzerland, the United Kingdom, and Spain. In addition, he is the paternal grandfather of both the Turkish diplomat Selim Kuneralp, and the British politician Stanley Johnson. Through Stanley Johnson, Ali Kemal is the great-grandfather of British Prime Minister Boris Johnson and his siblings.
Епа ете имало и Турчин Борис …. Јас мислев дека има Руско потекло.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.451
Поени од реакции
4.288
Ја пишав у анкетата дека сум против руската инвазија, но сум и против американските инвазии, до сега.
Сепак, сметам дека светот соодветно реагираше на американските инвазии, до сега и дека истиот одговор, пропорционално, треба да го има и во овој случај.
Ја сварно немам мислење. Дик мув е ама е исповоцирана и тоа тешко.
Инвазии... така така. У мислиње сум дека треба да се направи инвазија на кина и да се доврши тоа што почнале јапонците во втора светска. Исто и с кореа. Џаст биказ. Исто и нов зеланд. Не ги оправдувам заливот на свињите , нацистичката и советската експанзија.
Сум против шпиунски пучеви мање више. Арапска пролет итн.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Интересно е нацистиве или радикаливе како ги именуваат во Германија, се држат до пријателски односи со Русија.
Не се тоа нависти тоа се германски националисти.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Не знам што се заебавате со Бугарите, ако дојде Русија да решава за границите на Балканот, повторни ќе завршиме како дел од Србија или од Бугарија. Ако тоа не ви е јасно, џабе бистрите политики.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.235
Поени од реакции
16.784
Они купона система веке воведуваа , реjтингот им е мизериja , ке вработат 30 000 безработни.
Или сте тотални идиоти или идеалисти, оптимисти ,дека е едно и исто :tapp:
Каде ви раѓаат вакви анализатори.....

Пази на тоа, кој не ја научил историјата, осуден е да ја повторува.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Ко што гледам алергичен си станал …. Си претерал со клецање Бугарки изгледа .
Od sekogas sum imal nula tolerancija za bugari koi ne negiraat i za novopeceni bugari. Ne e toa od vcera, niti ima vrska kolku bugarki imam klecano.
Ako se sekjavas za vreme na kovidot, otvoreno se zalagav da se tretiraat kako bugarska a ne nasa dijaspora i da se tretiraat kako stranski drzavjani.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Ма какви Бугарки. Жени немате видено. Цело време серете на форуми и дркате.


Има Македониjа море да поможе со бродови?
Нема, ама ако пратите авиони на Украина, може и да има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom