Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
прашање до сите кој го изјави ова:
„Како што знаете, Путин одлучи да ја нападне Русија. Како стигнавме таму? Такво нешто не се случило од Втората светска војна“.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.473
Поени од реакции
12.257
Флешбек за нештатат да станат појасни. Оние што се преправаат дека спијат, никогаш нема да ги разбудите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.121
Впн на сметка? Хахахахахх

Онака си уклучуваш впн и си фураш, така? Лол

Кој прв спомна за впн на темава дај нека ви објасни што е и за што се користи.

Дали воопшто знаеш што е впн? Абе денот ми го разубави цар си!!

Преку впн ќе работел фриленс и пари ќе примал, мајко мила..


Sent from my iPhone using Tapatalk
recisi sekoj frilenser vo rusija ima smetka nadvor od rusija na koja prima pari sekako. zosto? zatoa sto i pred ovie sankcii bese mnogu tesko da pratis pari vo rusia. 90% imaat e-citizenship vo estonija na primer so koe imaat i smetka u banka. freelencer sajtot sto e formiran vo aus na primer nemoze isplaka pari vo ru veke 10 god...

daj prestani da tropas gluposti posto sve mora da ti dzvakame. ubavo te nemase nekoe vreme ebate severdzanot...

ps. gledam i tesko sfakas... vpn nema vrska so smetkata nego so sekojdnevno rabotenje / prakanje mail itn...
 
Последно уредено од модератор:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.411
Поени од реакции
81.753
Ќе иде во војна, да. Немора да е нуклеарна.
Не мора бе, така ќе се тепат НАТО и Русија со конвенционално и кога некој ќе почне да губи, ќе рече, јеби га, изгубив војна, сега ќе го пијам и ќе се сложам со условите на победникот, нема да посегнам по нуклеарно. За да не им го нарушам комодитетот на другарчињата на Игор.

Озбилно, тие околу тебе у Германија, како ти личи дека би реагирале, кога би се соочиле со нуклеарен холокауст? Би рекле, ќе пијам нуклеарен холокауст само Литванија да биде надвор од руско влијание?
 
Последно уредено:
Член од
12 април 2020
Мислења
469
Поени од реакции
876
Дечко, веднаш барај работа во некој институт каде што се креира меѓународната политика. Нема да излезе ништо од твоите предвидувања, па ќе можат да те користат со тоа што ќе ги креираат политиките спротивно од твоите очекувања. Закон ќе бидеш, и пари ќе направош. Не си го губи времето на кајгана со овој талент што го поседуваш.
Барем Иван Иљин не ми е идол...
Како што по се изгледа му е на еден руски политичар во моментов кој ќе заврши исто како и милошевич...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
ti si definitivno najglupiot clen na forumot.

recisi sekoj frilenser vo rusija ima smetka nadvor od rusija na koja prima pari sekako. zosto? zatoa sto i pred ovie sankcii bese mnogu tesko da pratis pari vo rusia. 90% imaat e-citizenship vo estonija na primer so koe imaat i smetka u banka. freelencer sajtot sto e formiran vo aus na primer nemoze isplaka pari vo ru veke 10 god...

daj prestani da tropas gluposti posto sve mora da ti dzvakame. ubavo te nemase nekoe vreme ebate severdzanot...
И ќоро и сакато се регрутира, тоа е...
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.412
Поени од реакции
2.029
Туку зошто не се побуни кога САД ги нападнаа Авганистан, ако се знае дека Авганистан има највеќе хомосексуалци по глава на жител ?
Бидејќи не знаев да читам ниту пишувам во 2001.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.840
Поени од реакции
26.424
Бидејќи не знаев да читам ниту пишувам во 1999.
Како што гледам читањето и пишувањето не ти го промениле твојот светоглед за којзнае колку. Авганистан беше 2001 и траеше до 2021 иначе.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Во ред, оди регистрирај се на било кој фриленс сајт и прими пари.

Незнам како да винсе објасни навистина.. едноставно ги немаш тие банки, немаш опција да примиш пари.

Цел нормален свет функционира со Paypal, Payoneer etc ..

Неџнам како ќе примиш пари кога овие сервиси ја имаат на блок Русија. Немој ваљда и ти да кажеш со впн дека ќе го заобиколиш ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе се регистрираат како ние што се регистриравме и работевме пред околу 7-8 години. Седи малце смири страсти, бетар сме ние санкционирани него ли русите сега... Сте го научиле Payoneer и сега сте главни фаци, а уште акаунтите не ви се активирани посерковци.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.121
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom