Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Раша ги приведе во готовност и нуклеарните подморници во Баренцово море и ракетните нуклеарни установки во Сибир....
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Раша ги приведе во готовност и нуклеарните подморници во Баренцово море и ракетните нуклеарни установки во Сибир....
Ак је бал, нек је маскенбал.

Ајмо Путин, притисни по тие црвените дугмиња. Журка !!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.276
Знам, Хазарите, Власите, Ватикан, Клингонците, се ми е јасно.

Ме интересира само дали има некоја теорија на заговор на која не си закачен?
За среќа на вистината сите теории на заговор излегоа во пракса дека се точни.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.348
Поени од реакции
31.225
Украина како суверена земја сака да се зачлени во Нато, а знаеме какви вредности промовира Нато, земјите членки.
Хипотетична ситуација: Мексико сака да се зачлени во ЦСТО, дали САД ќе го почитува тој избор на суверената држава Мексико? (ок, во ситуацијава Русија им направила државен удар претходно ама на хартија се суверени)

Најди една членка на Нато која стои полошо од Русија во полето човекови права и демократија.
САД.

 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Раша ги приведе во готовност и нуклеарните подморници во Баренцово море и ракетните нуклеарни установки во Сибир....
Nuklearka e edna od opciite na masa, posto Nato defakto mu objavi vojna na Rusija, tie prosli pat rekoa ukinuvanje na SWIFT = vojna koga bese situacijata na Krim. E sega neka mu se mislat, uste edna mala eskalacija mislam deka Putin nema da ceka toj da vozvrakja udar.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.276
Сите до една. Елон Маск е роден во Република Српска, Обама е шејпшифтер, жена му е маж, Месечината е шуплива, Земјата е рамна, сите се точни до една.
А која е причината што ти имаш нов профил а не пишуваш на стариот бидејки е очигледно дека многу добро знаеш што сум пишувал изминатото време?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.288
Толку е заебано тоа SWIFT да нуклеарки почнат да фрчат ради тоа?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.348
Поени од реакции
31.225
Имаат колона долга 67 километри со возила во две а некогаш и во три ленти и не можат да ја дотераат до Киев зашто пола од возилата се без гориво, им фали храна, немаат батерии па користат цивилни системи за комуникација кои секој може да ги слуша. Да имаа Украинциве авијација ова ќе беше поголема катастрофа од првата чеченска војна.
Хаха, дај бе аман тргни се од тие реддит постовите.... :ROFLMAO:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.386
Поени од реакции
12.097
Voedno mozes i da ja preneses ovde, da ja vidime i nie :D sekako prevedena ako ne e na angliski..
Па не е некоја бомбастична. Изјави дека воената интервенција нема да запре се додека не се остварат главните цели.
 
M

Macedon1um

Гостин
Nuklearka e edna od opciite na masa, posto Nato defakto mu objavi vojna na Rusija, tie prosli pat rekoa ukinuvanje na SWIFT = vojna koga bese situacijata na Krim. E sega neka mu se mislat, uste edna mala eskalacija mislam deka Putin nema da ceka toj da vozvrakja udar.
Нуклеарките не се за свифт или било какви други санкции туку како закана за најавите на одредени ЕУ/Нато држави дека преку Полска ќе делуваат со авијација во Украина. И затоа ден-два по заканите одма почнаа да се повлекуваат дел од државите, дека нема да учествуваат во напади од нивна територија и сл
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.348
Поени од реакции
31.225
Украинскиот претседател Володимир Зеленски го повика американскиот претседател Џо Бајден да каже нешто „корисно“ за неговата влада и да избегне нејасни изјави за поддршка. Во интервјуто попладнето, Зеленски рече дека се додека продолжуваат нападите на Москва врз украинските градови, може да се постигне мал напредок во разговорите меѓу двете нации.

„ Треба да зборувате пред се. Сите мора да престанат да се борат и да се вратат на местото каде што започна пред пет или шест дена. Мислам дека има главни работи што можете да ги направите… Ако го направите ова, а таа страна го прави ова, тоа значи дека тие се подготвени за мир. Ако не се подготвени, тоа значи дека само губите време“, рече Зеленски.
Овој има 100% дисконект од реалноста. :facepalm:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.872
Ставај одма на игнор. Повеќето уопше не ги ни интересира. Цели страни потполно некорисни и неповрзани коментари со темава. Навивачи на едните или другите, уживаат во туѓа несреќа.Еден се радува дека чеченците дошле, демек ќе колат украинци, некој друг обратно. Има двајца, тројца, мислам дека ако ја рокне Русија со нуклеарка Украина, животов ќе им добие сврха.
Zavisi na koj komentari mislis. Temata uste se vika Пресвртница за Украина i e pocnata nekade krajot na 2013 kako pocetok na sarenata revolucija tamu i sekako posledicite od taa revolucija koi gi gledame denes. Glupo e da ne napravis sporedba so nasata sarena koja ja imavme nekoja godina podocna i kakvi posledici trpime od nea i pritoa da ne gi spomnis i glavnite zalagaci i promotori na istata i tuka i tamu.
Ako vekje tolku vi preci, nikoj ne ve brani da otvorite nova so naslov Intervencija na Rusija vo Ukraina radi zastita na nedolzni civili ili taka nesto :toe:
Јас сум Клингонец, ме испратија на Земјата да те пратам, за да не откриеш некоја тајна. За таа цел морам да менувам акаунти за да не знаеш кој сум.

Плаши се од мене, те пратам. :sneaky:
Ili toa ili so prethodniot profil tolku se imase izglupirano pa morase da pocnis so nov. Treta opcija e permanenten ban od X pricini taka da se nadevam adminite ke si ja zavrsat rabotata posto jbg permanenten ban si e permanenten ban :toe:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom