Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Мицковски откога направи вмровски штаб у Сарај, го огледнал во очи рускиот амбасадор и му го плеснал у фаца.

 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.640
...... од ден на ден се повеќе излага надвор од контрола работава..... ова да го сватиме како опомена закана.... ?
според мене ова е да му покаже кај му е местото, и дека изјавите/зборовите впрочем можно е и да имаат тежина иако сега by default сите лаат
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.372
Има една разлика со нашиот зелкар, тоа што го прави Зеленски го подржува грото од украинците.
Можеш да кажеш дека не е прагматичен, не е визонер и одиде контра жебита на народот. Ама тоа е нивен избор пред се.
Ќе видиме и тоа… туку гледав видео.. не разбирам баш ама мислам дека признаваат грешки во првите денови Русите. Неможев да разберам. @Ne_sum_ja ако најдеш нешто со англиски превод постирај. Мошне необична ситуација.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Про Путин се исламистите хомофоби, за тоа делат исти ставови со Путин.
Пс и да, и антизападството
Тие секако, ама не сум сигурен дека се само тие.

Уцените од американците на му се мили на многу луѓе, така да сигурно и кај албанците има многу што ги мразат и затоа го симпатизираат Путин.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
what?
Има вакви кретени и кај нас?
- му забранил на детето да чита Толстој и руски класици.
:lolzz:
Како бре си направил дете бе?
Што има Толстој со ова денес идиоте?

Ова како оние у САД што мислат дека белците денес треба вина да чуствуваат, што некој таму пред 200 години држел робови.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.957
Поени од реакции
35.884
Има една разлика со нашиот зелкар, тоа што го прави Зеленски го подржува грото од украинците.
Можеш да кажеш дека не е прагматичен, не е визонер и одиде контра жебита на народот. Ама тоа е нивен избор пред се.
Теоретски нашиот имаше 90% поддршка од тие што излегоа, ако него го прашаш референдумот беше успешен и се што направи е по волјата на народот.
Не можеш секогаш да играш со мнозинството, особено не со вакви осетливи прашања. Еве ние имаме 20-25% шиптаpи, па мора да ги тантелиме како да се 60%. Таму рачунај имаш околу 17-18% баш Руси, и уште огромен процент на Украинци кои сеуште ја чувствуваат Русија поблиска отколку западот. И 20% да се против Нато, кога станува збор за вакви прашања може да избие војна.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
828
Поени од реакции
1.295
what?
Има вакви кретени и кај нас?
- му забранил на детето да чита Толстој и руски класици.
:lolzz:
Како бре си направил дете бе?

 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
245
Поени од реакции
742
Санкции од сите страни за Русија ама и тоа не е решение. Замисли го оставаш ѕверот гладен в ќош без друг избор освен да убива за храна.
Исто страв ми е Бајден да не направи некој грд потег бидејќи човекот е со една нога в гроб, 80 години има секако ќе умре па да си рече "после мене потоп".
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Тие секако, ама не сум сигурен дека се само тие.

Уцените од американците на му се мили на многу луѓе, така да сигурно и кај албанците има многу што ги мразат и затоа го симпатизираат Путин.
Кои уцени? буквално само исламистите можат да бидат про Путин, што би биле американските уцени во споредба со претпоставените планови на Путин за албанците?
Ниту еден нормален албанец нема причина да биде про Путин, Путин директно подржуваше етничко чистење во Косово. Само муџа со IQ на собна температура може да го занемари тоа.
Автоматски споено мислење:

Не баш, тие ратуваа во Сирија против Путин и прееја тенкју јуесеј
Тие што војуваат во Сирија се ботови, не се рачунаат.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Санкции од сите страни за Русија ама и тоа не е решение. Замисли го оставаш ѕверот гладен в ќош без друг избор освен да убива за храна.
Исто страв ми е Бајден да не направи некој грд потег бидејќи човекот е со една нога в гроб, 80 години има секако ќе умре па да си рече "после мене потоп".
Putin ima 69, ama tolku smireno stalozeno deluva, tolku racionalno i so fakti i argumenti im pleska, mu nema ramen, nasive politicari so 40 godini ne mozat ni do kolena da mu bidat
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.372
Санкции од сите страни за Русија ама и тоа не е решение. Замисли го оставаш ѕверот гладен в ќош без друг избор освен да убива за храна.
Исто страв ми е Бајден да не направи некој грд потег бидејќи човекот е со една нога в гроб, 80 години има секако ќе умре па да си рече "после мене потоп".
Тешко нив ако Бајден стварно носи одлуки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom