Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Како вака сега па нели пред Москва беа Украинциве?

 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Izleze video od turski dron kako ja unistuva kolonata pred Kharkow. Se zborese mn na temata so Ermenija deka dronovive ne bile efikasni protiv jaka armija, ama izglea i rusite nemaat odgovor.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Значи кога Украинците ни помагаа тоа всушност Русите ни помогаа, затоа што некако се духовно поврзани со Украина. Истите оние Руси кои со прст немаат мрднато за Македонија во последните 5 века.

Кретенчино глупа.
Не бе сами се ослободивме од Турците, со црешово топче. Те ослободија од 5 века окупација, што сакаш повеќе.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Која цела територија на Украина им ја седна во скут на Америте кога Русите најмалку 70% од неа ќе ја освојат и ќе биде под нивни протекторат ? Нема силен отпор кај Украинциве како што гледам од видеа лабаво си снимаат Руски војници, тенкови од своите домови како да се добредојдени истите.

Цело Црноморско крајбрежје под нивна контрола и уште поголемо влијание, житница огромна под нивна контрола и 40% од извозот во светот на пченица ќе го имаат а никогаш и не живееле во некаков голем раскош па санкциите од западот да ги погодат многу..
Можат да ја контролираат и цела Украина,џабе.Им наметнаа тешки санкции и ја изгубија поддршката од некои членки на ЕУ.За жал и ние ќе го јадиме пред се економијата ќе страда.Очекувај зголемувње на цените на горивата и гасот,а со тоа и инфлација.Истото ја чека и Европа.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Не бе сами се ослободивме од Турците, со црешово топче. Те ослободија од 5 века окупација, што сакаш повеќе.
Rusite ne oslobodija?!?!?!? Ne oslobodija komsiite shto btw ni ebaa i ni ebaat mater uste a niv gi osbobodija Rusite. Rusija kur ja bolel za Mk i nema nikogash i da ja boli. Niv za Ukraina ne gi boli k.. ti za Makedonija zborish :facepalm:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Значи кога Украинците ни помагаа тоа всушност Русите ни помогаа, затоа што некако се духовно поврзани со Украина. Истите оние Руси кои со прст немаат мрднато за Македонија во последните 5 века.

Кретенчино глупа.
Ај збори за шарената револуција, за криминалите на вмро, за името дека нема да ги рани деците, за стечајците без заби...
Дека промена на името, двојазичност на цела територија, бришење идентитет и историја е во главата на вмровците...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Можат да ја контролираат и цела Украина,џабе.Им наметнаа тешки санкции и ја изгубија поддршката од некои членки на ЕУ.За жал и ние ќе го јадиме пред се економијата ќе страда.Очекувај зголемувње на цените на горивата и гасот,а со тоа и инфлација.Истото ја чека и Европа.
Нашава влада не ја интересира тоа, туку гледа како може да и помогне на Украина.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Нашава влада не ја интересира тоа, туку гледа како може да и помогне на Украина.
Славјанка е спремна.Наоружана е до заби.Пред некој ден била на заболекар.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
518
Поени од реакции
278
За постојано свежи информации
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ne oslobodija komsiite shto btw ni ebaa i ni ebaat mater uste a niv gi osbobodija Rusite. Rusija kur ja bolel za Mk i nema nikogash i da ja boli. Niv za Ukraina ne gi boli k.. ti za Makedonija zborish :facepalm:
Први независни држави во балкан се како резултат на Руско-Турската војна, после во балканските војни само ја дотепаа Турција и после меѓу себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom