Цени на станови во Скопје? Колку се реални?

Член од
11 јуни 2021
Мислења
378
Поени од реакции
856
да тие се, вселиви се? мултиофис имаа некој проблем кај стадионот у горче којзнае дали се уште вселени од кога ги прават...
Пишува дека до крајот на месецот ќе завршат. Не сум бил да ги видам лично, ама вака на слика распоредот е добар. Мене ми е битно и маалото какво е, ама гледам нема нешто позитивни коментари.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
755
Поени од реакции
1.032
Пишува дека до крајот на месецот ќе завршат. Не сум бил да ги видам лично, ама вака на слика распоредот е добар. Мене ми е битно и маалото какво е, ама гледам нема нешто позитивни коментари.
од пред 2 години така уште стојат викаа за месец ке бидат, нема маало бензиска кам и ниви.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Тешка превара е мулти офис, појдете кај Буревесник има докази од луѓе кои пријавиле до него. Со име и презиме ги има сите преваранти.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Изгледа ќе продаваме стан локација Стар Аеродром. Стар 10 години. Добра е градбата на зградата и распоредот.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
1800 евра/м2, во градба :)
Наскоро ќе ги продаваме становите изгледа парите ќе одат во странски валути и обврзници.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
378
Поени од реакции
856
^А во неградба 2000 евра? :unsure:

Огласиве за станови и куќи што ги нудат се безвезе. Пишуваат луксузна куќа, а дрвените прозори и мебелот се од 15ти век.
Станот пошо гледал накај Џевахир кулите 1400 евра за квадрат џоа поглед на море има.
Куќа во Охрид пишале 400,000 евра. Па со овие пари во Америка ќе купам имот ќе го рентам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.746
^А во неградба 2000 евра? :unsure:

Огласиве за станови и куќи што ги нудат се безвезе. Пишуваат луксузна куќа, а дрвените прозори и мебелот се од 15ти век.
Станот пошо гледал накај Џевахир кулите 1400 евра за квадрат џоа поглед на море има.
Куќа во Охрид пишале 400,000 евра. Па со овие пари во Америка ќе купам имот ќе го рентам.

еве ти стан, 1050м2, Керамидница, ако е во моментов мутава населбата, ќе се урбанизира, кога ќе го направат мостот ќе бидеш за 5 минути во Аеродром, по Александар Македонски си за 15мин во строг центар и за 15 мин во Индустриска зона, велосипедски патеки до Центар.
Станот за 2-3 години ќе можеш да го продадеш мин. 1200, особено како што урбанизираат околу Ист Гејт.
Ако го направат бул. Хрватска (треба да е во наредни 4-5 години) ќе бидеш поврзан и кон Бутел/Радишани, тој дел на обиколницата за многу кратко време.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Еве за тие што викаат дека ќе паднат становите во Скопје, демек балон било wtf.

Дечково е претседател на сојуз на стопански комори од градежната комора. Газда на Голден Арт и колега.
Одлично мислење имам за него како архитект и човек. Како бизнисмен немам толку добро, сме имале соработувано ме исплатил до денар ама ме прејде законски ме издрибла неколку пати. И покрај што ме има издриблано пак сакам со него проект да имам. Он ти е од тие луѓе што уживаш дур работиш и учиш.

Е ако се земе фактот дека со Данела се другари одлични (имаат и во стопанска комора соработувано) а се жали дека нема посао ондак се знае што следи.

Според мои сознанија требаше во расадник да влезе багерот ама по договор Орце стопира демек нов план, а меѓувреме у Маџир Маало се влага сериозно со багер да може да ја крева цената демек центар.

Нема теоретски шанси да падне цена за квадрат.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Расадник може и го стопираа засега, ама бивша Пелагонија Механизација од карши почна да се крцка, 11 Октомври исто брмчат! Е сега нема нешто на ангро како Аеродром што беше на времето, ама не се за жалење.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Расадник може и го стопираа засега, ама бивша Пелагонија Механизација од карши почна да се крцка, 11 Октомври исто брмчат! Е сега нема нешто на ангро како Аеродром што беше на времето, ама не се за жалење.
Да точно. Секторот се сведе на изолирани зградички. Пред некој ден убаво поминав поред нив (фино изгледаат од страна на булеварот) од позади е хаос. Башка и пругава тука. Тоа ќе се урбанизира дур на следни избори. Ако дозволат од А1 во А2 кај последна 4ка бараките нека се утепаат сите. Намерата е да се врати на ниво на груевски, и ако се може и чекор повеќе, секторот мора да биде максимум у погон.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Да точно. Секторот се сведе на изолирани зградички. Пред некој ден убаво поминав поред нив (фино изгледаат од страна на булеварот) од позади е хаос. Башка и пругава тука. Тоа ќе се урбанизира дур на следни избори. Ако дозволат од А1 во А2 кај последна 4ка бараките нека се утепаат сите. Намерата е да се врати на ниво на груевски, и ако се може и чекор повеќе, секторот мора да биде максимум у погон.
Пругата е добро одалечена од таму, ако си бил позади се средува, парк, игралиште, вело патека.. и во денот два воза има со 50 на саат, ништо страшно.
Последна четворка не го спасува секторот, а и треба да знаете Скопје не е од гума, толку е!
Градежниот сектор ќе го спаси Чебрен, Галиште и слично. Ова во Ск не е ништо освен богатење на неколкумина газди.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Пругата е добро одалечена од таму, ако си бил позади се средува, парк, игралиште, вело патека.. и во денот два воза има со 50 на саат, ништо страшно.
Последна четворка не го спасува секторот, а и треба да знаете Скопје не е од гума, толку е!
Градежниот сектор ќе го спаси Чебрен, Галиште и слично. Ова во Ск не е ништо освен богатење на неколкумина газди.
Да точно и паркот го направија и улицата до подвожњакот кај куќичките. А за возови незнаев дека толку малку поминуваат не сум од тука. Ама точно позади зградите е крш од срчи до што ти не бетон арматура расфрлано што ти нема. Освен ако и таму не праат згради па со една уличка да се поврзат до кај Техничкиве па од таму накај центар.

Ако има масовно у маџир маало не е за потценување па у расадник директ. Има тука за 4 год работа. Сеа само Рафет таму гради зградички.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Фреди (Биси), ја рекламира зградана у Козле дека е до Германска Амбасада и ја шитка по миљон еур квадрат, а не им кажува дека е уствари до бензинска на Макпетрол што работи 24/7 и е галама константно поготово у лето, плус испред зградата е станицата на 57ца. Али нема везе, до германска амбасада било. Ај тоа све ќе преживееш, него на каква опасна локација е, какво свлечиште си демне таму..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom