Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Schadenfreude, гуглај.
Кое ти е задоволството да работиш за некој нацист кој што ти ги праќал дедовците у логор, тоа не ми е јасно.
Одиш таму и работиш за нив, а они те сматраат за говно.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.922
Поени од реакции
24.563
Средено! Иако текстот, во суштина, е глуп. Премногу генерализира. :noze:
Не мислиш дека и е доста на темава, со оглед на тоа што се заврши ситуацијата со Џокович, а веќе има ново отворена тема Политички случувања во Австралија?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.779
Igorce po celi tri godini se smetas nesto za pameten. Mislam stvarno.
Ajde razbiram, so edna noga v grob si, svesta ti se zede od virus koj prvenstveno gi umrtvuvase tie ko tebe, inaku generalno smrtnost na svetsko nivo 0.2 %, poverojatno e deka na pesacki ke te soberat. Primi i vakcini i busteri i sto ne, se tesis deka ako i fatis slucajno, posto neli vakciniran ke pominis so lesno eventualno ako ne umris, spremen si uste kojznae kolku vakcini da primis i site ti se krivi sto ti ete si imal srekja da dozivees relativno dlaboka starost, ama sakas uste. E tolki be igorce, kolki sakas povekje, 120 da gi nacukas.
Barem sobra hrabrost do trgovski da odis ili uste cmais ko kaznet doma.
Ako me prasuvas mene, ebati zivotot takov.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Не мислиш дека и е доста на темава, со оглед на тоа што се заврши ситуацијата со Џокович, а веќе има ново отворена тема Политички случувања во Австралија?
Не бе, оставете ја. Таман се запукавме, нека има жар.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.779
@Lester Freamon dobro mislis nekoj od avstraliska ambasada cita pa vaka kako se zasili, so se jajca spremen si da go zemis. Uzivaj, smiri se, ko ke dojdi vreme ke odis tamu. Nema potreba da se rezilis, uste pomalce tuka da se pokazvas i dokazvas kolku lojalen gragjanin bi bil.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Igorce po celi tri godini se smetas nesto za pameten. Mislam stvarno.
Ajde razbiram, so edna noga v grob si, svesta ti se zede od virus koj prvenstveno gi umrtvuvase tie ko tebe, inaku generalno smrtnost na svetsko nivo 0.2 %, poverojatno e deka na pesacki ke te soberat. Primi i vakcini i busteri i sto ne, se tesis deka ako i fatis slucajno, posto neli vakciniran ke pominis so lesno eventualno ako ne umris, spremen si uste kojznae kolku vakcini da primis i site ti se krivi sto ti ete si imal srekja da dozivees relativno dlaboka starost, ama sakas uste. E tolki be igorce, kolki sakas povekje, 120 da gi nacukas.
Barem sobra hrabrost do trgovski da odis ili uste cmais ko kaznet doma.
Ako me prasuvas mene, ebati zivotot takov.
Од каде дека Игорче е во одмината старост? Јас се си мислам е некое човече максимум на средна возраст околу 40 максимум.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.779
Од каде дека Игорче е во одмината старост? Јас се си мислам е некое човече максимум на средна возраст околу 40 максимум.
Neznam ali kako se usral, se si mislam na grobarot od pod lopata mu ima izbegano.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.902
Поени од реакции
35.747
@Lester Freamon dobro mislis nekoj od avstraliska ambasada cita pa vaka kako se zasili, so se jajca spremen si da go zemis. Uzivaj, smiri se, ko ke dojdi vreme ke odis tamu. Nema potreba da se rezilis, uste pomalce tuka da se pokazvas i dokazvas kolku lojalen gragjanin bi bil.
Bez gajle, secen vi go spremaat za tuka, kaj da e ke ve sredi Osmani da ste Bugarski izmekjari.

Inaku so ima vrska moeto mislenja za srbendata, so AUS?

A likov I pred ova ne go sakav, za zena ima zemeno glupaca, pa I uste odi po nejzin pamet. Namesto da ja otera vo tri lepe, I da ja iskoristi darbata da postavi rekordi za sledni 50-100 godini, toj ke mi glumi vegan I antivakser.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.779
Bez gajle, secen vi go spremaat za tuka, kaj da e ke ve sredi Osmani da ste Bugarski izmekjari.

Inaku so ima vrska moeto mislenja za srbendata, so AUS?

A likov I pred ova ne go sakav, za zena ima zemeno glupaca, pa I uste odi po nejzin pamet. Namesto da ja otera vo tri lepe, I da ja iskoristi darbata da postavi rekordi za sledni 50-100 godini, toj ke mi glumi vegan I antivakser.
I tebe ti go spremat ne se sekiraj. Kako so trgna, ti avstralija vo 2056 ke mozis da odis.
Inaku sojma vrska dali si go sakal ili ne.
Ako e za toa odi vo podforumot za sport, tamu pretezno so toa se zamaraat fanovite.
Tuka vrska nema muabetot za nego tuku za kolku zabega svetot so koronata. Gjokovic bese samo dovolno popularna licnost za da toa stani malce poocigledno, nisto drugo.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Од сите АМЕРИКА е најмалце ментална од овие. И со кретенот на чело..
Прегледај го приврзокот 319324
Па и не баш.
Е сега, ако не ја ставиме Англија во овие, најверојатно би се согласил со тебе.
Сум бил во 4 од овие 5, и сум забележал разлики кои ме изненадиле, кои ми биле интересни. Сум ги спомнал и на форумов.

За мене, Англија, во смисла на слобода, е измислена, не се споредува со бившиве колонии, најверојатно и поради тоа што се уште ги сметаат за недоквакани, кои мора да се држат под строга контрола, за да не забегаат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.902
Поени од реакции
35.747
I tebe ti go spremat ne se sekiraj. Kako so trgna, ti avstralija vo 2056 ke mozis da odis.
Inaku sojma vrska dali si go sakal ili ne.
Ako e za toa odi vo podforumot za sport, tamu pretezno so toa se zamaraat fanovite.
Tuka vrska nema muabetot za nego tuku za kolku zabega svetot so koronata. Gjokovic bese samo dovolno popularna licnost za da toa stani malce poocigledno, nisto drugo.
Taman si e temata, eve go teleto ne uspea da sobere mocani 10 dokumenti.
Ne e vo Srbija da se kurci, vamu e na gosti, ako ne mu odgovaraat pravilata do majka bara tamu?
Jas ako ne sakam nekoj, ne mu odam na gosti, a uste pomalku ako mi postavuva pravila koi ne mi odgovaraat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom