Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Сериозно мислиш дека во тимот на Џокович има некој аматер кој згрешил нешто во документацијата и Џокович завршил со мигранти? На нивото на кое егзистира Џокович, како и сите врвни спортисти, такви аматери не постојат.
Епа тогаш објасни ни како го направија тие негови професионалци ова што се дешава моментално. Свесен си дека ликот за доказ прикажал позитивен тест на 16ти, а на 17ти е сликан со дечиња на некоја манифестација, на 18ти за Лекип се сликал, на 25ти играл тенис со дечиња исто така. Јасно ти е дека веројатно му е лажен тестот, издаден онака од некој доктор за колку да пројде само?

И јасно ти е дека нема да игра на АО пошо не ги исполнува условите за влез во Австралија? Е сеа и ја се чудам како тие негови професионалци го испуштиле сето ова што го набројав ама јебига, изгледа не се толку способни.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Ок ретардиран требаше во наводници. Како и да е дечкото си има проблем...
Дечкото си нема никаков проблем, живее живот што може да си го дозволи помалку од 1% од светската популација. Перспектива, перспектива ти недостига.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Има сериозни проблеми, мора да носи облека Lacoste и патики Asics. И има пари кои не може да ги истроши во 100 животи.
Јас не би се понашал како него никад. Така да не ми е ни идол туку го сметам за чукнат. Нормално не навивам за него. Повеќе сеир му фаќам.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Епа тогаш објасни ни како го направија тие негови професионалци ова што се дешава моментално. Свесен си дека ликот за доказ прикажал позитивен тест на 16ти, а на 17ти е сликан со дечиња на некоја манифестација, на 18ти за Лекип се сликал, на 25ти играл тенис со дечиња исто така. Јасно ти е дека веројатно му е лажен тестот, издаден онака од некој доктор за колку да пројде само?

И јасно ти е дека нема да игра на АО пошо не ги исполнува условите за влез во Австралија? Е сеа и ја се чудам како тие негови професионалци го испуштиле сето ова што го набројав ама јебига, изгледа не се толку способни.
Јас не верувам во никакви вести кои се влечкаат по нет. Ќе почекаме до понеделник и ќе го видиме расплетот. Не можам да аргументирам врз база на рекла казала, на бомбастични наслови, и на полувистини.
Автоматски споено мислење:

Јас не би се понашал како него никад. Така да не ми е ни идол туку го сметам за чукнат. Нормално не навивам за него. Повеќе сеир му фаќам.
Мислам дека ова страшно би го погодило кога би знаел за тебе и твоето постоење.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Јас не верувам во никакви вести кои се влечкаат по нет. Ќе почекаме до понеделник и ќе го видиме расплетот. Не можам да аргументирам врз база на рекла казала, на бомбастични наслови, и на полувистини.
Автоматски споено мислење:



Мислам дека ова страшно би го погодило кога би знаел за тебе и твоето постоење.
Ок не е лошо за почеток јас сум ти побитен од Џоковиќ...1 доун 10.000.000 ту гоу. :D
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Жена ко што може да те преебе никој. Поготово жена без обавези што живее на грб на мажот. По дифолт станува веган, медитира, отвара чакри, станува лајф коуч…
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Жена ко што може да те преебе никој. Поготово жена без обавези што живее на грб на мажот. По дифолт станува веган, медитира, отвара чакри, станува лајф коуч…
Следна ствар ќе оди со едереник до Австралија за да ја спаси планетата :Кезец:
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Ок не е лошо за почеток јас сум ти побитен од Џоковиќ...1 доун 10.000.000 ту гоу. :D
Не сакам со никого да се расправам, ама тебе не ти се баш сите овци на број.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Јас не верувам во никакви вести кои се влечкаат по нет. Ќе почекаме до понеделник и ќе го видиме расплетот. Не можам да аргументирам врз база на рекла казала, на бомбастични наслови, и на полувистини
Ова се информации од неговата жалба упатена кон Владата на Австралија така да... :)
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Жена ко што може да те преебе никој. Поготово жена без обавези што живее на грб на мажот. По дифолт станува веган, медитира, отвара чакри, станува лајф коуч…
Зошто вака, ама сериозно? Зошто вака ситно, малограѓански, мизерно? Зошто ви служат ваквите коментари?

Реално, поима немаме каков им е животот на Џокович и жена му и каква е таа. Напис од Блиц не е баш многу релевантен. Она што со сигурност го знаеме е дека Џокович има успех, скоро натприроден успех. Во крајно компетитивен спорт, во кој се вртат милиони и во кој треба многу да се вложи, тој е најдобар играч во историјата. Знаете воопшто колку е тешко да бидеш успешен? Мене Џокович реално ми е феномен. Па во посраните хијерахии во кои го поминувате животот, не можете да се качите едно скалило погоре, некој Трајко ви стои над главата и ве тормози.

И што сега? Одбранбен механизам? Можеби не сум Џокович и реално сум никој и ништо, ама жена му медитира и отвара чакри?
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Зошто вака, ама сериозно? Зошто вака ситно, малограѓански, мизерно? Зошто ви служат ваквите коментари?

Реално, поима немаме каков им е животот на Џокович и жена му и каква е таа. Напис од Блиц не е баш многу релевантен. Она што со сигурност го знаеме е дека Џокович има успех, скроро натприроден успех. Во крајно компетитивен спорт, во кој се вртат милиони и во кој треба многу да се вложи, тој е најдобар играч во историјата. Знаете воопшто колку е тешко да бидеш успешен? Мене Џокович реално ми е феномен. Па во посраните хијерахии во кои го поминувате животот, не можете да се качите едно скалило погоре, некој Трајко ви стои над главата и ве тормози.
Стварно треба да си феномен, толку труд толку талент и цел свет сеир да ти фаќа за една инекција и тоа со мала игла во рамо...трагично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom