Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.201
Поени од реакции
21.357
Кога рече да ви ебам на национална телевизија.

Говорната мана го правеше да изгладе ко некој таличко. Толку пати артилерија кажа за на крај да се изгуби, да ви ебам тоа артилерија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.669
Поени од реакции
81.867
Ептен носталгија ве удри по Грујо :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Инаку уште не паднати од власт, почнаа да кубат коси...

IMG_20211229_145513.jpg

IMG_20211229_145530.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Говорната мана го правеше да изгладе ко некој таличко. Толку пати артилерија кажа за на крај да се изгуби, да ви ебам тоа артилерија.
Не кажува да ви ебам..да вииме недокажано убаво.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Инаку уште не паднати од власт, почнаа да кубат коси
Па настрана кој кубе коси, баш ме интересира образложението на Левица зошто гласале за ова барање на ВМРО. Не ми делува некако дека претходните имиња се башо по терк на нивната идеологија, ама ваљда коалиција си е коалиција, па треба да бидеш и практичен понекогаш.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Све што не е по воља на братучедот на Радмила Шекеринска треба со сета сила да се прави.
Неговата улица, кај што го живее животчето мизерно Пердика би ја именувал.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.676
Поени од реакции
7.676
Па настрана кој кубе коси, баш ме интересира образложението на Левица зошто гласале за ова барање на ВМРО. Не ми делува некако дека претходните имиња се башо по терк на нивната идеологија, ама ваљда коалиција си е коалиција, па треба да бидеш и практичен понекогаш.
Нека ги даде останатите имиња по Чаир и Сарај кој се дел од истата листа преименувања и ќе ти стане јасно. Призрени Имер, Шкупи Јашар Беј, Шуку Халим али тие не ги кажува дека не му се дел од агендата.

Патем иронично е СДС да се бори за преименување на улица во Ленинова. Нивните дедовци и татковци ги убиваа Ленинистите и ги праќаа по Голи Оток. Да не иронијата дека најголемата ЦИА и Америчка курва на балканот а можеби и пошироко се занимава со Аленде.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.224
Поени од реакции
35.843
Не би сакал да сум пентхаусот на Мериот вечерва.
Носот пепел. Уши ќе ми зујат. Пиење француски коњак од пупакот на Маријана Станојковска.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Носот пепел. Уши ќе ми зујат. Пиење француски коњак од пупакот на Маријана Станојковска.
Тоа би било стандардна вечер. Ова сепак нешто посебно и ќе бара посебно зезање. Сега иде дома, и' праи да пукне на Александра, пакува облека за две недели и од денес до стара нова година, дивљање ќе има незапамтено.
Нека го спрема гзот мајка му на Леонче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom