Помош, проблеми, прашања, совети...

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Ама ќе се фати и тој 3200mgz ddr4 и 8 гига да е ?
Извади cpu-z и погледни каква ти е рам плочката на лаптопот и погледни кој cl e или прати скриншот.
Ако ти е 2990 или 2660 џабе ќе ја ставаш 3200.
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
81
Чисто информативно, можда нубско прашање ама ме интересира Display port to HDMI кабелче, конвертер итн ефтин да не знаете да има пазаров? Да не е технички неизводливо?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Чисто информативно, можда нубско прашање ама ме интересира Display port to HDMI кабелче, конвертер итн ефтин да не знаете да има пазаров? Да не е технички неизводливо?
Незнам зошто би ти требало или земи си едно или друго
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
115
Поени од реакции
248
дали некој откупува оштетени телевизори ? се работи за филипс лед тв 108 цм од 2019 г со скршен екран ?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
дали некој откупува оштетени телевизори ? се работи за филипс лед тв 108 цм од 2019 г со скршен екран ?
Обрати се кај сервисери откупуваат они али не очекувај дека ќе извадиш некоја сума, минимално ќе ти даде било кој.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали некој знае околу следново:
Зедов ново pc, го имам пет дена и уште од прво вклучување слушам повремен како шуплив ТОК звук од него. Како кога се уклучува бојлер или греалка. Најверојатно од хардот, само тој има движечки делови внатре. Но не оној звук на остро кликање на неисправен диск пред да рикне. Инаку дискот и се друго си работи нормално.
Без разлика дали е во работна функција или мирува, знае да се појави одвреме навреме. Може да помине и цел ден да не се јави, а некогаш и во рок од саат да се чуе едно три, четири пати. На сервис го носев ми рекоа хардот прави така, нормално било, виндоусот го проверува дискот дали е прикачен. И да сменам друг диск исто пак ќе се јавувал звукот. На pc освен звук од fan ништо не треба да се слуша, а ова не звучи како да е се во ред.
Не можам точно да утврдам што го предизвикува ова.
Некое мислење?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Дали некој знае околу следново:
Зедов ново pc, го имам пет дена и уште од прво вклучување слушам повремен како шуплив ТОК звук од него. Како кога се уклучува бојлер или греалка. Најверојатно од хардот, само тој има движечки делови внатре. Но не оној звук на остро кликање на неисправен диск пред да рикне. Инаку дискот и се друго си работи нормално.
Без разлика дали е во работна функција или мирува, знае да се појави одвреме навреме. Може да помине и цел ден да не се јави, а некогаш и во рок од саат да се чуе едно три, четири пати. На сервис го носев ми рекоа хардот прави така, нормално било, виндоусот го проверува дискот дали е прикачен. И да сменам друг диск исто пак ќе се јавувал звукот. На pc освен звук од fan ништо не треба да се слуша, а ова не звучи како да е се во ред.
Не можам точно да утврдам што го предизвикува ова.
Некое мислење?


Ако ти појави дека е здрав терај си ако не сликај и носи на сревис.
Од каде ти е купен?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дали некој знае околу следново:
Зедов ново pc, го имам пет дена и уште од прво вклучување слушам повремен како шуплив ТОК звук од него. Како кога се уклучува бојлер или греалка. Најверојатно од хардот, само тој има движечки делови внатре. Но не оној звук на остро кликање на неисправен диск пред да рикне. Инаку дискот и се друго си работи нормално.
Без разлика дали е во работна функција или мирува, знае да се појави одвреме навреме. Може да помине и цел ден да не се јави, а некогаш и во рок од саат да се чуе едно три, четири пати. На сервис го носев ми рекоа хардот прави така, нормално било, виндоусот го проверува дискот дали е прикачен. И да сменам друг диск исто пак ќе се јавувал звукот. На pc освен звук од fan ништо не треба да се слуша, а ова не звучи како да е се во ред.
Не можам точно да утврдам што го предизвикува ова.
Некое мислење?
Кои се другите делови од пецето?
Немој да ми кажеш дека имаш само хард, ваљда имаш и ссд?
Исклучи го хардот и остај го само ссд-то на кое би требало да ти е инсталиран Виндоусот за да знаеш дали е до него.
Снимај го звукот да видиме каков е тој шуплив ТОК звук.

Ако во 2022 Виндоусот ти е на хард и немаш ССД ич не ми реплицирај.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Кои се другите делови од пецето?
Немој да ми кажеш дека имаш само хард, ваљда имаш и ссд?
Исклучи го хардот и остај го само ссд-то на кое би требало да ти е инсталиран Виндоусот за да знаеш дали е до него.
Снимај го звукот да видиме каков е тој шуплив ТОК звук.

Ако во 2022 Виндоусот ти е на хард и немаш ССД ич не ми реплицирај.
Нема да ја сјебе гаранцијата ако го отвори? :rolleyes:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
пошо е нов комјутерот најпаметно директ у сервис да го однесе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom