K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 68 11,7%
  • Kick-Boks

    Гласови: 189 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,6%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,2%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,2%

  • Вкупно гласачи
    582
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Аааа Холовеј веќе покажува знаци на пичкање за евентуална борба за титула против Алекс. Веќе неколку дена по победата над Јаир не сака да го потврди тоа што е најлогично и тоа што сите негови фанови го очекуваат, борба за враќање на титулата против шампионот. Како што кажува Алекс во последното негово видео, најверојатно Макс се плаши од евентуален пораз по кој би бил 0-3 а со тоа и историја, а после такво нешто и можностите за солени мечеви каде може да заработи добра пара за намалуваат драстично. Очигледно можноста за борба против Конор му е во преден план, него да ја врати титулата во Федервејт што мислам дека е разочарувачко за неговите фанови.

 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
IMG_20211119_014602.png

Реков дека ова е следно...
Ја мразам борбава пошо фан сум и на двајцата :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Хамзат со уште една лесна и доминантна победа против категорија погоре борец, овој пат у борење. Мислам 5ти или 6ти рангиран е Хермансон во негова категорија во УФЦ. Ќе иде овој и по двајцата Нигеријци изгледа, ептен добро би било да влета како замена на Масвидал против Едвардс и после тоа победникот да добие борба за титула, таман им се наместија коцките за да ја одржат лани планираната борба.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Јао какво изненадување е 269 ... Дастин, Аманда, Коди јадење ќутек машала. Само О'Мајли остана на задачата и испорача тепање уште прва рунда :)
Па уште и Коди јадење бубрег дека О"Мајли е небитен и ez win јао :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ова ми изгледаше наместено...
Од ова што го видов на хајлајтсиве, Нуњес не можев да ја препознаам. Ама не мора да значи дека е наместено. Едноставно доаѓа до заситување, мислат дека само ќе излезат во ринг и ќе добијат, помалце тренираат а повеќе уживаат и тоа се враќа на терен.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Ова ми изгледаше наместено...
На толку голема квота секад ќе има таков муабет за наместено

Некој глуп коцкар подоле


Гарант има и такво шо ненормално се опариле...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Јас се плашев да споделам што мислам, ама после вашиве сомнежи и јас ќе соберам муда да искоментирам :icon_mrgr:
Во оваа борба кај Нунес постоеја само 2 опции:
- Или повеќе не е заинтересирана и мотивирана да го задржи појасот
- Or she took a dive
Нема трето.

Ова беше непрепознатлив начин на борба кај Нунес, комплетно уличарско стенд анд бенг.
Лоши комбинации, малку движење. И згора на се - early tap.
Колку што успеав да приметам гилотината не беше совршена и толку опасна.
Можда јадам трици ко идиот али многу неборбено изгледаше Аманда.
..........

Шуга Шон ги гаси сите сомнежи понатаму, дефинитивно!
Да, има прекревки нозе но во стендап е стварно ѕвер. Одличен тајминг, добар бокс, одлично маневрирање со дистанца... а гледам и знае да удри јако иако не изгледа така на прв поглед.
Дефинитивно дечково заслужува топ 5.
Хејтав али сеа му спуштам капа.
........

Верував дека Оливеира има шанси да изнуди финиш, но како да бев 60% накај Дастин да бидам искрен па ќе си земам за право да речам дека ме изненади. Баш поради тоа што Дастин изјави дека по секоја цена не му дава грб така лесно.
Мислев дека сепак Пориер ќе ја заврши борбава со КО/ТКО и реално беше многу блиску, но Оливеира се спаси за влакно и бум... тоа му е специјалност на човекот, браво.
......

Гарбрент треба да ја преиспита одлуката за слегување долу во категории, дечкото и онака ја изгуби вилицата, сега изгледаше уште полошо.
А искрено поради разликата во ричот, брзината и моќта сметав дека Коди ја добива оваа али ете.
.....

Бeм Бeм Туиваса... :несвест:
По народски кажано - „трева не никнува кај ќе допри„
Добра серија победи после поразот.
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Нуњез испадна дека нај обичниот и нај едноставниот удар и е најслаба страна, ахилова пета. Кога почна да прима такви удари одма се изгуби, како со некое досега невиден потег/удар да ја маваат.
И како тапна на крајот а воопшто не изгледаше како да е во толку тешка позиција, едноставно се предаде.

Добар дечко е и Порие али Оливера е боље, како успева да се врати и рекуперира после силни удари и полу-нокаути значи седкоја чест. Следен е Гејчи, а би сакал и да се пробат со Кабиб.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Јас се плашев да споделам што мислам, ама после вашиве сомнежи и јас ќе соберам муда да искоментирам :icon_mrgr:
Во оваа борба кај Нунес постоеја само 2 опции:
- Или повеќе не е заинтересирана и мотивирана да го задржи појасот
- Or she took a dive
Нема трето.

Ова беше непрепознатлив начин на борба кај Нунес, комплетно уличарско стенд анд бенг.
Лоши комбинации, малку движење. И згора на се - early tap.
Колку што успеав да приметам гилотината не беше совршена и толку опасна.
Можда јадам трици ко идиот али многу неборбено изгледаше Аманда.
..........

Шуга Шон ги гаси сите сомнежи понатаму, дефинитивно!
Да, има прекревки нозе но во стендап е стварно ѕвер. Одличен тајминг, добар бокс, одлично маневрирање со дистанца... а гледам и знае да удри јако иако не изгледа така на прв поглед.
Дефинитивно дечково заслужува топ 5.
Хејтав али сеа му спуштам капа.
........

Верував дека Оливеира има шанси да изнуди финиш, но како да бев 60% накај Дастин да бидам искрен па ќе си земам за право да речам дека ме изненади. Баш поради тоа што Дастин изјави дека по секоја цена не му дава грб така лесно.
Мислев дека сепак Пориер ќе ја заврши борбава со КО/ТКО и реално беше многу блиску, но Оливеира се спаси за влакно и бум... тоа му е специјалност на човекот, браво.
......

Гарбрент треба да ја преиспита одлуката за слегување долу во категории, дечкото и онака ја изгуби вилицата, сега изгледаше уште полошо.
А искрено поради разликата во ричот, брзината и моќта сметав дека Коди ја добива оваа али ете.
.....

Бeм Бeм Туиваса... :несвест:
По народски кажано - „трева не никнува кај ќе допри„
Добра серија победи после поразот.
Моментот во втората рунда кога оливера со прсти му ја држеше ракавицата, и така дојде до позиција да го држи 4 минути на земја, мислам дека ја реши борбата. Без разлика на се сепак победи, нека го помине и Гејџи ако може па да го изедено фино од ислам
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000

Ве поздрави Алекс Волкановски со братучедму Влад! Праат Полнети Пиперки, пресмешно видео:))
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Уффф, дојде денот за пресметка :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom