Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Мурџо си брка премија. Колку е овој пат ако му раскинат договор?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Што се случило со Рома во второ, повторно судиите? :eek: :D
Па искрено на еден умрен криминален тим му треба сите конкуренти за 6 место да губат бодови на било кој начин...

Вчера истиот тој тим доби криминална помош изразена во црвен картон и не суден чист пенал за конкурентот за тоа толку посакувано 6-то место.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.660
Поени од реакции
13.159
Ги гледам неколку натпревари и фудбалерите повеќе зборуваат со судиите, отколку што играат фудбал.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Судијата требаше да му даде црвен на Окереке зашто изигра курор така со голманот на Рома :icon_lol:

Поклонета победа за Венеција :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.660
Поени од реакции
13.159
Мурињо ќе им донел стабилност, цврстина... како беа муабетите? Не им требале тренери како Де Зерби. Со Фонеска изгледаа подобро.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Kriminal se Roma vo odbrana ali so takvi iminja i ne mozat nesto drugo da bidat osven haos, cela defanzivna linija im e katastrofalna i ocajna. Ali neka dae nekoj ako moze penalot na Venezia na 1-2, ja iskreno ne primetiv tuka deka ima faul, poise mi deluvase na faul vo napad, a i ako bese prekrsok bese ist ko onoj na Roma - Milan na kraj, kade Roma ne dobija penal.
Trgam na strana deka stvarno loso igraat, ali mislam deka denes bea osteteni na 1-2.

p.s. Mnogu fakmanski finis na Okereke za 3-2, poremeten golmanot na Roma.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Kriminal se Roma vo odbrana ali so takvi iminja i ne mozat nesto drugo da bidat osven haos, cela defanzivna linija im e katastrofalna i ocajna. Ali neka dae nekoj ako moze penalot na Venezia na 1-2, ja iskreno ne primetiv tuka deka ima faul, poise mi deluvase na faul vo napad, a i ako bese prekrsok bese ist ko onoj na Roma - Milan na kraj, kade Roma ne dobija penal.
Trgam na strana deka stvarno loso igraat, ali mislam deka denes bea osteteni na 1-2.

p.s. Mnogu fakmanski finis na Okereke za 3-2, poremeten golmanot na Roma.



Катастрофа ја направија лигава со овие пенали. Буквално веќе нема ни правило што е пенал а што не е. Сега се иде по сопствено убедување на судијата и тие во ВАР собата. Една ситуација во одреден натпревар е пенал, идентична ситуација на друг натпревар фаул во напад. (не мислам конкретно на никој тим/натпревар, зборам генерално).
Не знам само дали воопшто федерацијата и тие одговорни за делегирање и оценување судии како реагираат на коментарите од тренерите, спортските директори и играчите.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Мурџо е испукана пушка. Сега си собира само плати. Ништо ново не носи и заглавен е уште во 2010.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Битно Мулињо го пецнал Јуве на инстаграм а тоа што после тоа има повеќе порази од одиграни мечеви не е битно.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Вечер Милан ќе биде рендан како чика Кили што ренда печурки, како Гордон Ремзи пармезан, како Џонтра во старо БМВ5 со затемнети стакла ноќни дами пред МРТ, како Моџи тефтери со судии и докази во шредер, како Трибијанка недобитни тикети, како Рики Горилаз реклами на сумљиви сајтови, како Стекеленбург на порнхаб...

Едноставно истурање ќе биде...
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Screenshot_2021-11-07-15-12-10-271_com.google.android.youtube.jpg

Ова е надвор од шеснаесетник, уште овде можеше да му даде втор жолта за намерна игра со рака, имаше уште една, во шеснаесет после оваа ама ја нема никаде, пошо нели е во корист на Јуве а тоа не е интересно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom