Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
13 април 2021
Мислења
3.194
Поени од реакции
10.667
Тука единствено што е конзистентно е дека секој си има своја дефиниција за лошо момче.
Да, ама некако сите ги напаѓате добрите момчиња. Па валда нема сами себе да се напаѓате. Just taking notes on what is being said.

Во превод, сите вие форумџии сте најјаки, а другите да се здрави и живи!
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.153
Тоа што него лично го интересира, ако го интересира. За некои се тие прашања што ти ги кажа. Најчесто. За некои се некои други. Ако е шиптaр на пример може и ќе го занима дали е невина или има правено хименопластика. Дали мислиш дека е фер да се даде искрен одговор?
Не знаеш кој е позаебан грев-дали гордоста во религиска смисла или криењето одговор во љубовна/врска смисла...Емоциите чекаат одговор за да се задоволат и почнат да хибернираат...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.635
Поени од реакции
26.147
Да, ама некако сите ги напаѓате добрите момчиња. Па валда нема сами себе да се напаѓате. Just taking notes on what is being said.

Во превод, сите вие форумџии сте најјаки, а другите да се здрави и живи!
Аааа, па најверојатно умрела циганката што не фалела.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.842
Поени од реакции
35.248
Ako edna vrska ne se bazira na iskrenost taa vrska ne moze da opstoi.
... се сложувам, но има некои работи што можат да бидат поскратено искрено кажани, а понекогаш намерно заборавени да се кажат во име на таа врска, затоа што некогаш не може да се долови вистината, па ќе бидеме погрешно сфатени, со што се губи довербата!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.635
Поени од реакции
26.147
... се сложувам, но има некои работи што можат да бидат поскратено искрено кажани, а понекогаш намерно заборавени да се кажат во име на таа врска, затоа што некогаш не може да се долови вистината, па ќе бидеме погрешно сфатени, со што се губи довербата!
Можеш еден пример да кажеш ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
... се сложувам, но има некои работи што можат да бидат поскратено искрено кажани, а понекогаш намерно заборавени да се кажат во име на таа врска, затоа што некогаш не може да се долови вистината, па ќе бидеме погрешно сфатени, со што се губи довербата!
ништо не те разбрав искрено
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
... се сложувам, но има некои работи што можат да бидат поскратено искрено кажани, а понекогаш намерно заборавени да се кажат во име на таа врска, затоа што некогаш не може да се долови вистината, па ќе бидеме погрешно сфатени, со што се губи довербата!
Па затоа ако те чеша јазикот раскажи му дека тоа и се случило на една другарка! Ем кажано за мирна совест, ем недокажано, ако е "добро момче" нема зошто да не поверува.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.264
Поени од реакции
3.200
Па колку ги изнавреѓавте добрите момчиња, автоматски ве става тоа вас во лоши момчиња и сите тие суперлативи и епитети што идат со лошите момчиња.
Кој и каде ги вреѓа? Освен оној ботот со стар профил, а сега му е прво мислење, никој друг ги нема вреѓано. Ти ја земаш аномалијата како правило. Плус тука нема јасна поделба на добри и лоши. Има една наука се вика „матна логика“ и во неа си има множества и секој си има коефициент на припадност кон множеството. Така и форумџиите си имаат одреден коефициент на припадност кон множествата „добри момци“ и „лоши момци“.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.842
Поени од реакции
35.248
ништо не те разбрав искрено
... ако ме зезаш Ок, ама ете ќе се потрудам да ти пишам што значи тоа,
ете на пример ти си ми дечко, а јас еден ден одам на пливање на базен и таму ОП, Маленко доаѓа и ме прашува дали имам запалка (а јас само што излегувам од вода)... му велам Не! не пушам!... потоа тој ме прашува „Колку е часот? јас погледнувам на рака, се насмевнувам...само што излегов од вода и не носам часовник не знам колку е часот!... после ме прашува дали сакам да се освежам после пливање со едно кафе? ...јас му велам дека се брзам на работа и дека друг пат ќе го испиеме! а тој- Ок женска, така нека биде!
арно ама во позадина не видел игорчемкд и веднаш на мобилен ти кажа дека Маленко ме допрел! :eek:
...е сега се среќавам со тебе, и ти како грижлив дечко ме прашуваш како поминав на базен дали држев растојание и не сум зборела со не_вакцинирани :D и дали има нешто ново, ама јас пошто не лажам и сум искрена ти кажувам дека ме застана Маленко, ме праша дали имам запалка, колку е часот, нели?

...тоа е вистината, ама јас намерно ја скратувам и не ти докажувам дека ме покани на кафе и јас онака културно го одбив, за да не се нервираш и да се расправаме беспотреба затоа што си ти грилижив дечко и ќе ме потечеш за тоа кафе ќе си направиш филм и ќе се скараме и ќе раскинеме, за нешто што не се случи! :lut:

ете тоа значи да се „скрати вистината“ или да не ти кажам воопшто, па ако ме прашаш ќе ти кажам...аааа јас заборавив да ти кажам! :X3:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
... ако ме зезаш Ок, ама ете ќе се потрудам да ти пишам што значи тоа,
ете на пример ти си ми дечко, а јас еден ден одам на пливање на базен и таму ОП, Маленко доаѓа и ме прашува дали имам запалка (а јас само што излегувам од вода)... му велам Не! не пушам!... потоа тој ме прашува „Колку е часот? јас погледнувам на рака, се насмевнувам...само што излегов од вода и не носам часовник не знам колку е часот!... после ме прашува дали сакам да се освежам после пливање со едно кафе? ...јас му велам дека се брзам на работа и дека друг пат ќе го испиеме! а тој- Ок женска, така нека биде!
арно ама во позадина не видел игорчемкд и веднаш на мобилен ти кажа дека Маленко ме допрел! :eek:
...е сега се среќавам со тебе, и ти како грижлив дечко ме прашуваш како поминав на базен дали држев растојание и не сум зборела со не_вакцинирани :D и дали има нешто ново, ама јас пошто не лажам и сум искрена ти кажувам дека ме затана Маленко, ме праша дали имам запалка, колку е часот...нели? тоа е вистината, ама јас намерно ја скратувам и не ти докажувам дека ме покани на кафе и јас онака културно го одбив, за да не се нервираш и да се расправаме беспотреба затоа што си ти грилижив дечко и ќе ме потечеш за тоа кафе ќе си направиш филм и ќе се скааме и ќе раскинеме, за нешто што не се случи! :lut:

ете тоа значи да се „скрати вистината“ или да не ти кажам воопшто, па ако ме прашаш ќе ти кажам...аааа јас заборавив да ти кажам! :X3:
сфаќам сега, фала на појаснувањето.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.153
... ако ме зезаш Ок, ама ете ќе се потрудам да ти пишам што значи тоа,
ете на пример ти си ми дечко, а јас еден ден одам на пливање на базен и таму ОП, Маленко доаѓа и ме прашува дали имам запалка (а јас само што излегувам од вода)... му велам Не! не пушам!... потоа тој ме прашува „Колку е часот? јас погледнувам на рака, се насмевнувам...само што излегов од вода и не носам часовник не знам колку е часот!... после ме прашува дали сакам да се освежам после пливање со едно кафе? ...јас му велам дека се брзам на работа и дека друг пат ќе го испиеме! а тој- Ок женска, така нека биде!
арно ама во позадина не видел игорчемкд и веднаш на мобилен ти кажа дека Маленко ме допрел! :eek:
...е сега се среќавам со тебе, и ти како грижлив дечко ме прашуваш како поминав на базен дали држев растојание и не сум зборела со не_вакцинирани :D и дали има нешто ново, ама јас пошто не лажам и сум искрена ти кажувам дека ме застана Маленко, ме праша дали имам запалка, колку е часот, нели?

...тоа е вистината, ама јас намерно ја скратувам и не ти докажувам дека ме покани на кафе и јас онака културно го одбив, за да не се нервираш и да се расправаме беспотреба затоа што си ти грилижив дечко и ќе ме потечеш за тоа кафе ќе си направиш филм и ќе се скааме и ќе раскинеме, за нешто што не се случи! :lut:

ете тоа значи да се „скрати вистината“ или да не ти кажам воопшто, па ако ме прашаш ќе ти кажам...аааа јас заборавив да ти кажам! :X3:
Хмм ми делува као несвесен или свесен (во некои случаи) флерт...има женски што би го одјебале уште по првото прашање со ладно понашање за да не би му дозволиле да продолжи со прашањата...
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.830
Поени од реакции
9.595
... ако ме зезаш Ок, ама ете ќе се потрудам да ти пишам што значи тоа,
ете на пример ти си ми дечко, а јас еден ден одам на пливање на базен и таму ОП, Маленко доаѓа и ме прашува дали имам запалка (а јас само што излегувам од вода)... му велам Не! не пушам!... потоа тој ме прашува „Колку е часот? јас погледнувам на рака, се насмевнувам...само што излегов од вода и не носам часовник не знам колку е часот!... после ме прашува дали сакам да се освежам после пливање со едно кафе? ...јас му велам дека се брзам на работа и дека друг пат ќе го испиеме! а тој- Ок женска, така нека биде!
арно ама во позадина не видел игорчемкд и веднаш на мобилен ти кажа дека Маленко ме допрел! :eek:
...е сега се среќавам со тебе, и ти како грижлив дечко ме прашуваш како поминав на базен дали држев растојание и не сум зборела со не_вакцинирани :D и дали има нешто ново, ама јас пошто не лажам и сум искрена ти кажувам дека ме застана Маленко, ме праша дали имам запалка, колку е часот, нели?

...тоа е вистината, ама јас намерно ја скратувам и не ти докажувам дека ме покани на кафе и јас онака културно го одбив, за да не се нервираш и да се расправаме беспотреба затоа што си ти грилижив дечко и ќе ме потечеш за тоа кафе ќе си направиш филм и ќе се скараме и ќе раскинеме, за нешто што не се случи! :lut:

ете тоа значи да се „скрати вистината“ или да не ти кажам воопшто, па ако ме прашаш ќе ти кажам...аааа јас заборавив да ти кажам! :X3:
Богами, мене Маленко да ми побара запалка додека излегувам од базен, јас би му рекла - Повели душо, извади го сам од џебот, мокри ми се рацете:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom