Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.927
Поени од реакции
17.637
Ок али тогаш мора и ти да се вратиш да одлежиш некоја година како подржувач на Груевски кој нелегално амнестираше воени злосторници против човештвото. Го тепаше својот народ за да намести дезертер за Министер за Одбрана. И си направи договор за да си ја спаси кожата во замена за странски предавници да ја земат власта ( Пржински договор) Никола Димитров чиво дете е? Љупчо Ѓорѓиевски чиво дете е? Мијалков? Искрено ме мрзи да ја пишувам целата листа.

Али ко о чему, ДПНЕ о поштењу.

Патем потсети ме во статутот на ДПНЕ што стои, во која држава се они партија?
Абе батали го, такви како овој се озрачени од една партија и покрај срањата на дпмне пак се друго им е криво.

Голем проблем ќе биде оваа поделба во иднина, затоа ако Мицкоски е лидер кој мисли добро на народот ќе направи се да го земе Апасиев во коалиција и двајцата свесно да ја водат Македонија како некој германски модел. Во спротивно предвидувам поголема омраза помеѓу членовите на овие две партии, тргам од сам себе, коа сдс ќе се распадне пола од нив ќе се набутаат во вмро како што и се случувало тоа веќе за лична интерес а цел друг народ ќе тргне кон Леввица како што и се случи, и наместо обединување таа омраза ќе дојде на многу поголем степен затоа што ќе има конечно две партии кои навистина се една против друга, која е вистинската веќе секој тоа го знае.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
За Левица е едноставно. Како што ВМРО-ДПМНЕ ја исклучи од неговите медиуми, истото ќе го направи и СДСМ, сега откако сфати дека е повеќе на нивна отколку на вмровска штета. И тоа ќе биде тоа, ќе се собираат пак по детските.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Ок али тогаш мора и ти да се вратиш да одлежиш некоја година како подржувач на Груевски кој нелегално амнестираше воени злосторници против човештвото. Го тепаше својот народ за да намести дезертер за Министер за Одбрана. И си направи договор за да си ја спаси кожата во замена за странски предавници да ја земат власта ( Пржински договор) Никола Димитров чиво дете е? Љупчо Ѓорѓиевски чиво дете е? Мијалков? Искрено ме мрзи да ја пишувам целата листа.

Kо о чему, ДПНЕ о поштењу.

Патем потсети ме во статутот на ДПНЕ што стои, во која држава се они партија? А и сонцето го снема на времето од никаде туку така.

Прегледај го приврзокот 310515
да не заборавиме дека једини у свет донесе закон, знаме на туѓа држава (реп. Албанија) да се вее пред јарболите на сопствента
па така, сега, на некој начин имаме двоен суверенитет на тие места
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.658
Поени од реакции
7.558
Абе батали го, такви како овој се озрачени од една партија и покрај срањата на дпмне пак се друго им е криво.

Голем проблем ќе биде оваа поделба во иднина, затоа ако Мицкоски е лидер кој мисли добро на народот ќе направи се да го земе Апасиев во коалиција и двајцата свесно да ја водат Македонија како некој германски модел. Во спротивно предвидувам поголема омраза помеѓу членовите на овие две партии, тргам од сам себе, коа сдс ќе се распадне пола од нив ќе се набутаат во вмро како што и се случувало тоа веќе за лична интерес а цел друг народ ќе тргне кон Леввица како што и се случи, и наместо обединување таа омраза ќе дојде на многу поголем степен затоа што ќе има конечно две партии кои навистина се една против друга, која е вистинската веќе секој тоа го знае.
Знаеш што ме нервира.

Кога се бунев против тоа да се тепаат патриоти за да му удоволи на ДУИ за министерски хир - ми викаа не сум се разбирал од политика.
Кога го оставија Артан груби да си направи политичка кариера врз тепање деца- не се сум се разбирал од политика.
Кога глумеа "бањати" и ги пунеа со пари сдс "елитата" за да ги дружат- тогаш сум бил сељак.
Фрчко кога тепаше жени и деца сниман - не било важно
Кога викав дека шарените треба сите да бидат поапсени и не треба од калето да се слушаат ултиматуми - не сум се разбирал од надворешна политика.
Сега им посочуваш дека Данела е очигледен спреман странки полтрон - не сум се разбирал во политика.

И ќе кажам највеќе ме боли кога СДС куртоните го имаа ставено тој дедото сиромашен без заби како плаче кога се донесе законот за двојазичност да го исмеваат, а тој беше таму зошто си ја сакал државата и имавме останато на он да треба да доаѓа да ја брани. ЗОШТО ПИЧКИТЕ ОД ДПНЕ БЕА ЗАГРИЖЕНИ ДЕКА ПАРТИЈАТА ЌЕ ИМ ЈА ЗАБРАНЕЛЕ И НЕМАЛЕ ПАРИ ОД КАДЕ ДА ЛАПААТ.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
1.766
@Илко Илија мислам дека си спремен за лидер на идната влашка партија во Македонија, јебеш ти Левица :D Време е!
Во меѓувреме ќе објавиме оглас тука на форумов за име на партијата.
Со среќа :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.208
Поени од реакции
35.775
За Левица е едноставно. Како што ВМРО-ДПМНЕ ја исклучи од неговите медиуми, истото ќе го направи и СДСМ, сега откако сфати дека е повеќе на нивна отколку на вмровска штета. И тоа ќе биде тоа, ќе се собираат пак по детските.
Тие одамна беа исклучени од сите медиуми. Бог знае од кога ги немаат викнато на Телма или другите медиуми што гравитираат околу Сдсм не ги ни спомнуваат. Ова им е резултат со медиумски мрак или генерално портретирање во негативна смисла.

Баш што спомна дека биле нервозни, не знам зашто би биле. Резулатот е ОК, можеше за нијанса подобро ама можеше да биде и полошо со оглед на тоа што Перо Камиказа им стана the face of the campaign, а Перо испадна дека е стварно камиказа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
@Илко Илија мислам дека си спремен за лидер на идната влашка партија во Македонија, јебеш ти Левица :D Време е!
Во меѓувреме ќе објавиме оглас тука на форумов за име на партијата.
Со среќа :D
да, влашкиот кор ќе се тргне од СДСМ и кај вас ќе дојде, оти етничките идеали им се побитни од парите
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.927
Поени од реакции
17.637
@Илко Илија мислам дека си спремен за лидер на идната влашка партија во Македонија, јебеш ти Левица :D Време е!
Во меѓувреме ќе објавиме оглас тука на форумов за име на партијата.
Со среќа :D
Лидерот на влашката партија(у коалиција со дпмне)почина лани од корона, Бог да го прости човекот, ама мислам дека син му ја превзема партијата(човек партија е тоа, он и трите сина)
Власите не размислуваат социјалистички, до ден денес се луѓе без мозок за вакви теми и не ги разбираат работите, ама секогаш имало ликови као Питу Гули што не бил токмак да пасе овци кај богатите за без пари и да биде благодарен на богатите Власи, како што и до ден денес е така, работат кај нив за ситна пара, гласаат за сдс као ботови и мислат дека се нешто над Македонците а се прости колку што се тешки. Е има и денеска по некој што мисли со своја глава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Тие одамна беа исклучени од сите медиуми. Бог знае од кога ги немаат викнато на Телма или другите медиуми што гравитираат околу Сдсм не ги ни спомнуваат. Ова им е резултат со медиумски мрак или генерално портретирање во негативна смисла.

Баш што спомна дека биле нервозни, не знам зашто би биле. Резулатот е ОК, можеше за нијанса подобро ама можеше да биде и полошо со оглед на тоа што Перо Камиказа им стана the face of the campaign, а Перо испадна дека е стварно камиказа.
Левица е одлично присутна на сите телевизии сем Алфа и Телма. Заради пресметки, за кои вмровците на време сфатија дека се јалови, Заев сега сфаќа.

Нервозни се, зошто ова се први избори откако се формира партијава на кои никој на кур не ги става. Нит имаат некое значајно подобрување, нит се најголемо изненадување, нит советниците им имаат некоја тактичка важност. Тотална стагнација од избори, па мора да се вадат со глупи тези дека учествувале во 50% од општините, иако дефакто учествуваа на 90% на избирачките места од кои им дојдоа 95% од гласовите на минатите избори. :D
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Моја прогноза е дека освен Карпош, Сдсм ќе го изгуби и Центар. Ќе останат само со Шуто Оризари.
Па кажаа веќе дека не се македонска партија.Сеа се циганска.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.576
Епа тогаш сите ќе ве стреламе, што друго да ти кажам. Среќа што вакви мозоци као тебе немаат право на глас во Македонија, инаку ќе теравме пак грујово време со Мицкоски. Терајте влада со Села додека македнското гнездо се преселува во Левица, па после пак плачете коа ќе ве ебат и остават као Дуи, а и дпжне служи само и за тоа, курва партија да ја ебеш и оставиш на цедило како и секоја друга курва.

Нема што да ми кажеш, ти да разбираш малку повеќе немаше да вртиш плески у германија и да сонуваш некакви модели што не функционираат на балкан.
Автоматски споено мислење:

Ок али тогаш мора и ти да се вратиш да одлежиш некоја година како подржувач на Груевски кој нелегално амнестираше воени злосторници против човештвото. Го тепаше својот народ за да намести дезертер за Министер за Одбрана. И си направи договор за да си ја спаси кожата во замена за странски предавници да ја земат власта ( Пржински договор) Никола Димитров чиво дете е? Љупчо Ѓорѓиевски чиво дете е? Мијалков? Искрено ме мрзи да ја пишувам целата листа.

Kо о чему, ДПНЕ о поштењу.

Патем потсети ме во статутот на ДПНЕ што стои, во која држава се они партија? А и сонцето го снема на времето од никаде туку така.

Прегледај го приврзокот 310515

Едини кој уствари беше казнет за тоа предавство беше баш кандиндатот на ВМРО од Австралија. Погледај ќе видиш дека од Европа, Америка и горе доле сите на листите во МКД си добија мандат а кандидатот од АУС иако ги доби изборите со 95% од гласовите не беше поддржан од задгранините комитети на вмро и буквално сите дури и матичнниот негов во Мелбурн го бојкотираа. Тоа со уште едно 200 писма од секоја релевантна организација во АУС пак не беше доволна за Грујо на време да го смени па до последен момент калкуираше и кога виде нема да помине никако си стави некој јебиветар кој никој не го знаеше овде а живеел у мкд со години. Да беа сите задргранични/општински ко нас Вмро денес ќе си беше ОК. За жал се дур народ е зависен од партија тоа нема да може да го направи.
Автоматски споено мислење:

takae zloto se zakanuva
Автоматски споено мислење:

видовме уште на прошлите
На тие сеуште им требаше зајо на Калето па пуштаа пунење кутии и што ти не. Сега Калето мења политика, ќе видиме до кога и колку.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom