Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Но сега следува замката, ако во советите коалицираат со дпмне тогаш ќе станат нивна приврзок партија и изгледни шанси да ги изгубат тврдокорните кои се против дпмне.
Ќе бидат приврзок партија, ако како другите такви партии, од коалицијата бараат места во комисии и директорски места. Ако од коалицијата бараат исполнување на партиските цели, нешто што никој од приврзок-партиите не го бара, тогаш тоа е тоа, што се очекува и бара од нив.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
Koј не признава бе? Знам у какви гомна не пикна Заев и шо сеа да направам оти сум го гласал пред 5 години? Раката да си ја пресечам? Вмро сигурно нема да ги гласам во овој состав.
A koj ti rece da gi glasas.
Jas ne gi glasav, ne pak sareno kurtonce ko tebe.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Човек што дозволи да му се случи тоа што му се случи на центарот на Скопје не заслужува апсолутно никаков глас. Тука зборам за урбанизмот и квалитетот не за стилот и историјата.

Ми се свиѓаа некој проекти и идеи на Шилегов а за него како личност немам некое особено мислење. Данела(мислам дека сите прво мислевме дека е Даниела :D ) ми се допадна во скроз првото интервју на Сител ама понатаму со секој настап се помалку ми се допаѓаше а и нема некоја особена програма. Мило ми е за Ана Петровска и нејзиниот тим што освоија скоро 10к гласови.
Во секој случај кој и да победи, Скопје е изгубен град во многу погледи(и за тоа е криво вмро:D) единствено останува да се одржува хигиена...
Овие не ги биваше, таа не ја бивало, ама Шилеџе го бивало. Ашколсун бе машко!

Скопје е изгубено од времето на гнасата Грчев, кој што као демек градоначалник-архитект и урбанист го сјеба тотално за пусти пари. Со своите ДУП-ови го издупи Скопје. Распрашај се наоколу кај постари, ќе ти објаснат.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.246
Гледам и онаа Јоци сменила плоча, а до скоро се отепуваше од гомна јадење против Мицкоски и ВМРО. :facepalm:

Да им ебам тоа сончогледите бедни, нема помизерно нешто од вакви глувци кои се вртат каде што дува ветерот.
rats-running.gif
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Нешто радосен, ќе има леб за тебе ипак. Ќе ве оставиме сега вие да печалите, па послем пак комуњариве и така во круг. Што има потреба за избори, само трошоци, договорете се еден мандат вие други они и топ ќе ви е. На Дуи дајте им пола од колачат и гзот.
и тоа е, отприлика, целата политичка реалност кај нас
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
Во времето на ФИРОМ и на твојот сејвиор Грујо Америка ни се тресеше се сеќавам, Од секогаш сме правеле што ке ни се каже и од секогаш ке си правиме ние сме си мала фабрика во споредба со останатите држави и секогаш ке си бидеме ставајте кој сакате на власт исти брат ти е.
Taka Firom bevme ,ama ne za site,ne za sekade. Plus privremena referenca. Sega mozoku sto sme za site i za sekade. Ova ko za pocetok.
Ali aj sto da ti objasnuvam, od kilometri ti se gleda kurtinskiot kapacitet.
Kjuti barem radiodifuzna taksa ne plakjame, mozese i poloso da bidi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Скопје е изгубено од времето на гнасата Грчев, кој што као демек градоначалник-архитект и урбанист го сјеба тотално за пусти пари. Со своите ДУП-ови го издупи Скопје. Распрашај се наоколу кај постари, ќе ти објаснат.
И никој ова денес не го знае, ниту есапи.
Амнезија тотална.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
Скопје е изгубено од времето на гнасата Грчев, кој што као демек градоначалник-архитект и урбанист го сјеба тотално за пусти пари. Со своите ДУП-ови го издупи Скопје. Распрашај се наоколу кај постари, ќе ти објаснат.
Ова е еден од најголемите психопати што биле на нашата политичка сцена, али најсериозно го зборувам ова. Кој го знае човеков знае за што зборувам, а има доста и на кои им бил професор на факултет, човеков е за специјална установа со 24/7 надзор.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Taka Firom bevme ,ama ne za site,ne za sekade. Plus privremena referenca. Sega mozoku sto sme za site i za sekade. Ova ko za pocetok.
Ali aj sto da ti objasnuvam, od kilometri ti se gleda kurtinskiot kapacitet.
Kjuti barem radiodifuzna taksa ne plakjame, mozese i poloso da bidi.
Ај олабави со солењето на акл не глуми лудило.. незнам колку плаќате не живеам таму
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.204
и тоа е, отприлика, целата политичка реалност кај нас
Jas vojvodo mnogu dobro znaes za koj glasam od 2016 nekade pa navamu taka da ke te molam da ne me stavas vo ist kos so tebe na primer.
P.S vidi avatar ako vo slucaj ne ti e jasno.
Автоматски споено мислење:

Ај олабави со солењето на акл не глуми лудило.. незнам колку плаќате не живеам таму
Ovaj pa ovaj. Ko ne zivees sto jadis gomna na tema lokalni.
Автоматски споено мислење:

За жалење си
Se tesam so tebe iskreno
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Овие не ги биваше, таа не ја бивало, ама Шилеџе го бивало. Ашколсун бе машко!

Скопје е изгубено од времето на гнасата Грчев, кој што као демек градоначалник-архитект и урбанист го сјеба тотално за пусти пари. Со своите ДУП-ови го издупи Скопје. Распрашај се наоколу кај постари, ќе ти објаснат.
Покажи ми кај кажав дека Шилегов го бивало? Секако дека ќе ми се свиѓало нешто што направил, 4 години бил на власт, сигурно направил барем нешто океј. За гласање не сум од Скопје така да толку можам да кажам.

Знам шо има направено Грчев(се интересирам за архитектура и урбанизам), дупот за Дебар Маало тој го донесе да, ама најголема градежна експанзија се случи после 2009. Дупот негов за Мал Ринг е сто пати подобар од тоа што вмро изгради и догради и доколку вмро го следеше ќе беше милион пати подобри па ако сакаа и свети барок да стават и уште повеќе да украдат.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Jas vojvodo mnogu dobro znaes za koj glasam od 2016 nekade pa navamu taka da ke te molam da ne me stavas vo ist kos so tebe na primer.
P.S vidi avatar ako vo slucaj ne ti e jasno.
Автоматски споено мислење:


Ovaj pa ovaj. Ko ne zivees sto jadis gomna na tema lokalni.
Такој ми прдна на гузицу, гледам те тупиш га како у време на избеглицу Грују ми смо биле светлосни године напред сг овија не уназадиле..
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова е еден од најголемите психопати што биле на нашата политичка сцена, али најсериозно го зборувам ова. Кој го знае човеков знае за што зборувам, а има доста и на кои им бил професор на факултет, човеков е за специјална установа со 24/7 надзор.
Кога ќе се сетам дека мојата биФша шефица ме убедуваше дека е супер решение, демек Богданович го оправил Белград, еве сега и Скопје ќе се издигне со архитеТка на чело :facepalm:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Jas vojvodo mnogu dobro znaes za koj glasam od 2016 nekade pa navamu taka da ke te molam da ne me stavas vo ist kos so tebe na primer.
P.S vidi avatar ako vo slucaj ne ti e jasno.
Не се однесуваше реакцијата на тебе. На партиската политичка реалност опишана во постот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom