Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Чисто информативно приметив на преписки 11208 и 11209 /2019 по конзулски пат кои беа со рок да достават во ДАБЧ до 01.10.2021 уште им стои статусот да достават документи. Изгледа не даваат отказ. Од Алтаир списокот се овие. Претопстатувам со потврди од клуб се овие. Ако е со родител ќе им пишуваше родителот тој и тој немал доставено извод нешто така.
 
Член од
6 октомври 2020
Мислења
81
Поени од реакции
448
Чисто информативно приметив на преписки 11208 и 11209 /2019 по конзулски пат кои беа со рок да достават во ДАБЧ до 01.10.2021 уште им стои статусот да достават документи. Изгледа не даваат отказ. Од Алтаир списокот се овие. Претопстатувам со потврди од клуб се овие. Ако е со родител ќе им пишуваше родителот тој и тој немал доставено извод нешто така.
секој ден проверувам , се мислев оваа недела ќе имаат промена ама сеуште ништо.. :place:
@Karas Sk оваа недела на боловање се изгледа од указите :LOL::LOL:
 
Член од
12 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
секој ден проверувам , се мислев оваа недела ќе имаат промена ама сеуште ништо.. :place:
@Karas Sk оваа недела на боловање се изгледа од указите :LOL::LOL:
[/QU
секој ден проверувам , се мислев оваа недела ќе имаат промена ама сеуште ништо.. :place:
@Karas Sk оваа недела на боловање се изгледа од указите :LOL::LOL:
14983/2019 nema nisto a 15028 e pocnato kako moze taka intervju 28 maj
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Чисто информативно приметив на преписки 11208 и 11209 /2019 по конзулски пат кои беа со рок да достават во ДАБЧ до 01.10.2021 уште им стои статусот да достават документи. Изгледа не даваат отказ. Од Алтаир списокот се овие. Претопстатувам со потврди од клуб се овие. Ако е со родител ќе им пишуваше родителот тој и тој немал доставено извод нешто така.
Oni kako su lenji, nemoj misliti da ce sutradan od kad istekne rok za dopunska dokumenta da donesu odluku. Oni mogu i posle 6 meseci da donesu odluku, realno niko im nista ne moze... Oni su izgleda iznad svakog zakona.
Ako mogu bez ikakvih posledica da retroaktivno tumace zakone i rade sve ovo sto rade, onda mogu i 5 godina da drze predmete bez resenja, na zalost.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2021
Мислења
1
Поени од реакции
1
Дали некој знае од кога ќе бидеш на интервју во Конзулат по колку време се издава бројчето за проверка на статус?
Jas bev na intervju na 06.06.2019 vo Bt Konzulat brojceto MI stigna tuka vo septemvri. Pozdrav
 
Член од
12 јули 2021
Мислења
6
Поени од реакции
6
За сликаќе за пасош, додека излезе пасошот , колку време е процедурата преку амбасадата во Скопје, а колку преку Софија?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Преку конзулат Битола чекам скоро три месеци уште ништо.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Jas bev so rok na dostava na dokumenti vo original do 23.09, a gi dostaviv na pocetokot na septemvri i za nekolku dena povtorno me vratija na finalna i sega eve eden mesec stoi seuste finalna. Mislam deka site zafrkancii me pogodija i mene, aman veke barem da se smeni da znam na sto sum
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Jas bev so rok na dostava na dokumenti vo original do 23.09, a gi dostaviv na pocetokot na septemvri i za nekolku dena povtorno me vratija na finalna i sega eve eden mesec stoi seuste finalna. Mislam deka site zafrkancii me pogodija i mene, aman veke barem da se smeni da znam na sto sum
Со документи достави ?
 
Член од
18 јануари 2021
Мислења
93
Поени од реакции
106
Jas bev so rok na dostava na dokumenti vo original do 23.09, a gi dostaviv na pocetokot na septemvri i za nekolku dena povtorno me vratija na finalna i sega eve eden mesec stoi seuste finalna. Mislam deka site zafrkancii me pogodija i mene, aman veke barem da se smeni da znam na sto sum
Jesi bio sa potvrdom ili druga neka dokumentacija?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184

Kajgana Shop

На врв Bottom