Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.696
Што знам....ова над Охрид е можеби авион во фаза на пристапување кон аеродромот
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Што знам....ова над Охрид е можеби авион во фаза на пристапување кон аеродромот
Па ваљда во тие 35 секунди колку што снима ќе се мрднеше малку, ова стои во место, плус авион кога слетува има поинакво трепкање и сигнализација...
Автоматски споено мислење:

Еве уште едно видео од сличен тип, ова беше и на History Channel во емисија за UFOs, примети како едното стои во место не се мрда а друго летало доаѓа до него застанува и после се враќа назад, авиони не прават така...
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Хахахах добар си два гика објаснуваат проста математика, имаш боље дебанкер од овие Мик Вест се вика иако и он си тропа глупост... Еве ти поранешен ф16 пилот и Флир експерт ти објаснуваат за гимбалот што овие двајца дибеци мислеа дека е далечен авион или таму некоја глупост https://www.youtube.com/watch?v=6PYPtjj01Qs&t=10s

Инаку уживај дека овие се дебанкирани, ставот на Пентагон сеуште е дека се неидентификувани обијекти, али како и да е има нови 160 случаи од 2019 до 2020 во новиот репорт само еден случај е решен, преку 40 се со чудни и необјасниви траектории на движење кои современата технологија не може да ги репордуцира и фатени се на повеќе радари.

Еве што се дешава во Конгресот и какви нови тела ќе се формираат https://www.youtube.com/watch?v=d-gBnJegvbw

Како и да е ти препорачувам да се задржиш на рамна Земја,анти-ковид и анти-ваксерство...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
да се задржиш на рамна Земја
Равноземљаши се твои long lost brothers and sisters, ко у стар трек ромуланци и вулканци не се сакаат али се ист народ на различни планети, заедничко им се острите уши а у ваш случај фолијата. Да не се знаело леќи, дефокус, паралакс и динамички опсег на камера.:sneaky:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Равноземљаши се твои long lost brothers and sisters, ко у стар трек ромуланци и вулканци не се сакаат али се ист народ на различни планети, заедничко им се острите уши а у ваш случај фолијата. Да не се знаело леќи, дефокус, паралакс и динамички опсег на камера.:sneaky:
Хахахахаха паралакс и динамички опсег ќе ми збори... Абе да беше се паралакс ќе правеа ли ново тело во Пентагон бе муле едно? Да беше се паралакс, репортот од Пентагон знаеш како ќе звучеше? Ќе кажеше 'nothing to see here' 'No aliens'...

Ама не ме чуди бе ти и на целата научна фела не веруваш, зимаш читаш од Биџонс, Тенџереке и Фејсбук мамички контра вакцини а исмеваш нобеловци и доктори кои студирале по 20 години, ти си брате тешка ретарда...

Во случајов земаш и слушаш двајца артисти за ефекти :pos: за кои не ни постои основна школа ебате, двајца рото-аниматори што не знаат ни што е ФЛИР систем наспроти стручни луѓе, пилоти и луѓе како Крис Мелон и бившиот директор на АТТИП во Пентагон Луис Елизондо.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Хахахахаха паралакс и динамички опсег ќе ми збори... Абе да беше се паралакс ќе правеа ли ново тело во Пентагон бе муле едно? Да беше се паралакс, репортот од Пентагон знаеш како ќе звучеше? Ќе кажеше 'nothing to see here' 'No aliens'...

Ама не ме чуди бе ти и на целата научна фела не веруваш, зимаш читаш од Биџонс, Тенџереке и Фејсбук мамички контра вакцини а исмеваш нобеловци и доктори кои студирале по 20 години, ти си брате тешка ретарда...

Во случајов земаш и слушаш двајца артисти за ефекти :pos: за кои не ни постои основна школа ебате, двајца рото-аниматори што не знаат ни што е ФЛИР систем наспроти стручни луѓе, пилоти и луѓе како Крис Мелон и бившиот директор на АТТИП во Пентагон Луис Елизондо.
Не ми се нервирај, и ти ко Молдер сакаш да веруваш, он стварно ги најде ванземањците, ти посакувам и ти да ги, па да ти ги решат сите проблеми на земјата, иако мислам дека и да постојат нив ги боли цеф за тебе, пратат ситуација да не ги истребиме китовите.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Не ми се нервирај, и ти ко Молдер сакаш да веруваш, он стварно ги најде ванземањците, ти посакувам и ти да ги, па да ти ги решат сите проблеми на земјата, иако мислам дека и да постојат нив ги боли цеф за тебе, пратат ситуација да не ги истребиме китовите.
Не се нервирам, ти кажувам во животот се водиш цело време по погрешни извори, еве прост пример па ти направи си паралела и со вакцините и со рамна Земја, мислам дека имаш интелегенција и можам да те извадам на прав пат.

Пример број 1: The Nimitz Case

4 пилоти се препратени да проверат аномалија на одредена локација, два авиони двосед, начекуваат објект кои наликува на Тик-Так со големина од прилика на Ф-16 кој има интеракција со едниот авион, пилотиран од Командант Дејвид Фрејвор, и наеднаш исчезнува со голема брзина 60 миљи од нивното место. Еве целосно интервју со Дејвид Фрејвор


Другиот авион е пилотиран од Алекс Диетрич. Еве ги двата пилоти како го опишуваат настанот еден до друг...



Но што е тука интересно? Овој настан не останува само на очевидици... Цело време пилотите со водени со радарска поддршка од страна на Кевин Деј кој со денови претходно ги гледал овие аномалии и дури со свои очи ги видел објектите еве интервју со него


Во меѓувреме кога објектот во форма на Тик-Так завршува 60 миљи подалеку за неколку секунди, повторно се појавува на два радари на оној на Кевин Деј и плус на радарот на специјален авион наречен Hawkeye



Пратен е и трет авион пилотиран од страна на Командир Чед Андервуд, еве го неговото интервју за инцидентот


Тој ја прави следната снимка направена од ФЛИР системот:



Пошто знам дека нема да ги гледаш видеата на крајот објектот со голема брзина исчезнува и од радари и му бега и на флир системот... Тука имаш 4 очевидци, најмалку 4 радар оператори и плус уште еден пилот кој прави ФЛИР снимка.

Оваа снимка прв пат беше ликната во 2008, беше прогласена за монтажа, во 2017 Њу Јорк Тајмс ја потврди како легитимна и направи бум, Пентагон ја призна автентичноста во 2020, случајот останува нерешен...

И ти ми ставаш двајца VFX мрсулковци кој ставиле фолија на глава се смеаат и објаснуваат за паралакс и дека снимката не била ништо посебно а Пентагон ќути и прави нови тела за истражување...

Епа затоа драг мој Гејатлеј ти викам проверувај ги изворите, не читај од Фејсбук мамимчки за вакцини или дека земјата е рамна, замисли наместо да читаш и пратиш легитимни извори ти се водиш по Тенџереке...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
и можам да те извадам на прав пат.
Во ред Тролајке, ако се вложуваш веќе у моја преедукација дај почни од бејзикс, прво зашто е битно уопште постоење на нло као ванземаљци, еве и да се они, само си леткаат и набљудуваат, шо со тоа? Надеж дека ќе извлечеме од нив технологија за клин енерџи и ќе спасиме планетава? Или олеснување дека не сме сами? И те молам, ја сум проваксајнс само не ми треба сега па имам време да почекам нашите имунолози да развијат наша, или да стигне кубанската.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Во ред Тролајке, ако се вложуваш веќе у моја преедукација дај почни од бејзикс, прво зашто е битно уопште постоење на нло као ванземаљци, еве и да се они, само си леткаат и набљудуваат, шо со тоа? Надеж дека ќе извлечеме од нив технологија за клин енерџи и ќе спасиме планетава? Или олеснување дека не сме сами? И те молам, ја сум проваксајнс само не ми треба сега па имам време да почекам нашите имунолози да развијат наша, или да стигне кубанската.
It's okay, you are а 'simple man'... И јас би сакал да не ме интересираат овие работи, да бидам едноставен човек, куча посо, малку дружење и трач муабети со Тенџерес и Биџоунсеу и така... Ама ете читам, гледам, барам, едноставно ме фасцинираат овие работи, моето мислење за нив е ирелевантно а и тоа што за мене е битно за некој друг не е битно. На крај се сведува на нивната интенција а не на нашето мислење за нив, дали се интер или мулти димензионални, дали се од друг сончев систем или галаксија, се тоа отвара без број можни теории...

Што би рекле Луис Елизондо (екс АТТИП) и Рајан Грејвс еден од многуте пилоти што ги имаат секојдневно гледано овие објекти во забрентиот простор, не е важно дали некој верува или не, овие физички машини се присутни и го нарушуваат нашиот воздушен простор без да сноснат никакви последици односно никој ништо не им може...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.923
Поени од реакции
35.259
Дај не ја труете една од најфасцинантните теми на форумот. Кој не верува нека си отвори нова тема за теории на заговор и нека дискутира таму.

Леталата од видеата од Охрид и тоа од Порторико се неверојатни и скоро идентични, штета шо овој во Охрид немаше поквалитетна камера и не зумираше.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Зашто го тагнуваш Зурлата кога според нив Универзумот не постои? Дека господ ја креирал оваа рамна колеква за нас луѓето да живееме и дека звездите се проекција?

Инаку вие глупите билдери што немате во мозокот и курето, дали ако имате поголеми мускули повеќе ќе ве сакаат жените? Дали знаеш дека денес да сметаш дека нема живот надвор од Земјата е еквивалентно да бидеш рамно-земјаш?
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
It's okay, you are а 'simple man'... И јас би сакал да не ме интересираат овие работи, да бидам едноставен човек, куча посо, малку дружење и трач муабети
Ама полека сега, брзоплет си, вака не се разговара, ајде за нивната намера, еве под услов да постојат, Стивен Грир вика дека имаат IQ околу 500 и дека нивната намера е добра, набљудувачи и водичи, дека пошто ние сме мајмуни за нив не ни пробуваат со нас да комуницираат, дека сите овие НЛО на снимките кои ги постираш ( официјалните од пентагон ) како и 80 - 90 % општо се мен мејд направени после Розвел со реверс инжењеринг ( нели и Боб Лазар беше дел од тоа со елемент 115 а сега го ставивме у периоден систем ) и дека е намерно подигање на хајп со цел одредена агенда. Шо мислиш за тоа?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ама полека сега, брзоплет си, вака не се разговара, ајде за нивната намера, еве под услов да постојат, Стивен Грир вика дека имаат IQ околу 500 и дека нивната намера е добра, набљудувачи и водичи, дека пошто ние сме мајмуни за нив не ни пробуваат со нас да комуницираат, дека сите овие НЛО на снимките кои ги постираш ( официјалните од пентагон ) како и 80 - 90 % општо се мен мејд направени уште после Розвел со реверс инжењеринг ( нели и Боб Лазар беше дел од тоа со елемент 115 а сега го ставивме у периоден систем ) и дека е намерно подигање на хајп со цел одредена агенда. Шо мислиш за тоа?
Па нели кур те болело дали постојат или не, од кај сеа толку многу знаеш? Зарем губеше време да ја читаш темава или претходно си читал и истражувал сам? Кој бивши јузер си и дали си бот акаунт на @DaedaIus ?

Боб Лазар никогаш не тврдел дека се мен мејд, напротив он викаше дека не можат да направат реврс-инжињеринг и дека МОЖЕБИ едно од тие летала е археолошки пронајдок.

Има повеќе луѓе вклучени во ова, зарем сега мора на сите да им верувам? Ете јас им верувам на Луис Елизондно, Дејвид Фрејвор и поготово на Крис Мелон. Моето скромно мислење е дека поради големата компартментализираност многу мал дел на луѓе ја знаат целата вистина за Розвел и таквите анегдоти.

Стивен Греер треба еднаш засекогаш да ги стави парите кај што му е устата и да направи огромен неоспорлив експеримент пред научници со таа негова СЕ5 комуникација или да исчезне од мапата, ете му оставам простор да докаже дека со помош на медитација може да воспостави комуникација.

Како и да е ете ти го Галилео проектот на Хардвард на чело со Ави Лоеб комплетно финансиран, набавуваат телескопи, ИР камери и разни сензори, ќе се ловат добри снимки од истиве објекти па ќе видиме кој бил во право.

Според Луис Елизондо спор ќе биде процесот со Пентагон и Конгресот како и се политички што оди споро, може да трае 6 години па и повеќе ама има значителен напредок веќе 'мачката излезе од кутијата' и Галилео може само да го убрза тој процес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom