Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.519
Поени од реакции
9.412
Да за тоа си во право, освен за природни непогоди и сообраќајки за друго болниците се непотребни.


Дај објасни како срцеви болести и дијабетес не зависат од тебе т.е. од дали се придржуваш кон здрав живот а на прво место исхрана? :icon_lol:
Душичко, дали ти со боца кислород шеташ секаде?
Од каде наоѓаш здрава храна, непрскана, неѓубрена..
Мајкати у штала ли ја пораѓал таткото?
Сакаш уште?
Ако имаш криви заби како ќе ги исправиш?
Ај седи си мадро
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Да за тоа си во право, освен за природни непогоди и сообраќајки за друго болниците се непотребни.
Абе и ти можеби си непотребен за општеството, ама за партијата си битен.
Небитно е кој и како се разболил во овој случај, ваков пропуст НЕ СМЕЕ да се направи во никој случај кај ваков тип на објекти.
За овој пропуст треба да се состави цел оркестар што ќе свират клавијатура во Шутка, во најмала рака по 10тина години и да биде пример за повторно да не дојде до слични глупости.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Што ќе се замара тимот на Вилипче со документациии, влас се или што се… му рекол на ѓуптино: Циго, ако сакаш тендер, нема јас да ти ја пишам тендерската документација, пиши и прати да ја објавам, знаеш како треба. И да не ја забораиш тарифата.
Можи и така да било. Без разлика треба да се најди стручњакот што предложил ваков тип на модуларни болници.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
567
Поени од реакции
975
Кој сака ќе најде и ќе се снајде а кој не бара изговори.
Вие живеете си нездрав живот и надевајте се на убави и уредени болници а јас ќе си продолжам како до сега па ќе видиме кој до каде ќе стигне.

Не сум тука да се расправам туку само да го изнесам мојот став, а секој има право да си живее по свое убедување и да избере што ќе прифати за точно.
Ај одох имајте убава вечер :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Кој сака ќе најде и ќе се снајде а кој не бара изговори.
Вие живеете си нездрав живот и надевајте се на убави и уредени болници а јас ќе си продолжам како до сега па ќе видиме кој до каде ќе стигне.

Не сум тука да се расправам туку само да го изнесам мојот став, а секој има право да си живее по свое убедување и да избере што ќе прифати за точно.
Ај одох имајте убава вечер :icon_lol:
Кажи само дали те замолија или ти наредија да го изнесиш 'ставот'. :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Зарем ти би седел мирен ако не дај боже ти се случи таква трагедија а ги знаеш виновниците!??.
Абе одам и ги линчувам на лице место, а не да ги раскажувам на тв.
Прво, човекот најверојатно има деца и заради нив не направил некоја глупост - му се восхитувам на трпението и храброста за истото (пошто баш треба да си храбар за да не направиш пиздарија во такви моменти). Мада и небитно.

Второ, навистина не ти ја сфаќам логиката. Како и да е, нема помизерно од тоа што му го прават, турање сол на отворена рана. Премногу нечовечно и сурово.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.963
Дај бе банирајте го овој, од тема за 14 жртви, ќе се претвори во тема Вицеви без наслов трет дел!
Ne be zosto da go baniraat. Taman si e likot. Da si znaat kurtonite za koj i sto krseja i farbaa pred nekoja godina.
Onie de sto imale samo najdobri nameri.
Drugite verojatno se znaat od stab :toe:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.519
Поени од реакции
9.412
Прво, човекот најверојатно има деца и заради нив не направил некоја глупост - му се восхитувам на трпението и храброста за истото (пошто баш треба да си храбар за да не направиш пиздарија во такви моменти). Мада и небитно.

Второ, навистина не ти ја сфаќам логиката. Како и да е, нема помизерно од тоа што му го прават, турање сол на отворена рана. Премногу нечовечно и сурово.
А зошто не пријавил во СВР Тетово, туку само на новинари и на тв дава изјави!?
Ако некој ти се заканува, нормално е дека уплав ке добиеш прво, но штом блиски ти починале, нема сила која што ќе ме спречи да не идам да се обрачунам...собирам мои пријатели и идам.
Останувам со сомнеж дека нешто не е како треба тука.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Бисера позитивна на ковид отиде да гласа во Собрание бидејќи немаа кворум СДС-ДУИ, денес истата го брани Венко и соли памет колку е народот уназаден зошто се заразувал од ковид... Тука фали едно кловн емоџи.
Навистина на крај ќе искочи луѓето што изгореа живи сами си се виновни. :pov:


 
O

onefifty

Гостин
Не ми се допаѓа нешто во изјавата на човеков, нешто ми е сомнително, оти два дена јавно изјавува дека му се закануваат, ама ете го, уште е жив....ако он ги знае кои се тие што му се закануваат, досега требаше да бидат приведени ....која е поентата секој ден да читаме и слушаме за некоја закана по живот, се си мислам дека ова е наместена работа.
Што знам.
Да те потсетам на муабетот за релативизирање од претходно.
Уште тврдиш дека не е така?
До толку ти е испиен мозокот, на форум си, не си во штаб, можеш сама да донесеш некои заклучоци и да размислуваш со своја глава.
Пробај.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.519
Поени од реакции
9.412
Да те потсетам на муабетот за релативизирање од претходно.
Уште тврдиш дека не е така?
До толку ти е испиен мозокот, на форум си, не си во штаб, можеш сама да донесеш некои заклучоци и да размислуваш со своја глава.
Пробај.
Neznam kako mirisaat stabovite...a veruvaj deka ne mi teknuva nitu eden edinstveno normalen zaklucok.
Tapa mi e glavata...aj razbistri mi ja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom