Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
според тебе бијонс кој би бил добар кадар за министер?
Мене не ме праша,но ќе си земам за право да ти дадам одговор ...Секој човек што е налик на Тодоров, што го викаа бубашваба, што ќе прави изненадни контроли у било кое време, што ќе биде страв и трепет за цел медицински персонал, што ќе постави добри менаџери, добри економисти, што ке направи правилна систематизацијс....итн...ама таков мајка не родила во Мк.
Да го вратиме едино Никола пак.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Мене не ме праша,но ќе си земам за право да ти дадам одговор ...Секој човек што е налик на Тодоров, што го викаа бубашваба, што ќе прави изненадни контроли у било кое време, што ќе биде страв и трепет за цел медицински персонал, што ќе постави добри менаџери, добри економисти, што ке направи правилна систематизацијс....итн...ама таков мајка не родила во Мк.
Да го вратиме едино Никола пак.
тетке ти го номинираш најлошиот министер за здравство што сме го имале, што воведе мој термин, здравствени картици и тон срања да не можеме да се лечиме. Иначе никој не се тепа да биде министер за здравство, поготово не сега у корона криза. Така да мислам дека филипче ќе остане, но сепак останува да видиме.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
тетке ти го номинираш најлошиот министер за здравство што сме го имале, што воведе мој термин, здравствени картици и тон срања да не можеме да се лечиме. Иначе никој не се тепа да биде министер за здравство, поготово не сега у корона криза. Така да мислам дека филипче ќе остане, но сепак останува да видиме.
Чичо, сите мерки он што ги донесе се супер, но само кога би се спровеле како што треба, праведно и поштено...но нашиов народ, сељачиште тешко, не е научен мирно и културно да чека во ред, сака се оддеднаш да заврши работа.
Плата по учинок беше добра замисла, но докторите и ИТ секторот правеа дубари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Чичо, сите мерки он што ги донесе се супер, но само кога би се спровеле како што треба, праведно и поштено...но нашиов народ, сељачиште тешко, не е научен мирно и културно да чека во ред, сака се оддеднаш да заврши работа.
Плата по учинок беше добра замисла, но докторите и ИТ секторот правеа дубари.
тетке мој термин е катастрофа која умре многу луѓе што немаат пари да платат приватно, додека доктурите си го ладат у канцеларија и примаат 5-6 пациенти на ден стотици чекаат со месеци да дојдат на ред! Како може тоа да е добро? Порано секој болен иде у клиника одма на преглед и одма добива терапија, сега тој болен чека неколку месеци да добие терапија, ради тие срања тетке, а и уште остана истото срање до ден денешен, па не се чуди што умираат луѓе.

Немаме ние 5,000 специјалисти, па мој факинг термин да имаме у оваа држава.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
тетке мој термин е катастрофа која умре многу луѓе што немаат пари да платат приватно, додека доктурите си го ладат у канцеларија и примаат 5-6 пациенти на ден стотици чекаат со месеци да дојдат на ред! Како може тоа да е добро? Порано секој болен иде у клиника одма на преглед и одма добива терапија, сега тој болен чека неколку месеци да добие терапија, ради тие срања тетке, а и уште остана истото срање до ден денешен, па не се чуди што умираат луѓе.

Немаме ние 5,000 специјалисти, па мој факинг термин да имаме у оваа држава.
Чичко Рон, немаш везе ...ама ме мрзи тебе да ти објаснувам...Што мислиш @Bafra да биде министер за здравство?;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Чичко Рон, немаш везе ...ама ме мрзи тебе да ти објаснувам...Што мислиш @Bafra да биде министер за здравство?;)
немам везе зошто ти ја кажувам реалноста тетке, вас неработниците грујо ве создаде, затоа го барате назад.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
немам везе зошто ти ја кажувам реалноста тетке, вас неработниците грујо ве создаде, затоа го барате назад.
Кој го спомна Грујо?
Назад никако, не го сакам...и не вреѓај бе Ронки, јас сум докажан работник.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Ледот околу Ковид теорот полека се пука.
Доктор Зеленски, евреин Рабин, претпоставувам дека е и Кабалист или од Хабад Љубавич.
Работи во америка, од COVID ги излечил: американскиот претседател Доналд Tрамп,
рабин Хаим Каневски, Мистер Лицман министер на здравство на Израел, претседателот на Бразил Болсонару.
Исто и по еврејска линија има дадено методика за лечење на COVID болни, ја користат и видни религиозни членови од рабинството.
Сакам да кажам дека не е некојси луд селски доктор, треска глупости, конспирации а доктор Зеленски е јака фаца, авторитет.
Главното е тоа што доста аргументирано ги објасни стварите, за жал кај нас православните и католиците, пропадната работа, свештениците или се слепи или се плашат да кажат. Од две илјади години учат, како ѓаволот под прет текст на добри дела ќе ги излажи луѓето, ќе му поверуваат и примат белегот на ѕверот. Кој го нема белегот на ѕверот нема на може да купува и продава...
А иначе по нивниот Таламуд, таму немаат нов завет а само стариот и разработка и толкување околу него, дел екстремни/Шулхан арух.../.
Со мој зборови главното им кажува на Рабинскот Суд, што направивте луѓе, толку се готвите а го преспавте настанот, први по вакцина во светот, 9 од 10 вакцинирани ќе умрат. Претседателот на судот, мислам дека заплаче.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom