Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ко Рики од Лузерпул да го читам! Аферим!
Ахахахахаха кај ти текна Лузерпул, колку си генијален хахахахах да си ибеш векот, никад не сум слушнал Лузерпул хахахахаха пак да се насмеам.

Ова е WINter, хахахахха комедии си...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ок, кој е подобар од него како 10ка?
Па изумре некако таа позиција во модерниов фудбал, речиси да нема екипа од појакиве лиги што фура со класична 10ка. КДБ рецимо е класична 10ка ама во системот на Пеп игра десно во средина иако има голема слобода во играта, Модриќ е 10ка ама и тој не го игра тоа така да не знам што да ти одговорам. А и не е битно кој е боље од него, ти кажувам дека не е светска класа играч зашо си има и он доста фалинки у играта. Глеј што значи КДБ за Сити, без него се како муви без глави.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Глеј што значи КДБ за Сити, без него се како муви без глави.
Тоа више говори за Сити отколку за де Брујне. Си има и он слабости, плус почнаа и повреди да го мачат. Ама Сити на толку истурени пари да зависи од еден човек е срамота.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Серија А термините цела сезона ќе бидат како викендов (Саб-Нед 2 натпревари од 18.30, 2 од 20.45) или штом се спушти температурата ќе ги има и оние термини од 12 и стандардниот Недела во 3?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Тоа више говори за Сити отколку за де Брујне. Си има и он слабости, плус почнаа и повреди да го мачат. Ама Сити на толку истурени пари да зависи од еден човек е срамота.
Не се слагам. Кои слабости? А иначе за Сити тоа си стои, премногу фрлени милиони за да зависиш од еден играч.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не се слагам. Кои слабости? А иначе за Сити тоа си стои, премногу фрлени милиони за да зависиш од еден играч.
Идеме офф топ, ама ајт!
Кај ме најде сега мене да му барам на де Брујне слабости? Иако навивам за МУ, ми се допаѓа како играч, само го утнал клубот :D Сум приметил дека долго се враќа у форма после паузи и да има бар малку пописмен менаџер во ПЛ не е така тежок за маркирање! Додуша ризик е да го маркираш него кога може некој друг од коњицата на Сити да те истури!
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Не се слагам. Кои слабости? А иначе за Сити тоа си стои, премногу фрлени милиони за да зависиш од еден играч.
Стек оди брцни се у длабокото, по можност со отворени очи и карпа врзана на нога и не кур замарај у сред пладне доека си на море. Све да ти ебам ете сеа тоа ќе ти објаснуваме за Де Брујне неконстантиот според мене Марио ДенДНОнкер.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ic ne me plasi otvaranjevo na $inter, do polusezona ke crknat, nemaat ic zameni...
Titula welcome to Torino
Немаат замени а втор среден ред на Интер јачи него први на Јувентус :pos:

Одбрана и напад дупло појаки од тие на Јувентус, јас сериозно ви кажувам оваа сезона прашање е дали Јувентус ќе биде во битка за 4 место, може и 3-4 кола пред крај да излезе и од таа битка...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Немаат замени а втор среден ред на Интер јачи него први на Јувентус :pos:

Одбрана и напад дупло појаки од тие на Јувентус, јас сериозно ви кажувам оваа сезона прашање е дали Јувентус ќе биде во битка за 4 место, може и 3-4 кола пред крај да излезе и од таа битка...
Ke se prasuvas ti na kraj koga dedo Kielini ke go kreva trofejot..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom