Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Глупости пишувате.

Интер има требаа од 70м за да покријат долгови, со Хакими беше решен тој проблем.

Сега од 115м за Лукаку најверојатно 100м ќе завршат во Кина, а и не се знае сеуште, имаше најави дека тотенхем спрема понуда од 90м за Лаутаро, за ова цена кинезиве сами ќе го однесат пешки во Англија.

Се на се, црно и се пишува на Интер, единствен кој ми дава надеж е Марота, досега покажа дека не паничи и не спие.
Bas toa i kazav u prethodnata tema, deka razlikata ja pravi Marota i daj boze da si otide :icon_lol: drug da bese, ke se borevte za izlez u onaa konferenciskana euroliga..
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.547
Поени од реакции
5.888
>Нема да си оди Конте
>Нема да си оди Хакими
>Нема да си оди Лукаку
>Нема да останеме само на Џеко
>200 миљони сме у плус од трансферите

>Нема да си оди Лаутаро -- до тука се сега фан клуб Интер

>Нема да завршиме надвор од топ 4
>Нема да ни требаат 10 години да се вратиме на исто ниво
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.576
Аииии кое плачење ќе биде на темава...
Автоматски споено мислење:

Аииии кое плачење ќе биде на темава...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
Bas toa i kazav u prethodnata tema, deka razlikata ja pravi Marota i daj boze da si otide :icon_lol: drug da bese, ke se borevte za izlez u onaa konferenciskana euroliga..
Па да бидеме реални, имаш право, и јас истото го мислам, со Марота имам надежи дека ќе бидеме конкуретни и ќе се донесе нешто квалитетно, без него веќе ќе беше распад систем.

Кажи ми еден ебан фан на Интер што кењаше за Хакими пред да го потпише стариот?! Од нигде никаде го потпиша за ебани 35-40М на 10 рати... Го донесе Ериксен за 0 евра.

Самиот агент на Вајналдум изјави дека се било договорено со Интер, и за малце не потпишале пред договор со Интер уште во јануари, но финансиските проблеми на Кинезиве за да изнесат пари од Кина го стопирале овој трансфер.

Ако малце од парите на Лукаку/Хакими (50-60м) му се става на располагање на Марота верувам дека ќе успее да донесе нешто квалитетно, со кој ќе бидеме конкуретни и следната година во Италија, секако ако не се чепка веќе составот :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.092
Поени од реакции
4.077
Па да бидеме реални, имаш право, и јас истото го мислам, со Марота имам надежи дека ќе бидеме конкуретни и ќе се донесе нешто квалитетно, без него веќе ќе беше распад систем.

Кажи ми еден ебан фан на Интер што кењаше за Хакими пред да го потпише стариот?! Од нигде никаде го потпиша за ебани 35-40М на 10 рати... Го донесе Ериксен за 0 евра.
30м го плати Интер Ериксен.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.576
Дамфрис пристигна во Милано, Џонтра Ди Марио го најави уште на Европското ако не се лажам, има да изгази у Италија ќе ора по десна страна...

Ин: Дамфрис, Чаланоглу и Џеко вкупно платени 15 милиони брееее каков мастермајнд од страна на Марота...

Сеа уште Кореа или Влаховиќ и завршуваме со плус 100 милиони и подобар тимски ростер од лани кој нема да зависи од индивидуалните квалитети на Лукаку.

Предвидување ја зимаме Серија А со плус 20 бода пред вториот.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
30м го плати Интер Ериксен.
Мене така ми кажале на фан клуб Интер, јас не знам.

пс. Шала на страна, стварно мислев Ериксен беше донесен за 0, но бил донесен за 20М не 30.

According to Fabrizio Romano, Inter agreed a €20 million (£17 million) fee with Spurs to sign the Denmark international.

Зошто додаде плус 10М, јас незнам. :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.576
Исто се шпекулира дека Ериксен до Ноември ќе биде фит... па па па па Дрим Тим
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.526
Поени од реакции
43.048
Исто се шпекулира дека Ериксен до Ноември ќе биде фит... па па па па Дрим Тим
Прекини :)
Никад веќе нема да игра во Италија он, не смее. Тоа стентот или што и да е апаратчето ќе му седи со години, ко на Блинд кој игра од 2019 со такво у него. Најверојатно ќе се враќа во Ајакс он ако се реши да продолжи со играње фудбал.
 
D

dobramuzika

Гостин
дојде време француското првенство да биде подобро од италијанското, да ти ебам клубот што не може да потпише играч во вредност од 35 милиони, да, за јуве зборувам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom