Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Оф боже спаси не веќе еднаш од овие еу-фундаменталисти.

Политички, историски, економски, морално и спиритуално банкротирани и неписмени.За нив сите врлини се маани а сите маани се врлини.
За нив луѓето со ставови и принципи се лудаци, луѓето без кичма и став се прагматични.
За нив борците се будали, а кукавиците се интелигентните.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.472
Оф боже спаси не веќе еднаш од овие еу-фундаменталисти.

Политички, историски, економски, морално и спиритуално банкротирани и неписмени.За нив сите врлини се маани а сите маани се врлини.
За нив луѓето со ставови и принципи се лудаци, луѓето без кичма и став се прагматични.
За нив борците се будали, а кукавиците се интелигентните.
Мислиш на комуњарите?
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.518
Кога ќе се отворат границите после кризава,огромен дел од населението ќе го снема од државава.Тогаш ќе видите што е вистинска криза.Го здоболе некој стапот и за Левици и за Вмро и за СДС-овци.
Кога ќе падне економијата нагло,што од корона-кризава,што од немање работна сила,тогаш дури ќе има оф леле мајко.Државата ќе удри уште толку по народот со даноци и кражби,ќе се создаде уште поголем хаос,кој ќе доведе до тотална пропаст на Македонија.
Овоа требаше да го мислат пред се постарите генерации уште од 1991 година кога дозволија да се случува брутална корупција и кражба од страна на тогашните политичари.Таквите трендови продолжија и понатаму,така да,се доведовме до овоа дереџе до кое сме.
Кој се бори сеуште да опстои државава? Оној кој не сака или не може да избега во странство или оној кој глуми патриот.Сите останати,верувајте дека ниту 5 секунди не би размислиле да ја спраштат од вукојебинава.
Токму ваквите луѓе претежно прибегнуваат кон Левица,гледајќи една надеж,последна шанса за спас.Ама за жал,реалноста е многу покомплицирана.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.504
Кога ќе се отворат границите после кризава,огромен дел од населението ќе го снема од државава.Тогаш ќе видите што е вистинска криза.Го здоболе некој стапот и за Левици и за Вмро и за СДС-овци.
Кога ќе падне економијата нагло,што од корона-кризава,што од немање работна сила,тогаш дури ќе има оф леле мајко.Државата ќе удри уште толку по народот со даноци и кражби,ќе се создаде уште поголем хаос,кој ќе доведе до тотална пропаст на Македонија.
Овоа требаше да го мислат пред се постарите генерации уште од 1991 година кога дозволија да се случува брутална корупција и кражба од страна на тогашните политичари.Таквите трендови продолжија и понатаму,така да,се доведовме до овоа дереџе до кое сме.
Кој се бори сеуште да опстои државава? Оној кој не сака или не може да избега во странство или оној кој глуми патриот.Сите останати,верувајте дека ниту 5 секунди не би размислиле да ја спраштат од вукојебинава.
Токму ваквите луѓе претежно прибегнуваат кон Левица,гледајќи една надеж,последна шанса за спас.Ама за жал,реалноста е многу покомплицирана.
Ќе сонувате за странство, вас ве чекаат.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.518
Ќе сонувате за странство, вас ве чекаат.
Кој те праша тебе бе!!!
Ќе го правиме муабетов за некое време кога ќе се олабави кризава.
Живејте вие во тешки делузии.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.504
Кој те праша тебе бе!!!
Ќе го правиме муабетов за некое време кога ќе се олабави кризава.
Живејте вие во тешки делузии.
Олабавува кризата, еве гледам. Тоа што тебе толку ти сече е друго, масовно иселување као она што беше до 2018 заврши. Кризата тек ќе започне горе, уште еден бран, а веќе е прашање на време коа ќе биде и ќе оди се у курац као лани, а не пак уште да иделе некаде. Баш оваа криза требаше да го освести народот и работничиката класа, дека единствено дома и со заедничка сила се носи промената ама нели не небива и леле ќе снемаме за јадење, оди купувај, тогаш можеш да очекуваш вакви глуми размислувања.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.539
Политиката е тоа баце, даваш зимаш и гледаш да бидеш у ќар на крај. Тие истите терористи ги обучуваа германски тајни служби како и ЦИА и + уште нешто најверојатно.
Убаво вика Грујо у говорот што ти никад нема да го чуеш, еве уште еднаш
Политиката е тоа баце, даваш зимаш и гледаш да бидеш у ќар на крај. Тие истите терористи ги обучуваа германски тајни служби како и ЦИА и + уште нешто најверојатно.
Убаво вика Грујо у говорот што ти никад нема да го чуеш, еве уште еднаш
Го знам говоро сум бил член на умс долги години. За се е во право во видеото , но незначи дека немаше да подклекни или како што викаш ти да даде нешто ова е политика ,нешто циа , амбасади кур се треси , и што зедовме ние за тоа шо дадовме ?? Јас ќе ти кажам 2011 со гласањето за хашките , си доби цврста коалиција во дуи и непрекинато владеење во наредни 5 години. А ние македонците добивме од трите подолгото.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.652
Поени од реакции
7.549
Кога ќе се отворат границите после кризава,огромен дел од населението ќе го снема од државава.Тогаш ќе видите што е вистинска криза.Го здоболе некој стапот и за Левици и за Вмро и за СДС-овци.
Кога ќе падне економијата нагло,што од корона-кризава,што од немање работна сила,тогаш дури ќе има оф леле мајко.Државата ќе удри уште толку по народот со даноци и кражби,ќе се создаде уште поголем хаос,кој ќе доведе до тотална пропаст на Македонија.
Овоа требаше да го мислат пред се постарите генерации уште од 1991 година кога дозволија да се случува брутална корупција и кражба од страна на тогашните политичари.Таквите трендови продолжија и понатаму,така да,се доведовме до овоа дереџе до кое сме.
Кој се бори сеуште да опстои државава? Оној кој не сака или не може да избега во странство или оној кој глуми патриот.Сите останати,верувајте дека ниту 5 секунди не би размислиле да ја спраштат од вукојебинава.
Токму ваквите луѓе претежно прибегнуваат кон Левица,гледајќи една надеж,последна шанса за спас.Ама за жал,реалноста е многу покомплицирана.
Путуј игумене и не брини о манастиру.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.472
Го знам говоро сум бил член на умс долги години. За се е во право во видеото , но незначи дека немаше да подклекни или како што викаш ти да даде нешто ова е политика ,нешто циа , амбасади кур се треси , и што зедовме ние за тоа шо дадовме ?? Јас ќе ти кажам 2011 со гласањето за хашките , си доби цврста коалиција во дуи и непрекинато владеење во наредни 5 години. А ние македонците добивме од трите подолгото.
Никад нема да знаеме што ќе се случеше. Можеби притисокот со убиствата на децата Смиљковци и Куманово 2015 бил преголем залак за него. Дека се спротивставувал тоа е сигурно, иначе немаше да го рушат на тој начин со револуцијата нели, во која земаа учество сите овие левичари овде на темава што се кријат како пички.
Иначе ние македонците добивме од трите подолго 2001 па потоа од 2017 навака.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Значи Апасиев со самото свое егзистирање создава душевна болка кај северната фиромјана, штом со цела артилерија се тргнати против него тоа е добар знак, ќе страдат многу во наредниот период.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.518
Значи Апасиев со самото свое егзистирање создава душевна болка кај северната фиромјана, штом со цела артилерија се тргнати против него тоа е добар знак, ќе страдат многу во наредниот период.
Ти пријателе мој среди си го најпрво психолошкиот проблем што го имаш,премногу агресивен си ми на темиве.Јас не сум човек што ќе те навреди лесно,така да не го сфаќај овоа како навреда,туку најдобронамерно.
Читајќи те вака,невиден ужас ме фаќа од твоиве постови.Ај што од уста не го извади овоа СЕВЕРНИ ФИРОМЈАНИ,туку и таков гнев прикажуваш во секој твој пост,што на човека му се иде усвет да фати од форумов.
Ако си толку повреден од промената на името направи некој патриотски чин,ем за тебе,ем за Македонија поарно.А вака да патиш цел живот од гнев,само ќе страдаш,ништо повеќе.
Вакви патриоти на форум и на фејсбук ги има на секој чекор.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Ти пријателе мој среди си го најпрво психолошкиот проблем што го имаш,премногу агресивен си ми на темиве.Јас не сум човек што ќе те навреди лесно,така да не го сфаќај овоа како навреда,туку најдобронамерно.
Читајќи те вака,невиден ужас ме фаќа од твоиве постови.Ај што од уста не го извади овоа СЕВЕРНИ ФИРОМЈАНИ,туку и таков гнев прикажуваш во секој твој пост,што на човека му се иде усвет да фати од форумов.
Ако си толку повреден од промената на името направи некој патриотски чин,ем за тебе,ем за Македонија поарно.А вака да патиш цел живот од гнев,само ќе страдаш,ништо повеќе.
Вакви патриоти на форум и на фејсбук ги има на секој чекор.
Јас не сум тема на дискусија фиромјанке северна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom